dery čet 26.1.2023 16:08

 Nisam mislio da ću ovo reči ali stvarno ne vidjeh goru firmu od amd(malim slovima jer ne zaslužuju velika). Neznanje, glupost, nemar,nekompentencija, nemaju ljudstva ili šta već ali oni nisu izbacili ni jedan driver 50 dana za prijašnje serije. Poručuju kupcima da prelaskom na novi gpu prestaju davat podršku prijašnjoj seriji? Trgaju se na osposobljavanju dva gpu-a koju je kupilo par ljudi u svijetu super bravo amd, popišam se u čašu gdje baba lisa drži zubalo.

 

https://www.techpowerup.com/304024/amd-software-adrenalin-23-1-2-for-rx-7900-series-third-straight-exclusive-driver-no-new-driver-for-rx-6000-series-since-48-days

vrx uto 31.1.2023 17:58
dery kaže...

 Nisam mislio da ću ovo reči ali stvarno ne vidjeh goru firmu od amd(malim slovima jer ne zaslužuju velika). Neznanje, glupost, nemar,nekompentencija, nemaju ljudstva ili šta već ali oni nisu izbacili ni jedan driver 50 dana za prijašnje serije. Poručuju kupcima da prelaskom na novi gpu prestaju davat podršku prijašnjoj seriji? Trgaju se na osposobljavanju dva gpu-a koju je kupilo par ljudi u svijetu super bravo amd, popišam se u čašu gdje baba lisa drži zubalo.

 

https://www.techpowerup.com/304024/amd-software-adrenalin-23-1-2-for-rx-7900-series-third-straight-exclusive-driver-no-new-driver-for-rx-6000-series-since-48-days

 ne, ne poručuju oni ništa tim potezom, nego si ti to tako "čitaš", a i valjda je jugo pa si nervozniji nego inače....
a kao krajnjem korisniku, zaboli me đon jel izlazi driver za sve serije grafa,
ili za svaku ponaosob, ionako ću potražiti i skinuti zadnji dostupni driver za generaciju koju trenutno imam.


btw, sječam se onomad davne 2021. kada sam ganjao gtx 1060, kada je nvidiji trebalo cca mjesec i više dana (i 3-4 revizije drivera! lol) da jedva jedvite srede podršku za MW2... koji je kakti "nvidia game ready"
i to je samo jedan u moru primjera za zeleni tabor koji je i ljudstvom i resursima dobrano jači nego crveni tabor.

bolje 2 mjeseca bez nove revizije (a stara uredno radi), nego 3-4 koje više sjebu nego poprave.

 

Gee čet 2.2.2023 19:07
dery kaže...

Nema problema i ne mijenjam drivere često. Ali to nije razlog da ne kažem šta su i kako rade tj ne rade. Doveli su do toga da imamo monopol u gpu segmentu pa skoro i u cpu također.

 Nisu oni doveli do toga nego to što se ljudi ne informiraju i ne razmišljaju nego lupetaju i donose zaključke na temelju poluinformacija koje nađu na internetu i što ne čitaju dalje od naslova koji često nemaju veze sa sadržajem i kojih je jedina poanta klikanje i centi od oglasa.

picajzla0707 čet 2.2.2023 19:21
Gee kaže...

 Nisu oni doveli do toga nego to što se ljudi ne informiraju i ne razmišljaju nego lupetaju i donose zaključke na temelju poluinformacija koje nađu na internetu i što ne čitaju dalje od naslova koji često nemaju veze sa sadržajem i kojih je jedina poanta klikanje i centi od oglasa.

 itekako su oni doveli do toga

kad god su imali konkurentan proizvod, ljudi su kupovali

290 je išla ko alva, rx 480 i 580 također, da su imali jaču u toj seriji, išla bi i ona

ovo što su sad spali na 8% prodaje su si sami krivi, odnosno baba su - kad ide dobro zaslužna je, kad nejde kriva je i to je to, nema najveću plaću od svih ceo samo da bi je hvalili

Kryptonian pet 24.2.2023 17:32

Jel moguce da nema ni jedne na forumu? Barem sa jeftinijom 7900xt pa da istestiramo njihovu tezu o najefikasnijoj arhitekturi koju je svijet vidio 

 

Mislim da je kolegi koji je postavio upit ovo dovoljan feedback sta se kupuje a sta ne.

Kryptonian pet 24.2.2023 17:40

Ima ih gdje god hoces, stvae je u tome da ne štima nista od cijena do sulude potrosnje za ponuđene performanse, do manjka RT performansi i DLSS-a koji je i dalje kvalitetnija ali ono bitnije puno raširenija tehnologija od FSR.

 

Drajverski problemi mislim da su sređeni i da to ne treba stavljati u kontekst kao presudan faktor kao pitanje samog rada i stabilnosti kartice, ali da kasne za konkurencijom i ne stignu izbacivati redovno svijeze drajvere i optimizacije za igre to stoji.

rokonja pet 24.2.2023 18:03

Pratim dosta Nabava.hr i Geizhals.de i sve neke bolje ode u roku odma ako su cca 100-150€ jeftinije nego inače. Planiram ja piknut al.... nije sila. Bila 1/1 Gainward RTX4080 Phantom GS u Uziju za cca 1350€ i trebalo je oko 4-5 dana da ode. Isto je i iPon imao ASUS TUF rx 7900 xtx za 1404€ otišla isto za par dana. Ima tako manja količina i DE koje isto ako je malo ispod cijene ode. Prodaje se prodaje, padaju cijene polako ali sigurno.

 

edit: makar mnogi ne opravdavaju visoku cijenu AMD ovih kartica, meni su donekle OKe i super je taj RT kod Nvidie. ALI polažem ja nadu i u AMD-e i nije da baš tolko kiksa.

Rockycro pet 24.2.2023 18:14

RT mi nije presudan tj. nevrijedi razlike u cijeni 4080-7900xtx

DLSS me se nije dojmio na rtx 3070 previše zamuti sliku kao vjerojatno i FSR. 

Za potrosnju se slažem, ocito je da su morali zrtvovat potrošnju jer su kaskali u performansama za RTX-om

Mene zanimaju cisto raster performanse bez upscalinga.

Te iskustva neko ko koristi hardware na dnevnoj bazi da nije tipa recenzija gdje vise hvale jer moraju za pare 🤔

 

Cijene nažalos svega danas su sulude tako i hardwera

pogotovo na nasem trzistu...

Ja pratim cijene na njemackom tržištu tamo je razlika naspram Hrvatske 200 do 300e.

Bilo zelenih bili crvenih! 

sfc_PsychQ pet 24.2.2023 18:51
Rockycro kaže...

RT mi nije presudan tj. nevrijedi razlike u cijeni 4080-7900xtx

DLSS me se nije dojmio na rtx 3070 previše zamuti sliku kao vjerojatno i FSR. 

Za potrosnju se slažem, ocito je da su morali zrtvovat potrošnju jer su kaskali u performansama za RTX-om

Mene zanimaju cisto raster performanse bez upscalinga.

Te iskustva neko ko koristi hardware na dnevnoj bazi da nije tipa recenzija gdje vise hvale jer moraju za pare 🤔

 

Cijene nažalos svega danas su sulude tako i hardwera

pogotovo na nasem trzistu...

Ja pratim cijene na njemackom tržištu tamo je razlika naspram Hrvatske 200 do 300e.

Bilo zelenih bili crvenih! 

 nisi ti dlss-a vidio kako se meni čini, razlika između 4080 i xtxice u njemackoj su 100eur, izbor je no brainer

picajzla0707 pet 24.2.2023 18:54
Rockycro kaže...

DLSS me se nije dojmio na rtx 3070 previše zamuti sliku kao vjerojatno i FSR. 

 meni osobno je razlika nevidljiva između dlss i native, doduše ja koristim quality postavku jer je 3080 sasvim ok zasad na 1440p, pa performance nemam potrebe koristiti

ali da zamuti sliku imalo, a kamo li previše, to nisam vidio

itomic009 pet 24.2.2023 19:01
Rockycro kaže...

RT mi nije presudan tj. nevrijedi razlike u cijeni 4080-7900xtx

DLSS me se nije dojmio na rtx 3070 previše zamuti sliku kao vjerojatno i FSR. 

Za potrosnju se slažem, ocito je da su morali zrtvovat potrošnju jer su kaskali u performansama za RTX-om

Mene zanimaju cisto raster performanse bez upscalinga.

Te iskustva neko ko koristi hardware na dnevnoj bazi da nije tipa recenzija gdje vise hvale jer moraju za pare 🤔

 

Cijene nažalos svega danas su sulude tako i hardwera

pogotovo na nasem trzistu...

Ja pratim cijene na njemackom tržištu tamo je razlika naspram Hrvatske 200 do 300e.

Bilo zelenih bili crvenih! 

 Pa ako te ne zanima ni RT ni DLSS, onda nemaš šta se mislit nego koju RX 7900 XTX uzeti.

picajzla0707 pet 24.2.2023 19:05

ma dlss je tehnologija stoljeća u gpu svijetu, besplatne perfomanse u svakoj igri koja ga podržava

 

a kad gledaš, još uvijek je broj dlss igara dvostruko veći od onih sa fsr i teško da će se to mijenjati, jer developeri nisu blesavi da ne vide da nevidija uzima preko 80% tržišta

hoćeš prodat igru - prilagođavaš se većini ili te nema, na stranu sad jel nešto free ili se plaća, taj trošak se višestruko isplati ako imaš dobru prodaju, ovo 'free' ugradiš usput ili ne ako nemaš vremena

metallic pet 24.2.2023 19:09
Kryptonian kaže...

Jel moguce da nema ni jedne na forumu? Barem sa jeftinijom 7900xt pa da istestiramo njihovu tezu o najefikasnijoj arhitekturi koju je svijet vidio 

 

Mislim da je kolegi koji je postavio upit ovo dovoljan feedback sta se kupuje a sta ne.

Odakle si sad ti ispao

rokonja pet 24.2.2023 19:50

Nije ni da je sad baš "rak rana" RT za xtx ide i to, ima dosta videa na Youtubu. I to začuđujče kako dobro, ne bolje od rtx-ca al... A cijene bedastih modela su bedaste cijene i to su kartcie za bedake.

Rockycro pet 24.2.2023 20:08

Ja netvrdim da dlss nevalja niti da nepomaze kod

Rt-a.

Kazem da iz mog iskustva npr. Mw2 nije vrijedno 20fps- ako je slika losije kvalitete.

Mozda na novijem hardweru radi bolje ili na 3080 3090 itd a vjerojatno ovisi i o naslovu i implementaciji istoga. 

 

Ja sam cisto pitao iskustva korisnika rx 7900 a ne pokretao raspravu zeleni, crveni. Toga ima podosta stranica na forumu hvala bogu. 

 

Kryptonian pet 24.2.2023 21:13
itomic009 kaže...

 Pa ako te ne zanima ni RT ni DLSS, onda nemaš šta se mislit nego koju RX 7900 XTX uzeti.

 Ma nemoj reć...

 

Mada je ovaj vec odlucio kaj ce kupiti ionako a ovjde samo dosao čuti šta želi, napisat cu radi drugih koji citaju a dvoume...

 

Evo maknimo RT, DLSS, FSR, Frame Generator i sve te kerefeke... gledajuci samo RAW, sta to 7900XTX pruža da ju se uzme pored 4080 

 

Pozitivno

- cisti raw power je u 5-8% na strani 7900XTX

- ima vise vrama

- jeftinija je oko 100e

 

Negativno

- slabo se undervolta i troši oko 80-100w vise

 

- drajveri nisu day one nego se ceka vise tjedana za optimizaciju

nekih naslova, narocito u mjesecima kada izlazi hrpa popularnih naslova

 

- ima sporiju memoriju

 

- radeon ima katastrofa resale value, kasnije ce popušiti puno vise novaca nego da uzme 4080 koja i uz 20% veci msrp se prodaje za dosta manju razliku uz 7900XTX. Pogledajte samo 6800XT koji je koštao kao 3080 pa su na kraju nove isle po 4500kn dok polovnu 3080 si komotno prodavao po 5500kn...

 

- pa i kasniji feedback od samog AMD-a koji ima toliko slab tim za drajvere da za rx 6000 seriju nisu preko 2 mjeseca izbacili drajvere jer su bili zauzeti novom serijom...

 

 

 

 

 

Kryptonian pet 24.2.2023 21:31
metallic kaže...

Odakle si sad ti ispao

Fejspalmaj si AMD-ov lažni marketing i obmanjivanje javnosti u toj mjeri da ni sami nisu mogli zadrzat ozbiljnu facu na prezentaciji dok je Scott Herkelman držao govor na 22:05min

Klik

 

Kao i odiseju sa gomilom neispravnih hladnjaka na MBA modelima 

cvaja997 pet 24.2.2023 22:31

Bistar si ko mulj. Vjerojatno voziš golfa ili passata jer "drže cijenu". Neka kolega kupi što želi, ali da ja kupujem i posjedujem stvar samo zato da čim manje novaca "izgubim" kada je prodam kao polovnu... Ma užas.