Yo Momma uto 3.11.2020 10:11
waldemoniy kaže...

Tražio sam pod ''keyword'' amazon jungle, amazon treasure... i slično... bezuspešno.

Ali makar po meni ovde je ispada ključni dio za pronalaženje filma taj maskirani (cyber) negativac sa tom nekom cyber maskom koji svira nekakve ''orgulje'' u pećini !  Ni to mi nije pomoglo ništa posebno - ne razumem kako ne mogu ništa da pronadjem !

Jedino što sam se još dosetio u vezi filma jeste to da sam ga imao na kaseti !  Ali je neki film bio presnimljen preko njega - tako uzet iz videoteke !  Zato se verovatno samo i sećam mali dio filma - par scena !  Ubi me ovo !

Ne bi bilo loše da se možeš sjetiti više detalja ili bar godine, ali ovako kako si opisao opako smrdi na Eliminators (1986):

https://www.imdb.com/title/tt0091003/?ref_=tt_urv

waldemoniy uto 3.11.2020 22:20
Yo Momma kaže...
waldemoniy kaže...

Tražio sam pod ''keyword'' amazon jungle, amazon treasure... i slično... bezuspešno.

Ali makar po meni ovde je ispada ključni dio za pronalaženje filma taj maskirani (cyber) negativac sa tom nekom cyber maskom koji svira nekakve ''orgulje'' u pećini !  Ni to mi nije pomoglo ništa posebno - ne razumem kako ne mogu ništa da pronadjem !

Jedino što sam se još dosetio u vezi filma jeste to da sam ga imao na kaseti !  Ali je neki film bio presnimljen preko njega - tako uzet iz videoteke !  Zato se verovatno samo i sećam mali dio filma - par scena !  Ubi me ovo !

Ne bi bilo loše da se možeš sjetiti više detalja ili bar godine, ali ovako kako si opisao opako smrdi na Eliminators (1986):

https://www.imdb.com/title/tt0091003/?ref_=tt_urv

Pogubili smo se mi dobro oko ovog mog flma.  Možda najviše upravo ja.  Nisam probao opisato ni jednu scenu iz filma !

Tako da...

Film gledan - nekad devedestih na kaseti.   Mogao bi biti snimljen nekad 80-tih ako ne i ranije ili rane 90-te.

Što se tiče pirana...

Lik je u vodi (valjda amazon) do kolena iliti negde do pojasa i nešto kao pere se. Ili možda čak nešto mi je palo na um.. pokušava da uhvati ribu u šešir 😉 ovo sam se od nekuda setio scene nisam izmislio - ali sad ne znam da li je isti fil u pitanju😁. Nebitno... dok on to radi šta već radi u dzipu koji je do pola u vodi sjedi nazad ženska, i nadje tu negde pored sebe nekakav komad mesa. Da li nekakav but ili nešta tako... počne muljati to meso po vodi kao da ga opere, potom digne ono meso i viče onom liku nešta kao ''pogledaj spremila sam večeru''.  On joj viče da baci to u vodu, ona pogleda kad nema pola onog mesa izjele ga pirane, i dalje još po koja pirana visi sa onog mesa. Tu uskoče u onaj dzip nešta se malo pogužvaju sa piranama i bježe iz vode.

Što se tiče divljaka...

Ta ista gore već navedena ženska biva uhvaćena od strane divljaka koji su kanibali koliko se sećam. Standardni fazon - vezali je kao već ne znam za šta tu negde pored gori vatra, oni igraju svoj ples prije nego je pojedu !  Glavni lik se pojavljuje negde iznad njih posmatra šta da učini, i skonta da obruši nekakvu stjenu dole na njih što i učini.  Oni divljaci se razbježe on sidje i oslobodi je. >>> e malo mi je proradio pištaljka kliker u glavi i nešto mi je na um palo kao da negde u toj sceni sa divljacima ima još jedan lik zarobljen sa tom ženskom. Neki stariji deblji lik - koji kao nešta se žrtvuje da ovo dvoje pobjegnu pošto se divljaci kao počnu vraćati.

progonjitelji...

Nešta kao da se sećam da se ganjao sa onim istim dzipom sa nekim drugim terencima ili čime već...

E sad onaj glavni lik negativac sa cyber maskom...

Nemoj te odma pošto kažem cyber misliti da je film sa kiborzima iliti robotima. U pitanju je valjda samo maskirani lik sa tom čudnom cyber maskom... koja mi u sjećanju izgleda nekako poput ove maske.  I sad taj lik ima nekakve sintisajzer orgulje ili šta već - jer zvuk je nakakav poput orgulja ali više na neki tech fazon.  Sa vremena na vreme taj lik zasvira te sintz orgulje koje se kao čuju preko cijele dzungle. 

E sad sam se nešto setio ali ne znam da nisam umislio - na kraju filma ovaj lik sa maskom otme onu već pominjanu žensku, a onaj isti lik što je već jednom oslobodio i bio ono u reci sa njom - naš heroj kao po običaju dodje da je oslobodi. Proba upucati ovog lika sa maskom ali nešta ne uspije. Ne znam da nije bio nekakav oklop u pitanju. Nisam siguran.  Nastavljaju se boriti/ganjati  dok ovaj pozitivac ne obruši/otisne stjenu (ponovo?) na ovog lika sa maskom. Tu ga spljošti/prikuje kao za zid ili šta već, potom vidi se kao ruka od ovog maskiranog (koja je isto nekakva da li tehnoiloška kao i maska) kako padne - kao izdahnuo  🙄

To je to čega se sećam...  

Dex.pwn sri 23.12.2020 22:56

Trebam pronaći jedan crtani film.

U pitanju je nekakav anime(vjerojatno). Znam nekako isprekidanu radnju - zao lik otkrije da kod nekog otoka ima blago u moru, pošalje avione(WWII stil aviona). Na otoku je neki momak koji se brine o starom djedu. Taj djed ga je naučio kako se boriti s deranjem(vikanjem).

Gledao sam ga prije cca 12-13 godina na DVDu(još dok su postojale videoteke).

Chriss uto 12.1.2021 04:50

Pozdrav!

Nikako pronaci 2 filma...

1. Horor, ima dosta godina sto sam gledao na tvu pa mi je u magli... film pocinje sa scenom ispred skole gdje djecak svojim prijateljicama valjda(ima ih 3-4) pokazuje svog ljubimca(mis ja mislim) kojeg je ubio i one su ga prijavile il se rugale nesto je bilo pa je on valjda zavrsio u ustanovi...

Radnja se nastavlja kad su oni valjda 20ak godina stariji i taj lik ih sad trazi da im se osveti i ubija jednu po jednu, preostale prijateljice trazeci nestale ili mrtve prijateljice dolaze do jedne stare kuce i onda ispadne da ih taj ubojica na razne nacine muci i ubija, pa pronalaze jednu koja je nabivena cavlima u krevetu, na kraju ja mislim samo jedna prezivi ...

Ima i neka soba s ogledalima.

2. Film je gdje jedan stari koji umire prijetnjama prisiljava nekog pisca da napise knjigu o njemu kako ubija ljude preko nekih cipova u njihovim tijelima, na nacin da oni pocine samoubojstvo, ima jedna zena sto se svidjela piscu koja isto ima cip u tijelu i taj stari psihopat daje tragove piscu kako bi spasio tu zenu, na kraju je nekakva scena gdje se grupa ljudi turisticki okuplja u jednoj spilji i oni svi imaju cipove u svom tijelu i kad se pusti odredena pjesma oni naprave masovno samoubojstvo...

Pa ako je nekom poznato :)