AmonZero pon 3.10.2011 11:46

http://www.imdb.com/title/tt1641349/

 

Jucer pogledao prvu epizodu i za mene je serija pun pogodak.

Radnja serije se odvija 2149 godine kada covjecanstvo zivi u jako losim uvjetima, a planet odumire. Znanstvenici su pronasli pukotinu u prostoru i vremenu te s posebnim uređajem prebacuju grupe izbaranih ljudi 85 miliona godina unazad tako da bi mogli pocetni novi zivot. Tamo osnuju naselje Terra Nova. Zemlja je u to vrijeme nastanjena s dinosaurima, a probleme pravi i druga grupa ljudi zvani "šestaši" koji su osnovali svoje naselje. Sta da vam vise kazem, pogledajte trailer i sve cete znati.

Zasada su izasle 2 epizode.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc

skullscar pon 3.10.2011 13:00

ok, oni su otišli 85 milijuna godina u prošlost početi sve od nule. ali nije li prije 65 milijuna godina asteroid opalio u zemlju i skoro pobio sve živo? loš odabir vremena.. osim ako ne budu evoluirali u super pametne aliene i odlepršali na neku drugu planetu a u današnje vrijeme su se vratili nazad. zbog toga i imamo silna viđanja nlo-a, vratili su se da nas nauče putovati kroz vrijeme kako bi se opet grupa ljudi mogla vratiti u prošlost i sve početi ponovo. ciklus rađanja i smrti... samo da se ne vrate kao roboti pa smo naježili, baš kao battlestar galactica hehehe

rustweaver pon 3.10.2011 13:59
skullscar kaže...

ok, oni su otišli 85 milijuna godina u prošlost početi sve od nule. ali nije li prije 65 milijuna godina asteroid opalio u zemlju i skoro pobio sve živo? loš odabir vremena..

Da vidimo. Od njihovog dolaska do udara asteroida ima 20 milijuna godina. Moderni ljudi postoje tek nekih 200 000 godina, a svoje smo razvijeno ponasanje stekli tek prije 50 000 godina. Najstarije civilizacije nisu ni 10 000 godina stare.

 

Dakle mi kao "ljudi" ne postojimo ni 1 milijun godina. S time da se najveci napredak u znanosti dogodio tek u poslijednjih 2000 godina, razvoj znanosti se ubrzava i sve je brzi.

 

Ovi ljudi koji su poslani u proslost pocinju sa vec veoma naprednim znanjem i razvijenim ponasanjem, kao i punih 20 milijuna godina da poduzmu nesto sa nadolazecim asteroidom. Ja bih rekao da uopce nije los odabir vremena. Radje bih se brinuo za negostoljubive uvjete koji su tada vladali.

rustweaver pon 3.10.2011 14:14
skullscar kaže...

jesam rekao, evoluirat će u aliene i sad nas došli upozoriti na budućnost i pripremiti za nadolazeće kataklizme.. zato i ima toliko nlo-a posvuda, svi ih viđaju {#}

Oni do tada imaju vremena i za 30 svjetskih ratova kojima bi mogli unistiti kompletnu civilizaciju. Poznavajuci nasu vrstu, gotovo je zajamceno da ce ih biti...

passat pon 3.10.2011 18:32
AmonZero kaže...

http://www.imdb.com/title/tt1641349/

 

Jucer pogledao prvu epizodu i za mene je film pun pogodak.

Radnja serije se odvija 2149 godine kada covjecanstvo zivi u jako losim uvjetima, a planet odumire. Znanstvenici su pronasli pukotinu u prostoru i vremenu te s posebnim uređajem prebacuju grupe izbaranih ljudi 85 miliona godina unazad tako da bi mogli pocetni novi zivot. Tamo osnuju naselje Terra Nova. Zemlja je u to vrijeme nastanjena s dinosaurima, a probleme pravi i druga grupa ljudi zvani "šestaši" koji su osnovali svoje naselje. Sta da vam vise kazem, pogledajte trailer i sve cete znati.

Zasada su izasle 2 epizode.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc

Odluci se...

Vjerojatno bi i pogledao, ali ako se navucem, onda cu stalno morat gledat nove epizode

AmonZero pon 3.10.2011 18:55
passat kaže...
AmonZero kaže...

http://www.imdb.com/title/tt1641349/

 

Jucer pogledao prvu epizodu i za mene je film pun pogodak.

Radnja serije se odvija 2149 godine kada covjecanstvo zivi u jako losim uvjetima, a planet odumire. Znanstvenici su pronasli pukotinu u prostoru i vremenu te s posebnim uređajem prebacuju grupe izbaranih ljudi 85 miliona godina unazad tako da bi mogli pocetni novi zivot. Tamo osnuju naselje Terra Nova. Zemlja je u to vrijeme nastanjena s dinosaurima, a probleme pravi i druga grupa ljudi zvani "šestaši" koji su osnovali svoje naselje. Sta da vam vise kazem, pogledajte trailer i sve cete znati.

Zasada su izasle 2 epizode.

 

http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc

Odluci se...

Vjerojatno bi i pogledao, ali ako se navucem, onda cu stalno morat gledat nove epizode

Moja duboka isprika {#}

Luka sri 21.12.2011 14:01

Hoce na kraju snimati drugu sezonu? Cuo sam da su na knap po isplatljivosti s obzirom na troskove snimanja...

Inace, serija je prva liga. Definitivno se isplati pogledati tih "13" epizoda.

thabigjc sri 21.12.2011 14:11

sve cool sve 5 ali oni nisu na zemlji u proslosti... zar se ne sjecate one kugle...

to je neka paralelna zemlja jer bi inace vrijedilo ono sa leptirom...

ugl evo opis te serije 

The children are sent off to orientation and Maddy is excited to spot the probe that scientists from her time had sent into the past. She tells a disinterested Josh that the scientists were unable to find the beacon's signal, which indicated the portal opened into an entirely separate time stream than the future from whence they had come, which means Terra Nova can avoid influencing Earth's future.

 

Kora sri 21.12.2011 16:51
thabigjc kaže...

sve cool sve 5 ali oni nisu na zemlji u proslosti... zar se ne sjecate one kugle...

to je neka paralelna zemlja jer bi inace vrijedilo ono sa leptirom...

ugl evo opis te serije 

The children are sent off to orientation and Maddy is excited to spot the probe that scientists from her time had sent into the past. She tells a disinterested Josh that the scientists were unable to find the beacon's signal, which indicated the portal opened into an entirely separate time stream than the future from whence they had come, which means Terra Nova can avoid influencing Earth's future.

 

Lol, a tko je rekao to? Ja nisam jer znam bolje.........inače finale je otvorilo MNOGO pitanja. Našli su pramac/statuu broda iz 18 st (?!) u Badlandsu, dijelu područja gdje je i Terra Nova. Po izgledu, čini se da je statua ondje gdje su je našli stoljećima! To može značiti samo jedno, a to je da je postojao/postoji još jedan rift u vremenu i prostoru, možda u 18 stoljeću i to objašnjava kako je dio broda iz 18 st se našao 85 milijuna godina u prošlosti........inače jako mnogo materijala za drugu sezonu. Čitao sam da su odluku za to hoće li biti druge sezone ostavili za poslije nove godine, ali da pregovori teku u pozitivnom pravcu i da je vrlo velika mogućnost da će je i biti.

Don Kihoty čet 29.12.2011 00:19
skullscar kaže...

ok, oni su otišli 85 milijuna godina u prošlost početi sve od nule. ali nije li prije 65 milijuna godina asteroid opalio u zemlju i skoro pobio sve živo? loš odabir vremena.. osim ako ne budu evoluirali u super pametne aliene i odlepršali na neku drugu planetu a u današnje vrijeme su se vratili nazad. zbog toga i imamo silna viđanja nlo-a, vratili su se da nas nauče putovati kroz vrijeme kako bi se opet grupa ljudi mogla vratiti u prošlost i sve početi ponovo. ciklus rađanja i smrti... samo da se ne vrate kao roboti pa smo naježili, baš kao battlestar galactica hehehe

Tek ću ići gledati seriju, ali evo par činjenica.

 

U zadnjih 200 godina tehnologija je napredovala od parnog stroja do nanotehnologije.

 

Oni se nalaze 85mil. BC, dakle imaju 20mil. godina da smisle svemirski štit/raketni sustav/force field za obranu od jednog malog kometa.

 

Clever?

 

PS - Jedino što je prije 85mil godina vegetacija bila katastrofa, ne takva kao što je prikazana na traileru,

bilo je paprati, ali trava kao "korov" još nije postojala, tako da je tu mali fail, ali znam, ne mogu počupati svu travu radi snimanja. 

Hyperion pet 30.12.2011 01:36

Pogledao sam danas kraj sezone tj. 12. i 13. epizodu koje su spojene u jednu, tek je neki dan izašlo na torrente ak se nevaram.

 

Uglavnom bilo je borbe, dogodilo se par neočekivanih stvari i u sljedećoj sezoni će vjerovatno biti glavni cilj otkriti misteriju badlandsa.