Grafičke kartice

Ne mogu skinuti grafičku karticu

Zelja pon 15.8.2022 08:48

Društvo,

zaglavila mi je grafička u ploču i ne mogu da jed skinem.

Pritiskao sam ovaj osigurač malo jačom silom ali neće da mrdne ni 1 mm.

Probao sam plastikom svime ništa.

Sa leve strane sam uočio da grafička udara na 2 mjesta u ploču pa se bojim da kad sam je install da jednostavno nio ušla u slot u poptpunosti mada vjerujem da bi tad imao problema u radu računara,koje nisam imao,uredno radi MSI Kombustor te sam igrao Doom Eternal.

Ali vidim sa grafička sa leve strane nije paralelna sa horizontalom bracket-a od kućišta.

Nisam htio da primjenjujem jaču silu kako ne bih slomio ovaj osigurač jer jednom sam slomio na AsRock ploči i od tad imam anksioznost kako ne bih slomio opet.

Nisam msm glup za skidanje grafike skidao sam bezbroj puta na svojoj Asus Rampage V doduše tu je nekako osigurač razrađen.

Crveno sam označio gde udara u ploču.

Ja sam pokušao čak i palcem stisnut osigurač i micati grafiku gore dole,ništa osigurač neće ni da mrdne ni 1mm ka ploči.

Šta sam napravio i kako da izvadim kartu, ljudi?

Uspaničio sam se....

MOžda i jeste u slotu na pravi način ali nije mi jasno zašto neće da izađe iz slota kad pritišćem osigurač za "gornji rep"?

grafička kartica

 

crosshair pon 15.8.2022 11:06

Tako san i ja ima problem sa svojom jer je teška,jednom rukom drži grafu da bude koliko toliko ravna i onda taj osigurač probaj stisnuti tada bi ti tribala izać,neće ni meni ako mi grafa nije baš skoro pa ravna,probaj tako ;)

Zelja pon 15.8.2022 11:19

Zvao sam čovjeka koji je serviser da ja ne čačkam..slomit ću i ovaj pa neću moći preboliti to.

Ako dodje dodje ako ne ne znam šta ću...

Probao sam i to držanje pravo i pritiskanje jednostavno neće osigurač ni da mrdne...

Izzy pon 15.8.2022 11:24

Prije svega polegni računalo, da ti se grafička ne savija. Ako ti smeta, skini i ono hlađenje M.2 SSD-a, a i sam SSD, ako je montiran.

Isključi naponski kabel iz računala (napajanja) i nanesi alkohola (ako ga imaš) da malo uđe u PCIe utor. Nanesi i na ono osiguranje i onda je pokušaj izvući. Lagano je pomiči, cimaj. Možeš nabaviti i WD, ali onaj za elektroniku i s njim pokušaj razraditi.

Avalanche pon 15.8.2022 15:12

Garantirano te ne zeza PCI-e utor od graficke nego IO panel od kucista i graficke tamo gdje onaj dio skroz lijevo uđe u razmak od kučišta i matične ploce.

 

Polegni kuciste i probaj graficku gore dolje lijevo desno lagano pomicati dok ju vuces van. Imao sam identican problem pred 6 godina sa jednim sistemom

Avalanche pon 15.8.2022 15:33
evincar kaže...

Imam feeling da je u ovom gumbu rijesenje :)

Probaj to stistnuti pa onda izvaditi graficku.

 Moguce da na sve i taj gumb zeza, pa da nađe nekog da sa šarafcigerom drzi stisnut taj gumb dok ju on pokusava izvuc sa manevriranjem 

erminn pon 15.8.2022 15:43
Avalanche kaže...
evincar kaže...

Imam feeling da je u ovom gumbu rijesenje :)

Probaj to stistnuti pa onda izvaditi graficku.

 Moguce da na sve i taj gumb zeza, pa da nađe nekog da sa šarafcigerom drzi stisnut taj gumb dok ju on pokusava izvuc sa manevriranjem 

 Ovdje to i jeste problem koliko sam shvatio, nemoze da 'otkoci' osigurac pa samim time se grafa nemoze mirno izvadit

Avalanche pon 15.8.2022 15:51

Svakako graficku nekako mora izvaditi, ne vidim drugi nacin kako bi ju izvadio... Neka testira ionako nema bolju opciju

 

Bitno da ne oštetiš grafu, dok ces izvlaciti drzi ju ravno i ne kosi da ne potrgaš njezin utor, ako oštetiš pcie utor od matične ionako je vec zeznut pa ne gubis puno, a graficku mozes staviti u drugi utor pošto ta Asus ima 2 komada PCIe 3.0 x16 utora.

Izzy pon 15.8.2022 17:09
Zelja kaže...

Društvo,

zaglavila mi je grafička u ploču i ne mogu da jed skinem.

Pritiskao sam ovaj osigurač malo jačom silom ali neće da mrdne ni 1 mm.

Probao sam plastikom svime ništa.

Sa leve strane sam uočio da grafička udara na 2 mjesta u ploču pa se bojim da kad sam je install da jednostavno nio ušla u slot u poptpunosti mada vjerujem da bi tad imao problema u radu računara,koje nisam imao,uredno radi MSI Kombustor te sam igrao Doom Eternal.

Ali vidim sa grafička sa leve strane nije paralelna sa horizontalom bracket-a od kućišta.

Nisam htio da primjenjujem jaču silu kako ne bih slomio ovaj osigurač jer jednom sam slomio na AsRock ploči i od tad imam anksioznost kako ne bih slomio opet.

Nisam msm glup za skidanje grafike skidao sam bezbroj puta na svojoj Asus Rampage V doduše tu je nekako osigurač razrađen.

Crveno sam označio gde udara u ploču.

Ja sam pokušao čak i palcem stisnut osigurač i micati grafiku gore dole,ništa osigurač neće ni da mrdne ni 1mm ka ploči.

Šta sam napravio i kako da izvadim kartu, ljudi?

Uspaničio sam se....

MOžda i jeste u slotu na pravi način ali nije mi jasno zašto neće da izađe iz slota kad pritišćem osigurač za "gornji rep"?

grafička kartica

 

Vidim da je to osiguranje kao kopča, tako je i meni. Koliko znam, još može biti izvedeno da je recimo to tako klizno i da se mora napeti malo u stranu. Tri su načina kako to osiguranje može funkcionirati. Da se vratimo na tu kopču... Moraš je očito jako stisnuti, ali nemoj odvijačem, nego palcem ili još bolje, ako možeš s obje ruke tj. sa oba palca je pokušaj stisnuti da otkači. Jako je stišći! Tek kada je spustiš na dolje ćeš moći izvući grafičku karticu.

ToxyZG pon 15.8.2022 19:55

Tako je, na Gigabyte ploči mi je čini mi se bila na stiskanje ta kopča, a na Asrocku se otkliže osigurač u nazad. Na Gigabytu sam se nazezao, jer ovisno o grafičkoj nisam mogao do te kopče. Na kraju sam je uspio ne baš nježno riješiti…