Grafičke kartice

Sli GTX650 Ti BOOST i REZOLUCIJA

dejoak47 pet 19.7.2013 22:44

Pozdrav,naime kako sam pricao sa par ljudi preporucuju mi novi ekran sa FULLHD rezolucijom.Posjedujem ekran do max 1440x900 razlucivosti a racunalo sam uzeo novo osim ekrana.Eh sad posto mi je ekran najmanje 100€ a nisam pri parama cilj mi je utvrditi dali stvarno moram uzeti full hd,jer kako kazu graficke nece dobiti puni sjaj.Testirao sam u heavenu(benchmark) kao sto ima na jednoj od tema natjecanje sa 4XAA i 8XAA scorovi su manje vise i dobri,i vazno je da su obje graficke "iscjedite" do gpu loada od 100%.Prilozit cu slike dolje.Usput igram bf3 online i nvidia expir uvjek ima u sebi optimizator za igre naravno sve je na ultra i vrtim cca od 60-198/mislim da sam to najvise vidio a igro sam 2 sata :).Ostatak moje konfiguracije mozete vidjeti takoder,pa na osnovu svega bi stvarno trebao pomoc dali da uzimam ekran sa 1900x1080P da sli iskoristim do kraja.

I molio bih ako je tema na krivom djelu foruma,da ju se prebaci bez brisanja jer mi je hitno posto sutra idem u vemil! HVALA

lisnjic pet 19.7.2013 23:53

sta da iskoristis rezolucija nema veze sa iskoristenosti GPU tak da mozes uzeti full hd monitor sam zbog toga sto ce ti igre izgledati ljepse a imat ces pad performansi mali zbog 1900 rezolucije u odnosu na 1440 pozdrav

dejoak47 sub 20.7.2013 00:37

Neznam meni su vise ljudi rekli da 1440x900 koci,jer imam X2 650ti boost sad neznam ko je tu lud jedni kazu da ti kazes ne :D 

 

A rezolucija ima veze s iskoriscenosti gpua,sto je veca to vise graficke rade {#}

lisnjic sub 20.7.2013 01:22
dejoak47 kaže...

Neznam meni su vise ljudi rekli da 1440x900 koci,jer imam X2 650ti boost sad neznam ko je tu lud jedni kazu da ti kazes ne :D 

 

A rezolucija ima veze s iskoriscenosti gpua,sto je veca to vise graficke rade {#}

 pusti sta oni kazi to je nebitno slusaj sta ti ja kazem

1400x900  rezolucija ako imas oba GPU iskoristenosti na 99% i imas FPS 100 primjer

normalno da ces sa

1920x1080 ako imas oba GPU iskoristenosti 99%  imati manji FPS zbog vece rezolucije a ako sad trenutno imas na 1400x900 iskoristeno obe grafike na 99% ti necesd obiti nikakv bost sam ces manji fps imati neprimjetan

i da da ti kazem tu nema kocenja nikakvog ako imas manji rezoluciji u tvom slucaju obe grafike moraju raditi na 99% sa dobrim procesorom sam ces time dobiti veci FPS znaci FPS ide gore i ide usage grafike gore

dejoak47 sub 20.7.2013 01:42
lisnjic kaže...
dejoak47 kaže...

Neznam meni su vise ljudi rekli da 1440x900 koci,jer imam X2 650ti boost sad neznam ko je tu lud jedni kazu da ti kazes ne :D 

 

A rezolucija ima veze s iskoriscenosti gpua,sto je veca to vise graficke rade {#}

 pusti sta oni kazi to je nebitno slusaj sta ti ja kazem

1400x900  rezolucija ako imas oba GPU iskoristenosti na 99% i imas FPS 100 primjer

normalno da ces sa

1920x1080 ako imas oba GPU iskoristenosti 99%  imati manji FPS zbog vece rezolucije a ako sad trenutno imas na 1400x900 iskoristeno obe grafike na 99% ti necesd obiti nikakv bost sam ces manji fps imati neprimjetan

i da da ti kazem tu nema kocenja nikakvog ako imas manji rezoluciji u tvom slucaju obe grafike moraju raditi na 99% sa dobrim procesorom sam ces time dobiti veci FPS znaci FPS ide gore i ide usage grafike gore

Razmijem te sve,svakako sam rjesio tako da cu posudit mon 21,5 pa cu vidit :) eo jedna u znak zahvale 

http://www.youtube.com/watch?v=wqy0cRtqVXQ

Tyberius sub 20.7.2013 03:41
lisnjic kaže...

sta da iskoristis rezolucija nema veze sa iskoristenosti GPU 

Ne lupaj bezveze, sto je rezolucija niza to je manja iskoristenost graficke. A ako ne vjerujes skini afterburner i ukljuci GPU usage u monitoring postavkama pa si pogledaj sam. 

 

dejoak47 sub 20.7.2013 03:51
Tyberius kaže...
lisnjic kaže...

sta da iskoristis rezolucija nema veze sa iskoristenosti GPU 

Ne lupaj bezveze, sto je rezolucija niza to je manja iskoristenost graficke. A ako ne vjerujes skini afterburner i ukljuci GPU usage u monitoring postavkama pa si pogledaj sam. 

 

Da sto veca rezolucija vise rade graficke,benhmark nije ogledalo toga iako je gpu load 100% jer ipak je to benchmark 

itomic009 sub 20.7.2013 21:11

Pa ne znači ti ništa što je u jednom trenutku bio gpu usage max na 97%. Trebaš gledati kako se kreće kroz neki period prosječno, a ne u samo jednom trenutku ! To možeš fino pratiti u MSI Afterburneru.

dejoak47 sub 20.7.2013 21:14

naravno da gpu usage pada kad je manje zahtjevno to mislim na borbe izmedu zgrada na otvorenom polju dje su puno desavanja recimo da radi na nekih 80% uglavnom,jedino mi ostane vidi full hd ekran koliko ce ih drzat visoko usage {#}

 

Usput na full hd rezi bi morao biti veci gpu usage "lockani" i isti fps manje vise jel?

 

I kad govoris o prosjeku koliko bi trebao biti prosjek gpuloada na svim max detaljima i toj rezi 1440x900 

zoharbizo sub 20.7.2013 21:27
Tyberius kaže...

Ne lupaj bezveze, sto je rezolucija niza to je manja iskoristenost graficke. A ako ne vjerujes skini afterburner i ukljuci GPU usage u monitoring postavkama pa si pogledaj sam. 

 

GPU može biti iskorišten maksimalno i na nižim rezolucijama, sve to ovisi o procesoru i njegovom taktu.

Dakle ovaj SLI može i uredno raditi na 900P a isto tako i na 1080P.

Veće reze su zahtjevnije za GPU, FPS opada podizanjem rezolucije ali se isto tako smanjuje opterećenje procesora jer nemora pratiti visok broj frejmova kao na nižoj rezoluciji.

Tako da ovaj tvoj prvi dio koji si napisao nije uvijek točan, točan je samo ako je prisutno usko grlo u sistemu pa se tako još više manifestira.

dejoak47 sub 20.7.2013 21:29

Znaci na full hd rezi cu osjetit blagi pad fpsa ali isto tako i veci pad opterecenja procesora to mi je poanta ubiti jer ocu da obe grafe budu maksimalno iscjedite do zadnjeg mhza mamu im je-em kad su tak skupe 

zoharbizo sub 20.7.2013 21:30
dejoak47 kaže...

Znaci na full hd rezi cu osjetit blagi pad fpsa ali isto tako i veci pad opterecenja procesora to mi je poanta ubiti jer ocu da obe grafe budu maksimalno iscjedite do zadnjeg mhza mamu im je-em kad su tak skupe 

Ugasi turbo boost, podigni CPU koliko ide sa množiteljem i onda vidi kako stojiš sa usageom, možad ne budeš morao kupovati novi ekran.

Osjetiti ćeš sigurno pad frejmova ali će i usage biti sigurno 99% konstantno, podigni i postavke zajedno sa AA na maximum.

dejoak47 sub 20.7.2013 21:33

Ne zelim klokati nista,ovisi koi turbo bost ako mislis boost sa systemcare isto mi je,a ako mislis bilo koi boost za cpu il nesto nema upalito.Uglavnom bez bustanja i klokanja i gluparija jer pojma nemam to sjebo bi cpu i ode garancija a novo 2 tjedna.Ekran sam uzo full hd tako dami dode na isto ima da ih iscjedim do zadnjeg mhza jer u duetu 650tiboost su opake :)

 

A ako osjetim da cpu ne moze gurati to sve vjerovatno cu ga prodat i uzet i7 

zoharbizo sub 20.7.2013 21:33
dejoak47 kaže...

Ne zelim klokati nista,ovisi koi turbo bost ako mislis boost sa systemcare isto mi je,a ako mislis bilo koi boost za cpu il nesto nema upalito.Uglavnom bez bustanja i klokanja i gluparija jer pojma nemam to sjebo bi cpu i ode garancija a novo 2 tjedna.Ekran sam uzo full hd tako dami dode na isto ima da ih iscjedim do zadnjeg mhza jer u duetu 650tiboost su opake :)

Neće ti ništa biti procesoru ako mu podigneš takt za 500MHZ ili koliko već množitelj dopušta.