Grafičke kartice

Kada ce zavrsiti ovaj mining craze?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pet 8.9.2017 11:51

Cujem da je vec poprilicno gotovo, ali mene to brine zbog cijena grafi.

Zelim si napravit komp s budetom oko <1000$. Ali cijene grafi su nevjerovatno visoke

Prije 9 mjeseci sam gledo gtx 1060 Xgb za 2100kn sada ta ista kartica dode 3200+.

Ja mislim das se kod nas cijene nece ni spustit, taj mining spree je nasim prodavacima doso ko budali samar.

 

Ako znate neki ducan s povoljnim komponentama u HR ili EU molim vas recite.

 

P.S. Ako negdje fale slova, jebi ga koristim tipkovnicu s ACCU-typom 

DangerouS sub 9.9.2017 16:10
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Cujem da je vec poprilicno gotovo, ali mene to brine zbog cijena grafi.

Zelim si napravit komp s budetom oko <1000$. Ali cijene grafi su nevjerovatno visoke

Prije 9 mjeseci sam gledo gtx 1060 Xgb za 2100kn sada ta ista kartica dode 3200+.

Ja mislim das se kod nas cijene nece ni spustit, taj mining spree je nasim prodavacima doso ko budali samar.

 

Ako znate neki ducan s povoljnim komponentama u HR ili EU molim vas recite.

 

P.S. Ako negdje fale slova, jebi ga koristim tipkovnicu s ACCU-typom 

 Evo cijene koje su čak i jeftinije neg kad je izašla 1060 odnosno prije mining booma

 

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-inno3d-ichill-geforce-gtx-1060-6gb-compact-2-n1060-6ddn-n5gm/82498

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-inno3d-ichill-geforce-gtx-1060-3gb-compact-2-n1060-6ddn-l5gm/82219

Tilltech sri 13.9.2017 14:02
_mark0_69 kaže...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kaže...

Cujem da je vec poprilicno gotovo

 To se ti tješiš ili nadaš? Jer daleko je od gotovog.

Istina, dok god će državne bande upropaštavati vrijednost novca kroz socijalističke programe i hiper-regulaciju svega, to će popularnost decentraliziranh rješenja poput Bitcoina rasti.

 

Znači zauvijek.

Manzi čet 29.4.2021 22:41

Realno, sve se savršeno složilo za napumpavanje cijena... Kripto se vratio u igru, pandemija i smanjenje proizvodnih kapaciteta, povećanje same potražnje zbog rada od doma i osiguravanja normalnih uvjeta... Praktički sve što je izašlo u zadnje vrijeme je imalo "paper launch", a tu je iskreno, najviše profitirao Intel, jer što god da izbaci sam proizvodi i može prodati jer ni procesora nema... Ja sam RTX 2060 uzeo za 2900kn i to jedan od boljih modela, sada se najbezveznija prodaje za 3000+ i to je jako povoljna cijena.

Xrt pet 21.5.2021 12:36

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

Filox pet 21.5.2021 12:44
Xrt kaže...

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

 Jedino kako se danas može doći do grafike je u gotovim konfiguracijama, pa ako budeš kupovao cijelo računalo, možda budeš imao sreće.

blackdevil pet 21.5.2021 12:50
Xrt kaže...

To se i ja pitam, kupujem računalo iduće godine, tj. kada malo DDR5 već bude u prodaji i ne planiram dati vise od 4000 kn na RTX 3060 Ti... jer više sama gpu niti ne vrijedi ako usporedimo realno performance na prijasnje godine i ako ignoriramo mining...

 iduće godine izlazi nova generacija GPU-a pa ti ova i neće bit relevantna