Grafičke kartice

Kupiti graficku sad ili cekati DirectX 11?

Makavelii pet 26.6.2009 14:49

Dakle dal da kupim sad graficku (jos ne znam ati ili nvidia) ili da cekam da izađu DIRECTX 11 graficke kartice??? Mislim potrosit ok 1200-1600kn

 

Kad bi uopce trebale izaci nove graficke???

 

Dajem malu prednost nvidia-i jer ju sad imam nvidia 7300gt

durex pet 26.6.2009 14:54

DX11 kartice ce stic krajem 10. mjeseca, a kad dodu od DX11 nece bit nikakve koristi marem jedno godinu dana kad se pojave prave dx11 igre (kao i dx10).

preporuka da kupiš sad grafičku hd4890 ili gtx275 za tu cjenu.

Razer Mamba pet 26.6.2009 14:54

ja sam mislio uzesti konfu :phenom955,4gb ddr3,corsair 750W hd4890 1gb,soprano dx,1tb wd caviar black...

 

ali ipak kad sam cuo da ce brzo izaci 5xxx serija odmah sam se povukao...ja sam strpljiv Smijeh ako tebi bas hitno treba novi komp onda ga uzmi ali ja bih ipak pricekao

Hyperion pet 26.6.2009 14:57
Razer Mamba kaže...

ja sam mislio uzesti konfu :phenom955,4gb ddr3,corsair 750W hd4890 1gb,soprano dx,1tb wd caviar black...

 

ali ipak kad sam cuo da ce brzo izaci 5xxx serija odmah sam se povukao...ja sam strpljiv Smijeh ako tebi bas hitno treba novi komp onda ga uzmi ali ja bih ipak pricekao

A šta će ti TX750, i VX550 zadovolji tvoje potrebe, pa čak i dvije hd4890.

durex pet 26.6.2009 15:21
Seky kaže...

Čekaj jel po slikama koje sam ja vidio dx11 će bit puuuuuuuuuuuuuuuno bolji.

A slijedeće serije grafičkih kartica su odlične prema onim tekstovima koji su do sada objavljeni.

  DirectX 10 je djelovao nevjerovatno i svi poletjeli po 8800 grafičke; al danas ni jedna 8800 nemože vrtjet DX10 igru u punom sjaju.

Tako će bit i s DX11.

A u ostalom DX11 će donjeti samo teselaciju (koju ati vec ima), compute shadere, te još neke minimalne promjene.

Seky pet 26.6.2009 15:24

Jedva sam našao neke slike ali one koje jesam zapanjuju proguglaj malo pa ćeš vidjeti da bi trebalo biti razlika. Možda nema previše smisla ali Vistu nemoram komentirati svi znamo što je a možda Win7 bude prihvačeniji iako je već sada usudio bi se tako izraziti pa s njime i DX11.

Makavelii pet 26.6.2009 15:28

Ajde stavi ovdje link na usporedbu DirectX 10 i DirectX 11 slika???

 

Vuce me da kupim sad grafu a isto tako bi htio i cekat nove grafe.... da barem izađu na primjer za mjesec dana onda bi sigurno cekao ali 10 mjesec.... uf.... ne znam....

Razer Mamba pet 26.6.2009 15:31
Hyperion kaže...
Razer Mamba kaže...

ja sam mislio uzesti konfu :phenom955,4gb ddr3,corsair 750W hd4890 1gb,soprano dx,1tb wd caviar black...

 

ali ipak kad sam cuo da ce brzo izaci 5xxx serija odmah sam se povukao...ja sam strpljiv Smijeh ako tebi bas hitno treba novi komp onda ga uzmi ali ja bih ipak pricekao

A šta će ti TX750, i VX550 zadovolji tvoje potrebe, pa čak i dvije hd4890.

ma znam to ali zelim se osigurati hehe :D

 

inace kad izade ta 5xxx serija ici cu na core i7 soluciju

durex pet 26.6.2009 15:33
Seky kaže...

Jedva sam našao neke slike ali one koje jesam zapanjuju proguglaj malo pa ćeš vidjeti da bi trebalo biti razlika. Možda nema previše smisla ali Vistu nemoram komentirati svi znamo što je a možda Win7 bude prihvačeniji iako je već sada usudio bi se tako izraziti pa s njime i DX11.

  DirectX 11 specifikacije još nisu niti dovršene; Stoga bilo kakav screenshot nema i nepostoji. To su samo fake.

Makavelii kaže...

Ajde stavi ovdje link na usporedbu DirectX 10 i DirectX 11 slika???

 

Vuce me da kupim sad grafu a isto tako bi htio i cekat nove grafe.... da barem izađu na primjer za mjesec dana onda bi sigurno cekao ali 10 mjesec.... uf.... ne znam....

  DX11 je samo mala evolucija DX10; Već sam nabrojao prednosti.

Glavna bi mu prednost trebala biti to što je u potpunosti kompatibilan s D3D10 pa netreba pisati dva potpuno drugačija rendering enginea.

Seky pet 26.6.2009 15:37

Jesi ali onako 100% siguran? Bila je jedna stranica na kojoj su slike i kad staviš miš na nju prikže se u dx11 a ovako je dx9 ili dx10 ali se nemogu sjetiti pojma koji sam upisao a za više informacija odi na AMD-ove stranice tamo imaš i o DX11, Ali slažem se sa tvrdnjom da je to unaprijeđeni DX10

durex pet 26.6.2009 15:39

Koliko ste vi gluposti ovdje navaljali to je nevjerovatno:

1. DirectX je API. Ni u jednom djelu API nije određeno kako će igra izgledati; To je samo programski jezik koji omogućuje lakše programiranje 3D grafike u igrama (i ostalog).

DX11 podrška neće stići prije službene verzije Windowsa 7; Nakon što signe podrška, za par mjeseci će se i implemenitrati u Windows Vistu.

A prave DX11 igre će stići sredinom 2010. i kasnije.

DX10 je bio ogroman korak ka naprjed, te još uvjek je slabo prihvaćen i programeri neiskorištavaju sve mogućnosti novog API-a.

Mislite da će DX11 zaživiti punom parom?

Ja čisto sumnjam.

DX11 specifikacije nisu još službeno dostupne, premda se zna okoprilike kako bi trebao izgledati nova verzija Application Programing Interface-a.

Stoga te screenshotovove bacite mačku od rep.

Tek kada izade HD6xx i GT4xx serija (ako se bude tako zvala) imat ce dovoljno snage za prikazvivanje DX11 igara u punom sjaju; A do tad držite se još uvjek DX10/DX9.

durex pet 26.6.2009 15:45
Seky kaže...

Tko je i spomenuo da će DX11 biti podržan prije Win7?

 

Rekoh da će možda biti prihvaćeniji ako i Win7 sa kojim dolazi bude prihvaćeniji od Viste.

  Nije nitko spomenuo; Samo govorim da ce službeno stić krajem 10. mjeseca, a igre neće prije 2010.

Sjetite se samo koliki je hype bio oko DX10 i dan danas neke najnovije igre se rade po DX9c specifikacijama.

DX11 će bit skok ka naprjed za aplikacije (za rendering kao Blender recimo,ali većina ih koristi još OpenGL),al za igre to neće biti neki veliki skok prema naprjed.

Jednom kada DX11 zaživi punom parom, sličnu grafiku će bit moguće dobiti i sa DX10.

Elles D. pet 26.6.2009 15:56

Ne isplati se uzeti isključivo zbog DX11, ali koliko se ja sjećam, 8xxx generacija je pomela sve pred sobom i u DX9 igrama u trenutku kada je bila pretstavljena.

 

Hoće li se to ponoviti i sada, ostaje nam vidjeti u narednim mjesecima.

Seky pet 26.6.2009 16:01

Naravno da se ne isplati samo zbog jedne stvari ali jesi li vidio preformanse nove serije grafičkih kartica ja ovdje mislim na ATI a nVidia si nesmije dopustiti još jedan korak kaskanja više. Preformanse novih su skoro dvostruko veće od ovih sada kartica. Pa ako želi čekati neka se strpi malo ja sam trebao ali nisam mogo čekat...

markoal pet 26.6.2009 16:23

Ma ja cu sad uzimat neke djelove pa uzet cu HD4890, Dx 11 igre nece doć sigurno ni za 2 godine, to je 100% sigurno, mozda izađu 2 max.
E kad je izaša dx10 koje igre su imale dx10 podrsku, malo ih vrlo, tako da jos nema Igri ni sa dx10 a kamoli sa dx11.

Jedini plus je taj sto ce grafe pojeftinit, al ja za godinu dana i prije mozda uzimljem opet novu grafu tako da me to nebrine!

A opet neracunajte sad neki veliki pad cjena cjene ca vam bit malo manje nego sto su sad XFX ATI grafe, tako da je XFX vec snizio ranije od ostalih cjenu!

Independent pet 26.6.2009 16:28

Kupuj sada ili ako ces cekati nemoj cekat DX11 nego cekaj DX12... xD

Danas se ne isplati cekati da izade nest novo jer konstatno izlaze nove komponente,tko kupi danas novi pc, taj pc je u trendu kroz sljedeca 4 mjeseca i onda pocinje stariti, jer ili izade nova grafa ili novi procesor, ram... Dakle najpametnije bi ti bilo sada si ubosti HD 4870/4850 i ako DX11 bude bas u modi (sto sumnjam prvih god dana) prodas grafu i uzmes novu...

durex pet 26.6.2009 17:00
Perkan777 kaže...

Kolko sam ja vidio u bugovoj recenziji grafičkih kartica ati 4890 tj. 4870 već imaju podršku za dx 11 igre pa stoga navali na spomenute grafičke

Nemaju sigurno DX11 podršku; Imaju DX10.1 i sve starije verzije.