Grozni_Zabac čet 15.12.2016 11:58
filipvk1000 kaže...

Gledao danas Rogue One u Portanovi u kinu.

Iskreno,mislim da mi je 3D nekako pokvario film,neznam,bilo mi je jako teško za gledati u 3D-u,teško za "pohvatat". 

 

Što se filma tiče - nije ni u jednom trenutku dosadan,priča je vrlo dobra,efekti,sve je za desetku. 

Neželim pisati spoilere,barem ne još...ali samo ću reći da je kraj filma brutalan! 

 

Sve u svemu,želim ga još jednom pogledati (čuj to jednom,bar 10 puta),ali na TV-u ili laptopu,bez ikakvog 3D-a i tih gluposti.

 

Ko je pogledo - kakvi su vaši dojmovi?

 Jucer pogledao. Uglavnom nista specijalno. Po meni opet forsanje nekih bezveznih scena/likova kao i u FA, efekti su valjda jedina OK stvar. Nekako mi se cini da je prica napravljena tek tak da se ima nekaj za snimit (milking the dead cow). 

 

2D, doduse gledan u Poljskoj (eng zvuk, poljski subovi tak da sam se baš koncentrirao na film, nisam nista citao:)) Nije los film, ali nije mi sjeo kao i ostali.

Sint1 čet 15.12.2016 12:17

Meni je film bio dobar, mislim to su Star Warsi ili volis ili ne volis.

Osobno mi je bio bolji od epizode 7 jer barem ima minimalno nepredvidljivu pricu, a kao posebni bonus bi naveo da je u njemu, po meni, najbolja scena sa Darth Vaderom ikad!

zeleni čet 15.12.2016 12:41

Star Wars su prva 3 filma, ovo ostalo je jad i cemer. Epizoda 4,5,6 imaju kultni status kod mene fakat, gledao sam ih bezbroj puta, i mogu opet.

1,2,3 sam gledao u kinu, jednom na bluray kad su dosli, i isjecke ovako kad ih pustaju na tvu. Bas su pretjerali.

Force awakens je toliko razvodnjen, da ne mogu opisati. Rey i Finn, iz vedra neba barataju sabljom ko da su rodjeni s njom, gdje lore nalaze da se lightsaber uci od malih nogu. 

Kylo Ren kao lik u prici je tako glup, da je na nivou sa Jar Jarom. Skywalkerov padavan, decko koji je uzrasto uz jedi doktrinu i trening, i onda ga dva njubija metu ko da je najveci levat u galaksiji.

 

Karte za Rogue su mi tek u srijedu, ali je IMAX pa se isplati cekati. 

 

Na kraju, Star Wars unverse ima toliko novela i prica, I prije i poslje i u toku price koja se odvija u filmovima, da mogu napraviti sta zele.

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

Prince-Artas čet 15.12.2016 12:45
zeleni kaže...

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

 Teško zato što je sav materijal van filmova i crtanih serija izbačen iz kanona.

zeleni čet 15.12.2016 12:54
Prince-Artas kaže...
zeleni kaže...

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

 Teško zato što je sav materijal van filmova i crtanih serija izbačen iz kanona.

 A po cemu je force awakens cannonical?

Odjednom se pojavljuje nepoznat sin Hana i Leie, i Sith o kojem niko nikad nije cuo.

Koliko znam Lucas Arts je imao cijeli tim koji je suradjivao sa autorima da se expanded universe drzi odredjenih pravila.

Grozni_Zabac čet 15.12.2016 12:56
Sint1 kaže...
Meni je film bio dobar, mislim to su Star Warsi ili volis ili ne volis.

Osobno mi je bio bolji od epizode 7 jer barem ima minimalno nepredvidljivu pricu, a kao posebni bonus bi naveo da je u njemu, po meni, najbolja scena sa Darth Vaderom ikad!

 Ovo se odnosi na Rouge One??

 

Mislim, tocno se zna sta ce se desit, jedino se ne zna kako. Zna se da ce otkriti planove za Death Star i zna se da nece prezivjeti misiju jer ih se nigdje nije spominjalo u ep 4, 5 i 6. Tako da ne znam sta je nepredvidljivo tu.

 

Sama radnja je nekako mi je meh, previse mi skace s jednog djela na drugi. Mozda da je film ispao malo duzi pa da sve malo bolje objasne, ajde.

Prince-Artas čet 15.12.2016 13:00
zeleni kaže...
Prince-Artas kaže...
zeleni kaže...

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

 Teško zato što je sav materijal van filmova i crtanih serija izbačen iz kanona.

 A po cemu je force awakens cannonical?

Odjednom se pojavljuje nepoznat sin Hana i Leie, i Sith o kojem niko nikad nije cuo.

Koliko znam Lucas Arts je imao cijeli tim koji je suradjivao sa autorima da se expanded universe drzi odredjenih pravila.

 Možeš ti sad razglabati koliko je to glupo ili ne. Odluka je donesena.

NiramX čet 15.12.2016 13:00
zeleni kaže...
Prince-Artas kaže...
zeleni kaže...

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

 Teško zato što je sav materijal van filmova i crtanih serija izbačen iz kanona.

 A po cemu je force awakens cannonical?

Odjednom se pojavljuje nepoznat sin Hana i Leie, i Sith o kojem niko nikad nije cuo.

Koliko znam Lucas Arts je imao cijeli tim koji je suradjivao sa autorima da se expanded universe drzi odredjenih pravila.

 

http://www.starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page

filipvk1000 čet 15.12.2016 14:34
Grozni_Zabac kaže...
filipvk1000 kaže...

Gledao danas Rogue One u Portanovi u kinu.

Iskreno,mislim da mi je 3D nekako pokvario film,neznam,bilo mi je jako teško za gledati u 3D-u,teško za "pohvatat". 

 

Što se filma tiče - nije ni u jednom trenutku dosadan,priča je vrlo dobra,efekti,sve je za desetku. 

Neželim pisati spoilere,barem ne još...ali samo ću reći da je kraj filma brutalan! 

 

Sve u svemu,želim ga još jednom pogledati (čuj to jednom,bar 10 puta),ali na TV-u ili laptopu,bez ikakvog 3D-a i tih gluposti.

 

Ko je pogledo - kakvi su vaši dojmovi?

 Jucer pogledao. Uglavnom nista specijalno. Po meni opet forsanje nekih bezveznih scena/likova kao i u FA, efekti su valjda jedina OK stvar. Nekako mi se cini da je prica napravljena tek tak da se ima nekaj za snimit (milking the dead cow). 

 

2D, doduse gledan u Poljskoj (eng zvuk, poljski subovi tak da sam se baš koncentrirao na film, nisam nista citao:)) Nije los film, ali nije mi sjeo kao i ostali.

 Uspoređivati TFA i Rogue one uopće nema smisla. Radnja nema veze jedna sa drugom,a i Rogue one je napravljen 100 puta bolje. Čak mogu reći da mi je to ako ne i najbolji SW film. 

Jedini SW film koji mi nije sjeo je TFA! 

zeleni kaže...
Prince-Artas kaže...
zeleni kaže...

Ja bih najradije da vidim film koji se zansiva na Republic commando seriji knjiga, i kompjuterskoj igrici :)

 

 Teško zato što je sav materijal van filmova i crtanih serija izbačen iz kanona.

 A po cemu je force awakens cannonical?

Odjednom se pojavljuje nepoznat sin Hana i Leie, i Sith o kojem niko nikad nije cuo.

Koliko znam Lucas Arts je imao cijeli tim koji je suradjivao sa autorima da se expanded universe drzi odredjenih pravila.

 Po cemu je canon? Pa,mejbi jer je film? Stripove,crtane i to razumijem ako nije canon,al kako da film ne bude canon? 

Btw. Supreme Leader Snoke nije sith! Kao ni Kylo Ren!

Grozni_Zabac čet 15.12.2016 15:24
filipvk1000 kaže...

 Uspoređivati TFA i Rogue one uopće nema smisla. Radnja nema veze jedna sa drugom,a i Rogue one je napravljen 100 puta bolje. Čak mogu reći da mi je to ako ne i najbolji SW film. 

Jedini SW film koji mi nije sjeo je TFA! 

 

Nisam uspoređivao filmove. Samo sam rekao da u ubacili neke bezvezarije isto kao i tamo. *SPOILERI* Sami pocetak Rogue One je traljavo napravljen. Jyn odjednom iz one sahte zavrsi u imperijskom labor kampu?? Jedino sto je receno u filmu je da ju je Saw ostavio da bi ju zastitio (ista spika ko i Galen). Saw i Rebelsi se kao ne podnose (moze se rec i ratuju), a on u onom razgovoru s Jyn kaze da pokusavaju istu stvar?? Neznam, nekako mi dosta kontradikcija i plothole-ova (nelogicnosti) ima u filmu. 

 

Sad koji film je napravljen bolje je jako diskutabilno

Prince-Artas pet 16.12.2016 07:53

Rouge One

Moram priznat da sam bio nahjpan kad sam pročitao tu da je nekima ovo možda i najbolji SW do sada. Meni nije zato što je radnja prebrzo odvija pogotovo na početku. Sporedni likovima posvećeno premalo pažnje pogotovo Saw Gerreri. Moram još malo sačekat da se dojmovi slegnu ali zasad mi je TFA ipak malo bolji. Ocjena 8/10

zeleni pet 16.12.2016 11:24

Expanded universe je bio Cannon.
NIsam cuo ovu stvar da su ga proglasili not cannon, i nazvali ga Legends.
Znaci mojih 150ak novela koje posjedujem su odjednom bezvrijedne :) I sav lore o kojem sam pazljivo citao je bezvrijedan sada :) Jer ne pase u cannon. Koji geek poraz covjece.

NiramX pet 16.12.2016 11:30
zeleni kaže...
Expanded universe je bio Cannon.
NIsam cuo ovu stvar da su ga proglasili not cannon, i nazvali ga Legends.
Znaci mojih 150ak novela koje posjedujem su odjednom bezvrijedne :) I sav lore o kojem sam pazljivo citao je bezvrijedan sada :) Jer ne pase u cannon. Koji geek poraz covjece.

 

Da, uistinu šteta, ali ako bolje promisliš njihov potez je bio logičan. Lakše je raditi s tabulom rasom, nego se upuštati u nešto čega već ima previše.

Prince-Artas pet 16.12.2016 12:00
zeleni kaže...
Expanded universe je bio Cannon.
NIsam cuo ovu stvar da su ga proglasili not cannon, i nazvali ga Legends.
Znaci mojih 150ak novela koje posjedujem su odjednom bezvrijedne :) I sav lore o kojem sam pazljivo citao je bezvrijedan sada :) Jer ne pase u cannon. Koji geek poraz covjece.

Osjećam tvoju bol Po meni, mogli su odhebati samo one stvari koje se nastavljaju na Epizodu 6.

Prince-Artas pet 16.12.2016 12:37
woodgamesfx kaže...

PS.

da li postoji kakvo suskanje o izradi SW Old Republic (na temu igre KOTOR)?

 

 Kako to misliš? Već postoji MMO Old Republic koji se nastavlja direktno na KOTORe i masivno proširuje lore.

Hyperion pet 16.12.2016 14:34
Prince-Artas kaže...
woodgamesfx kaže...

PS.

da li postoji kakvo suskanje o izradi SW Old Republic (na temu igre KOTOR)?

 

 Kako to misliš? Već postoji MMO Old Republic koji se nastavlja direktno na KOTORe i masivno proširuje lore.

Mislim da je kolega mislio na film na temu KOTOR-a. Što mislim da bi svatko tko je prešao KOTOR 1 i 2 želio rađe pogledati od ovog što nam daju. Međutim da bi prenesli KOTOR na ekran (pogotovo KOTOR 2), mislim da bi trebali koristiti rating R, a time bi izgubili ogromnu zaradu zbog djece.

mrfloyd čet 29.12.2016 13:37
Prince-Artas kaže...

Rouge One

Moram priznat da sam bio nahjpan kad sam pročitao tu da je nekima ovo možda i najbolji SW do sada. Meni nije zato što je radnja prebrzo odvija pogotovo na početku. Sporedni likovima posvećeno premalo pažnje pogotovo Saw Gerreri. Moram još malo sačekat da se dojmovi slegnu ali zasad mi je TFA ipak malo bolji. Ocjena 8/10

 

 

Ja naprotiv nisam nista popratio vezano za Rogue one, bio sam onako, meh, ispuhan nakon TFA.

Ponavljao sam da je to sada sve za neke nove klince, pogotovo jer sada SW iskace iz svega zivoga, kinder jaja,pa i pastete sigurno.

Ali bas sam se dobro zabavio i bas mi je dobar film. Super su pricu ugurali, neke stvari pojasnili, ali da je zbrka , jest i to jako.  Sad,jesu reziseru prejako producenti skarama odradili ne znam....

Trebam sada jos pet sest puta ga odgledati pa suditi....

 

8/10 je zacementirano.