Grafičke kartice

Isplati li se postaviti vodeno hladjenje na 250GTS

0TeSLa0 pon 25.5.2009 19:18

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

RPG vs TENK pon 25.5.2009 19:27
0TeSLa0 kaže...

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

 zalman je i više no dobar
microman pon 25.5.2009 19:46
0TeSLa0 kaže...

Imam kuciste Thermaltake Kandalf LCS, koje u sebi ima ugradjeno vodeno hladjenje i univerzalni vodeni blok za graficku kartu. Uskoro kupujem graficku Gigabyte GV-250ZL-1GB, pa me zanima da li se isplati postavljati vodeni blok na tu graficku, jer se na taj nacin gubi garancija, a sam hladnjak na grafickoj je jako dobar (Zalman)

 

Vijeruj mi da če taj zalmanov hladnjak bolje ohladit tvoju grafu nego to vodeno sranje koje nije sposobno CPU ohladit bolje od nešto skupljih zračnih hlađenja,a kamoli GPU.
Stoja pon 25.5.2009 20:04

Pa....bas nisam siguran u rashladne mogučnosti tog zalmana što dobiješ.Moj je zalman hladio 9800gt na 94 stupnja u loadu,i to dok su bili hladniji dani,sada bi valjda išo preko 100.Pogledaj kako će ti zalman hladit,ak bude bio dobar pusti ga,ako ne stavi vodeno

microman pon 25.5.2009 20:22
0TeSLa0 kaže...

Na CPU Cooler Master High Tower, mislim da se tako zvao, davno je to bilo....prodao sam ga kad sam kupio ovo kuciste i vodeno gladjenje, a na GPU mi je bio standardni cooler

 I skinulo ti je samo za 10°c.trebao si stavit CM-V8 ili Thermalright ultra pa bi vidio što je hlađenje.
I ne stavljaj taj vodeni blok na GPU.Zato što taj hladi isključivo GPU pa bi ubrzo mogao vidit značenje pregorelog Vrama ili sklopova za napajanje koje taj blok ne hladi.
0TeSLa0 pon 25.5.2009 20:26
microman kaže...
0TeSLa0 kaže...

Na CPU Cooler Master High Tower, mislim da se tako zvao, davno je to bilo....prodao sam ga kad sam kupio ovo kuciste i vodeno gladjenje, a na GPU mi je bio standardni cooler

 I skinulo ti je samo za 10°c.trebao si stavit CM-V8 ili Thermalright ultra pa bi vidio što je hlađenje.
I ne stavljaj taj vodeni blok na GPU.Zato što taj hladi isključivo GPU pa bi ubrzo mogao vidit značenje pregorelog Vrama ili sklopova za napajanje koje taj blok ne hladi.
 Ma znam, morao sam ja dodati jos nekoliko pasivnih hladnjaka na VGA(na sadasnjoj grafici), posto ovaj blok samo hladi GPU...
microman uto 26.5.2009 16:01
0TeSLa0 kaže...

Hvala svima na pomoci oko ove dileme ;)

Znam da je off-topic, ali zanima me koliko bi mi moja ploca koja ima PCI E 1.0 gusila GTS 250, koja zahtjeva PCI E 2.0

 Ne toliko da bi opravdala novu kupovinu druge,ako ova čisto dobro radi.
0TeSLa0 uto 26.5.2009 22:02

Sad sam igrao FallOut 3 sa Ultra High detaljima, na rez 1440x900, sa ukljucenim HDR, ma sve na max i temp. ne prelazi 58 stepeni, sto je odlicno.......

Necu nista dirati, ostavljam ja ovaj fabricki Zalman.....

Jos jednom hvala svima...

microman sri 27.5.2009 18:56
0TeSLa0 kaže...

Sad sam igrao FallOut 3 sa Ultra High detaljima, na rez 1440x900, sa ukljucenim HDR, ma sve na max i temp. ne prelazi 58 stepeni, sto je odlicno.......

Necu nista dirati, ostavljam ja ovaj fabricki Zalman.....

Jos jednom hvala svima...

 Igraj Crysis jedno pola sata sa High detaljima i da vidiš kak brzo dođe do 70°c.