Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

tajo1960 uto 18.8.2020 13:24
dreadmoore kaže...
Znam ali meni je nekako izgledalo to kul, sta ja znam nemamo svi iste ukuse prema fotografiji.

Ovakav ukus nitko nema  

Sorry, pišem bez loših namjera, ali, kao netko tko se nekada bavio fotogtafijom i zna ponešto o njoj... 

tajo1960 ned 6.9.2020 08:14
Arctic Skies kaže...
Par pokusaja

Mala sugestija; recimo samo za prvu fotku. Cijenim pokušaj i pozdravljam ga, hvale vrijedni uratci, ali, usuđujem se dati par komentara i mišljenja na tvoj rad (bez ljutnje, molim):

Kad plasiraš fotke, pokušaj malo poraditi na "izrezu" kadra, na slijedu elemenata slike, na tok radnje slike, na kompoziciju, na subjekt, na točku interesa pogleda...; pogotovo što ovdje, na forumu, nisi ograničen bilo čime što se dimenzija tiče (barem do jedne granice, naravno), pa je u globalu svejedno da li ti je slika 978*722 pixela ili 1132*867... razumiješ?

Pokušaj malo dovesti u red ono što prikazuješ, cropanjem izbaciti "višak" sa slike, dati joj neki smisao i određenu dozu usmjerenosti ka gledatelju.

Dajem primjer svog viđenja i načina jednostavnog uređenja tvoje fote, a "ispravio" sam nagib cijele slike za 2 stupnja u desno, pa sada slika ima neki bolji balans horizonta, a ujedno i "izbacio" onog neželjenog pješaka gore desno na slici i time ostavio samo curu koja treba biti i jest jedini i glavni subjekt slike.

Ujedno, 100 godina staro pravilo - ako imaš neku cestu, put, liniju, bilo što što polazi sa dna slike (kao cesta ovdje) - onda gledaj da uvijek (osim ako nije centralno postavljena) - ta ista cesta polazi jednim krakom iz kuta slike i kreće se pravcem dijagonale prema sredini... to je staro pravilo koje je nastalo proučavanjem interesa ljudi koji gledaju fotografiju i na tisućama slika je potvrđeno da ljudima više odgovara takav način "usmjerenosti" tijeka fotografije, od nekog, nazovimo to, "divljeg" načina (bez nekog reda).

Da li je ovo sada bolje ili lošije - prosudi sam :-)

Arctic Skies ned 6.9.2020 09:07

Au hvala puno na komentaru :)
Neke stvari postanu puno jasnije kad ti neko otvori oci heheh
Sve ove slike su bez ikakvih dorada, sta znam, u nekom trenu uhvacene.
Sada valja sjest i doradit ih hehehe
I da tvoja verzija je mnogo bolja :)

Santana sri 16.9.2020 12:24

One moje slike gore su bile slikane za foto "knjigu". Zelja mi je to napravit vec duze no nikad nemam dovoljno fotografija iste teme da bi to napravio. Iskreno nemam nit sad, al nekak sam uspio ostvarit neki minimum
     To je napravljeno preko blurb-a i boje su odlicno ispale tocno onak kak mi izgleda na mom monitoru (kalibriran je)
Jedini je problem kaj je to preskupo za ovak mali broj stranica koje ja imam (20), no nema veze :) zadovoljan sam.

snake44 sri 16.9.2020 13:06

Budući da je tema Shutterstock https://forum.bug.hr/forum/topic/fotoaparati/shutterstock/125209.aspx  više manje dead, pa ću ovdje pitati. Ima li tko iskustva sa Shutterstockom? Ja sam već jako dugo prijavljen tamo (par godina) i stavio sam nekih 15-20 slika i kupili su mi 3 slike, tj. sad na računu imam 0.75$ . Isplati li se više baviti time? Ako da, na koji način, treba li visiti skoro svaki dan na stranici i reklamirati se ili je dovoljno samo preko dobrih tagova probiti se?

ARazer čet 17.9.2020 21:36
snake44 kaže...

Budući da je tema Shutterstock https://forum.bug.hr/forum/topic/fotoaparati/shutterstock/125209.aspx  više manje dead, pa ću ovdje pitati. Ima li tko iskustva sa Shutterstockom? Ja sam već jako dugo prijavljen tamo (par godina) i stavio sam nekih 15-20 slika i kupili su mi 3 slike, tj. sad na računu imam 0.75$ . Isplati li se više baviti time? Ako da, na koji način, treba li visiti skoro svaki dan na stranici i reklamirati se ili je dovoljno samo preko dobrih tagova probiti se?

Iskreno meni se uopće neda ni upload napravit za tu lovu. Fotkam sebi za gušt + prodam dosta prinetva tako. Bolje od svih tih "portala"

Santana čet 17.9.2020 22:10
ARazer kaže...
snake44 kaže...

Iskreno meni se uopće neda ni upload napravit za tu lovu. Fotkam sebi za gušt + prodam dosta prinetva tako. Bolje od svih tih "portala"

jel mozes objasnit malo kak to prodas print ?

ARazer sub 19.9.2020 12:43
Santana kaže...

jel mozes objasnit malo kak to prodas print ?

Pa lijepo.. Ljudi koji me prate po socijalnim mrežama, prijatelji, poznanici i ostali koji vide i nešto im se svidi, pošalju poruku, dogovorimo se i prodam. S okvirom, bez okvira, A3, A4, 60x40, platno itd itd..kako god netko želi i to je to. 

Uran 11 sub 3.10.2020 15:41
Endymon kaže...
Sa cime si slikao ovu 3 sliku šišarke sa cvjetićima.?

Mogao si napisati na čiji se post komentar odnosi.

Ovako:

@ imsonotgonnatellyoumyname

Da nebude post bez fotografija, dvije makro fotke, krila leptira.

Korišten kit objektiv 18-50 i reverse ring.

imsonotgonnatellyoumyname sub 3.10.2020 19:21
Endymon kaže...

Da @Uran11 nije napisao poruku, ne bi vidio tvoje pitanje.

Brod i šiška su snimljeni sa Nikon Coolpix L830. Osrednji point-and-shoot fotić sa smartphone kvalitetom senzora te solidnim komadom stakla.

Sve ostalo je snimljeno sa Nikon d5600. Dokaz da oprema nije bitna, već znanje i (u jako velikom postotku slučajeva) sreća.