Grafičke kartice

Laptop RTX2060 vs desktop RTX2060

srelekova uto 19.10.2021 12:38

Pozdrav ljudi.

Kupio sam grafičku Gigabyte RTX 2060. Pa dajte mi kažite da li je moguće da ima skoro 30% slabiji score od konkurentne RTX kartice kao i od ROG STRIX laptopa s istom serijom grafika?

Radi se o GeForce RTX™ 2060 D6 6G (rev. 2.0). 

 

u FurMarku Laptop i ta kartica drugog proizvođača obije od 6GB imaj score od približno 7050, a navedena Gigabyte ima score 5000. Da li je to po Vašem mišljenju malo pre velika razlika?

 

zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

duke3d uto 19.10.2021 12:55
srelekova kaže...

Pozdrav ljudi.

Kupio sam grafičku Gigabyte RTX 2060. Pa dajte mi kažite da li je moguće da ima skoro 30% slabiji score od konkurentne RTX kartice kao i od ROG STRIX laptopa s istom serijom grafika?

Radi se o GeForce RTX™ 2060 D6 6G (rev. 2.0). 

 

u FurMarku Laptop i ta kartica drugog proizvođača obije od 6GB imaj score od približno 7050, a navedena Gigabyte ima score 5000. Da li je to po Vašem mišljenju malo pre velika razlika?

 

zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Ja kad radim usporedbe onda nađem na youtube neki comparison. I vidim kako se ponaša FPS kod više igrica. To mi je nekako najrealnije za usporediti.

Ti score rezultati mi ne predstavljaju ništa.

Brki1994 sri 20.10.2021 12:12
srelekova kaže...

Pozdrav ljudi.

Kupio sam grafičku Gigabyte RTX 2060. Pa dajte mi kažite da li je moguće da ima skoro 30% slabiji score od konkurentne RTX kartice kao i od ROG STRIX laptopa s istom serijom grafika?

Radi se o GeForce RTX™ 2060 D6 6G (rev. 2.0). 

 

u FurMarku Laptop i ta kartica drugog proizvođača obije od 6GB imaj score od približno 7050, a navedena Gigabyte ima score 5000. Da li je to po Vašem mišljenju malo pre velika razlika?

 

zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

 

Nekakvo generalno pravilo kod moblnih grafičkih kartica u odnosu na desktop izvornike jesu slabije performanse što bi npr. značilo da mobilna rtx 3060 ima snagu desktop 2060. Umanjiš performanse za stepenicu niže odnosu na desktop i dobiješ nekakve generalne performanse. Kroz generacije se ta razlika smanjuje, ali je još tu. Prvenstveno je to zbog TDP-a mobilnih grafičkih koji je u cijeloj priči limitirajući faktor.