Grafičke kartice

Pomoc nemogu ugraditi graficku karticu

incredible uto 7.7.2009 14:20

e ovako imam jedan mali problem u mome racunaru je graficka kartica nVidia GeForce mx/mx 400 64MB i sada zelim da je promjenim

kupio sam Ati Radeon Power Color 9550 256 MB AGP 8X i zvadim svoju nvidiju i ubacim atijevu i krenem da upalim pc ali nece samo crno cuje se kako radi procesor i sve ali nece da starta graficku .... a ja na svome racunaru imam i integriranu graficku karticu neka s3 32 MB ali je nekoristim i kada ja ugasim pc posto nece da mi starta ja ubacim u ovu od 32 mb i ponovo kad ono ni na toj nece ponoco crbo... ja izvadom ovu atijevu i ubacim kabal u ovu od 32 MB kad ono normalno starta sta mislite u cemu je problem imali iko neki savjet a da probam prvo instalirat driver ?

incredible uto 7.7.2009 14:47

a kako da flasham, meni je bio podesen automatski agp a imam max. 4x agp sto sad da radim jeli izgleda da ova graficka nemoze u moj pc ona mozes starti u agp i sve je ok cuje se i njen culer..... ja sam stavio sada da prvo sa pci pa onda agp sta mislis ?

191x7 uto 7.7.2009 17:31
incredible kaže...

a kako da flasham, meni je bio podesen automatski agp a imam max. 4x agp sto sad da radim jeli izgleda da ova graficka nemoze u moj pc ona mozes starti u agp i sve je ok cuje se i njen culer..... ja sam stavio sada da prvo sa pci pa onda agp sta mislis ?

 

Trebaš isključiti integriranu karticu kao prvo (u Biosu).

Kao drugo "Primary display adapter" treba biti AGP.

 

Bios flashaš po uputama proizvođača. Dakle na stranici proizvođaća nađeš svoju matičnu ploču i zadnji bios za nju. Tamo imaš i uputstva kako to ispravno napraviti.

 

Eto, kad to napraviš i ak ne bude išlo - javi se opet.