Fotoaparati

Pomoć oko odabira fotoaparata

mrbean uto 3.11.2020 22:28

Hvala majstore na konkretnom odgovoru.

Istražio sam dovoljno ne brini, ali ipak mislim da ljudi koji se bave fotografijom duže vrijeme imaju puno više znanja i iskustva o tome nego ja, početnik. :)

ARazer sri 4.11.2020 21:30
mrbean kaže...

Pozdrav,

Koji fotic DSLR kupiti od cca 1500kn, što manje to bolje.

Fotkanje potreta, prirode, pejzaža, grada itd. Klasika za početnika.

Hvala!

E i da, njuskalo/polovno je u pitanju.

Mobitel ti je više nego dosta za početnika, a novce potroši na npr put na neku destinaciju :)

Uran 11 čet 5.11.2020 00:31

Kakav mobitel ?

Tu za 1500 kuna dobije sve što mu treba.

1500 kuna ljudi, dobije fotoaparat, stakla od 18-55 i 70-300mm, bljeskalicu, torbu.

Ja ne kužim kako ne prepoznate dobru priliku, Zar vi mislite da za 1500 kuna to nemože vrijediti.

Varate se.

Prije 2-3 godine kupio sam kćerci Pentax K10D, 18-55, 50-200 torbu, dvije baterije, punjač.

Sve za 1000 kuna.

Da nemam K5II, K10D bi poslužio za sve.

Nekad pofotka ljepše fotografije nego K5II, i to iz ruke zahvaljujući stabilizacii senzora

koji imaju skoro svi Pentax fotoaparati.

Čujete, u stvari neka koristi mobitel.

Nisam Ja,Nisi Ti sub 21.11.2020 14:08
robert993 kaže...
Pozdrav uzeo bi fotoaparat. Nisam neki expert u slikanju. Trenutno koristim mobitel za fotografiranje ali to nije to. Nisam neki tip za previše podešavanja postavki (iako znam podesiti i AF, ISO, SHUTTER DELAY) tako da mi treba nešto u principu point and shoot. Nocno slikanje i snimanje mi i nije tako važno. Vidim da ima tu izbor: compact, dslr i mirrorless uopće nisam pametan od toga što odabrati.

U principu slikam osobe, prirodu i stvari. Ne bi bilo loše kada bi imao ekran koji se može izvući gore ili sa strane.

Živim u DE tako da i ovdje mogu uzeti. Nisam siguran što uopće odabrati do cca. 400 eura

I mene zanima...

daniel2809 jučer 13:58

Ekipa, što koristite za očitanje broja okidanja na novijim Canon DSLR-ima? Dosad sam koristio Canon Eos Info, ali 80d i ostali noviji fotoaparati više nisu podržani.

Čitam na netu da postoji EOSmsg i gPhoto2, jel netko probao s tim?