Fotoaparati

Nikon D750 problem u autofokusu

hondo sri 20.11.2019 10:26

pozdrav.  koristim nikon d750 i prije tjedan dana sam napravio update Firmwarea na najnoviju verziju koja postoji za taj dslr i počeo mi se događati problem. autofokus kao da ne radi svoj posao. sve što snimim nije mi kako treba fokusirano. 

 

postoji li mogućnost da Firmware utječe na autofokus ili sam ja nešto zabrijao pa krivo izoštravam?

Posmatrač sri 20.11.2019 10:57
hondo kaže...

pozdrav.  koristim nikon d750 i prije tjedan dana sam napravio update Firmwarea na najnoviju verziju koja postoji za taj dslr i počeo mi se događati problem. autofokus kao da ne radi svoj posao. sve što snimim nije mi kako treba fokusirano. 

 

postoji li mogućnost da Firmware utječe na autofokus ili sam ja nešto zabrijao pa krivo izoštravam?

 https://digital-photography-school.com/how-to-do-autofocus-fine-tuning-on-your-nikon-dslr/

MaximumBugovac sri 20.11.2019 11:02

Imas Nikon objektive?, stavi da ti fokusira u "tocki" ako je tocno fokusirao na ono kaj si gledao kroz viewfinder i ako je na fotki fokus na istom mjestu onda nemas nikakav problem, ako u suprotnom i dalje ne stima fokus onda napravis ovo gore sto ti je forumas Promatrac napisao.

hondo sri 20.11.2019 11:10

baš snimam s 24-70 f2.8 koji mi je za oštrinu killer ali zadnja 2 dana kao da fotkam motorolom iz 2001.g.

 

super, hvala puno. danas ću ovo sve isprobati pa javim tko je kriv, moj prst ili dslr. :-)