Grafičke kartice

Gtx260 ocx vs 4870 1GB TESTOVI

benko čet 8.1.2009 17:56

posto su velike dileme oko toga koja je bolja nvidia(gtx 260 ocx) ili ati(4870 1GB) ja i makaza odlucili smo se na testiranje  kartica da priblizno vidimo(i pokazemo vama) koja je bolja.

sve se vrtilo na q6600@3.0ghz i 2x2GB 800mhz cl4 rami(kod njega mushkin kod mene supertalent).

 

Koristeni driveri su:

ATI:8.12

NVIDIA:180.48

 

tu su i sve slike pa mozete usporedit rezultate(1. post 4870 rezultati a 2. post gtx260 ocx rezlutati)

 

 

od testova/igara bilo je:

 

crysis warhead benchmark
call of juarez demo

world in conflict 

supreme comander (kasnije dolazi)

far cry 2 benchmark tool
gta iv benchmark
company of heroes(sa pathom za dx10 i bez njega)

furmark 1.5.0
3dmark vantage(kod nvidie sa iskljucenim i ukljucenim physxom)
lightsmark 2007

Soft Shadows Benchmark 1.5.4

Surface Deformer Benchmark 1.0.4

MstnBenchmark_pu bench(micro machines bench)

 

na kraju tu je i tabilca sa usporedbama(plavi postotci idu u korist nvidia a crveni u korist ati) --hvala beziljyu

 

druge igre nismo koristili jer nisu imale svoje ugradene bencmark tool-ove, a i sa nekim programima smo imali problema pa ih nismo uspjeli odvrtit.

 

NADAMO SE DA STE SVOJE DILEME RIJESILI Smijeh

 

 

mtopol čet 8.1.2009 18:09

Brijem da ce ati bit pobjednik, pošto autor ima ATI hd4870 u svom kompu, pa je ovo napravio da pohvali svoju karticu, jer da je GF bila bolja na testu, sigurno nebi objavio post... he he he... bas me zanimaju rezultati... :P

Maus čet 8.1.2009 18:09


Izgleda da sudbina neda da se pokaže tko je jači. Možda netko sabotira sve ovo zato što njegova najdraža neće biti pobjednica. Izgleda da je rat između fanova zelenih i crvenih započeo!

benko čet 8.1.2009 18:30
Razer_Copperhead kaže...

Po postu ne smije biti više od 10 slika ako se ne varam. Možda ti je u tome problem?Neodlučan

 nije nakon 10 slika neda mi da daljem uploadam slike, probo sam samo jednu ali nece, idem ponovo probat
benko čet 8.1.2009 18:50
ManchesterUTD kaže...

Nije fer.

Obicna 4870 protiv overclockane gtx-ice

4870 1gb zato moze biti overclockana, kasnije ja overclockam svoju pa postam nove rezultate, a i makaza mozda spusti kasnije taktove pa odvrti nes
toxic čet 8.1.2009 18:53

i da samo sse nadamo da ste taj q6600 digli bar na 3.8ghz jer inace testovi nemaju smisla.

 

edit: nisam imo 260gtx ali i mojim 9800gtx treba poprilicno velik takt procesora da se vidi njihova prava snaga tak da za 260gtx sigurno treba bar 3.8

 

i da btw. samo nemojte mi reci da ste testove vrsili na razlicitim konfama? jer tek onda sve to pada u vodu. bez obzira sta imate isti procesor.

 

treba to na istim konfama radit. znaci friske windowse nanove instalacije i tako jer i procesi jako utjecu na bench

benko čet 8.1.2009 19:09
toxic kaže...

i da samo sse nadamo da ste taj q6600 digli bar na 3.8ghz jer inace testovi nemaju smisla.

 

edit: nisam imo 260gtx ali i mojim 9800gtx treba poprilicno velik takt procesora da se vidi njihova prava snaga tak da za 260gtx sigurno treba bar 3.8

 

i da btw. samo nemojte mi reci da ste testove vrsili na razlicitim konfama? jer tek onda sve to pada u vodu. bez obzira sta imate isti procesor.

 

treba to na istim konfama radit. znaci friske windowse nanove instalacije i tako jer i procesi jako utjecu na bench

 oba dva smo stavili frisku vistu ;)
beziljy čet 8.1.2009 19:17

super ste vi to dali truda...al imam jednu primjedbu a to je NEPREGLEDNOST....mislim tko će sve popamtit ko je imao koliko fps...ak ste si već dali truda da to sve istestirate...onda nebi škodilo još malo pa da se napravi neka tablica....i "možda" izbacit postotak sastrane koliko je koja brža....eto...

uglavnom

 

SVAKA ČAST NA TRUDU I VREMENU

benko čet 8.1.2009 19:20
beziljy kaže...

super ste vi to dali truda...al imam jednu primjedbu a to je NEPREGLEDNOST....mislim tko će sve popamtit ko je imao koliko fps...ak ste si već dali truda da to sve istestirate...onda nebi škodilo još malo pa da se napravi neka tablica....i "možda" izbacit postotak sastrane koliko je koja brža....eto...

uglavnom

 

SVAKA ČAST NA TRUDU I VREMENU

 e vjeruj mi rado sam em nemam pojma radit sa tabilcama em sam vec izgubio previse vremena na benchanje, ako ima dobrovoljca nek se javi poslat cu mu sve slike pa nek radi statistiku ;)

SVAKA ČAST NA TRUDU I VREMENU

HVALA :)