Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

tajo1960 čet 2.7.2020 11:44

Like father - 2018 - IMDB 6,1/10

https://www.imdb.com/title/tt7170950/

Comedy, Drama. Curu, pretjerano predanu poslu i obavezama uz posao, ostavi dečko na sam dan vjenčanja, pred oltarom... Sve pukne, pojavi se njen otac kojeg nije vidjela od djetinjstva i koji je davno ostavio nju i mater... uspostavi se ponovni kontakt "preko nišana", pa počne večer opijanja i počne avantura.... Film krene odlično i zanimljivo, ali se u zadnjoj trećini nekako rasplinuo i postao mlak i pomalo dosadan. Po mom mišljenju - moglo je i trebalo puno bolje, no, ne odlučujem ja. Gledati u višku vremena i neopterećen nekim velikim sadržajem i porukom filma. Laganica za vruće popodne.

Hornet_93 pet 3.7.2020 10:59

Scent of a Woman - baš mi je drago da sam naišao na ovaj film, odličan u svakom pogledu, a Pacino je rasturio ulogu, naježio sam se na njegov govor u sudnici i poznatu "I'll show you out of order". Neću dalje spoilat, ali svaka preporuka za film, ovakvih nažalost više nema u mainstreamu koji je postao močvara remastera, remakeova, rebootova...

morrisoN pet 3.7.2020 15:53
Hornet_93 kaže...

Scent of a Woman - baš mi je drago da sam naišao na ovaj film, odličan u svakom pogledu, a Pacino je rasturio ulogu, naježio sam se na njegov govor u sudnici i poznatu "I'll show you out of order". Neću dalje spoilat, ali svaka preporuka za film, ovakvih nažalost više nema u mainstreamu koji je postao močvara remastera, remakeova, rebootova...

Prvi put? Ako jeste, zavidim ti.

geronimo4661 sub 4.7.2020 19:48

The Outpost (2020)

Ono kad ocekujes neki B ratni film za ubiti subotnje popodne, a film ispadne jedan od boljih svoje vrste u zadnje vrijeme. Kvalitetno snimljen i odglumljen ratni film baziran na knjizi o napadu talibana na americku bazu u Afganistanu. Podsjeca me onako na Black Hawk Down po stilu. Da sad odmah ekipa ne naskoci i pomisli da je bas te razine i ocekuje cuda, jer ipak nije, BHD je odlican ratni film, ali i ovo je fakat dobro, i bas ugodno iznenadjenje. Preporuka ljubiteljima ratnih filmova.

Cookie's Fortune (1999)

Jedan od zadnjih filmova  velikog Roberta Altmana, podcjenjena i kvalitetna humorna drama o mjestanima malog gradica. Liv Tyler mi nikad nije bolje izgledala nego u tom filmu.

Dobar izbor za relaksaciju u ove ljetne dane

Stric_Jura sub 4.7.2020 20:37

isreno američanske  mega heroične filmove o borni protiv talibana ne mogu ozbiljno shvatiti nikako - zato jer je BHD rrealan i zato je dobar film..

a "Mirko pazi metak" filmove - npr. 12 hrabrih - to ni pas s maslom ne može provariti...

Posmatrač sub 4.7.2020 22:47
Stric_Jura kaže...

isreno američanske  mega heroične filmove o borni protiv talibana ne mogu ozbiljno shvatiti nikako - zato jer je BHD rrealan i zato je dobar film..

a "Mirko pazi metak" filmove - npr. 12 hrabrih - to ni pas s maslom ne može provariti...

Joj sjecam se nekog sa klunijem. tri kralja ili tako nekako... Valjda jedini film zbog kojeg sam iz kina izasao.... 

geronimo4661 sub 4.7.2020 23:03
Posmatrač kaže...
Stric_Jura kaže...

Joj sjecam se nekog sa klunijem. tri kralja ili tako nekako... Valjda jedini film zbog kojeg sam iz kina izasao.... 

Jura spominje mega heroicne američke filmove, a ti onda uletis da si izašao iz kina dok si gledao Three Kings.

Three Kings je antiratna zajebancija, u kojoj se redatelj doslovno sprda sa tom invazijom na Irak 90tih, nema nikakve veze sa tipom filmova o kojima on govori. 

Stvarno se ovdje može pročitati pizdarija... 

geronimo4661 ned 5.7.2020 08:01
Tallahassee kaže...

... kad smo kod ratnih iz Afgana, stvarno nitko nije jos napravio gledljiv film o tome osim mozda 9Rote... ali su zato ipak Ameri snimili najbolji dokumentarac (ok seriju) Inside Combat Rescue... odgledao sve na YT kad je bilo dostupno...

Dosta dobar dox, pridruzujem se preporukama. Kad vec pricamo o Afganistanu, mislim da sam pogledao skoro sve dostupno jer me bas zanima ta tema (ne debilna americka politika tamo nego vojnici na terenu) i dalje mi je vrh odlicni Restrepo.

Sto se tice filmova o Afganistanu, da jako malo ih ima da uopce moze dobiti prolaznu ocjenu, zato sam i od The Outpost imao jako niska ocekivanja. Osim  9th company koji je cisto ok akcijski ratni film, simili su rusi prosle godine i prilicno solidan anti(ratni), Leaving Afganistan. Film je zabranjivan u Rusiji, nazalost tamo i dalje nisu u stanju tolerirati drukcije vidjenje sovjetske invazije, cak ni nakon 30+ godina. Tko bude gledao film, preporucujem da malo progugla o tematici jer moze biti zbunjujuce sta se dogadja bez da se zna pozadina price.

tajo1960 pon 6.7.2020 07:31

Away from her - 2006 - IMDB 7,5/10

https://www.imdb.com/title/tt0491747/

Drama. Vrlo snažna ispričana dramska priča o bračnom paru u kojem žena oboljeva od Alzheimer-a i biva smještena u ustanovu za starije osobe. Muž održava kontakt i način života, ali se žena transformira u neprepoznatljivu osobu, a prema i očekivanjima struke i medicine. Mentalna preobrazba u neku drugo osobu teško pada mužu, pogotovo što se veže za potpuno nepoznatu osobu, a "svog" zaboravlja i ne vidi i ne doživljava više kao takvog. Realno stanje prikazano na vrlo dobar način kroz film. Gluma je na visini, režiju i ne treba posebno isticati (odlična Sarah Polleye); film nosi 2 nominacije za Oscar... od mene preporuka za pogledati.

The tree of blood - El árbol de la sangre - 2018 - IMDB 6,4/10

https://www.imdb.com/title/tt6433832/

Drama. Španjolska. Unatoč relativno niskoj ocjeni na IMDB, od mene kratko mišljenje: Odlično! Dvoje mladih ljudi potaknuto da kroz literarno djelo naizmjence ispričaju priče i relativno blisku povijest svojih povezanih i isprepletenih obitelji, dolazi se do neočekivanih obrata i situacije. Neispričane priče i detalji izlaze na vidjelo, a nađe se tu i ruske mafije, otmice djece, droge, ubojstava, ljubavi i emocija, svega što čini zapetljani život višljeg srednjeg staleža u Španjolskoj. Nalazim da je film vrlo interesantno zamišljen i rađen, sa odličnom glumom i izborom likova. Dajem čak visoku preporuku za pogledati. Mislim da nema greške u odabiru.

geronimo4661 ned 12.7.2020 20:25

Lantana (2001)

Bracni problemi, nevjera i dobra glumacka postava. Svi sastojci za kvalitetnu dramu su tu. LaPaglia je bas kvalitetan glumac, zasluzio je bolju karijeru.

The Lost Battalion (2001)

WW1, grupa od petstotinjak americkih vojnika se nadje u okruzenju. Bazirano na poznatom istinitom dogadjaju. Pristojan ratni film. Vidi se da budget za film nije bio prevelik, ali bez obzira na to solidno odradjen posao. Ljubitelji zanra nek slobodno bace oko na ovo.

Rijetko pisem o filmovima koji mi se nesvide, ali sada cu napraviti iznimku

Da 5 Bloods (2020)

Zesca pizdarija, mozda i najlosiji film Spike Leeja. Slobodno zaobidjite ovo, nemojte trositi vrijeme.

Palm Springs (2020)

Nisam bas ocekivao nesto od ovog filma, jer mi je Andy Samberg bas antipatican lik, al rekoh ljeto je, vrijeme za romanticne komedije, pa sto ne dati priliku. Na kraju niti je film romantican niti komedija (kao sto to cesto biva kod ovog podzanra), cak nije niti problem sto su iskoritili foru iz meni jednog od najboljih filmova uopce (problem je sto nisu apsolutno nista zanimljivo napravili sa tom idejom). Film je jednostavno dosadan i nezanimljiv, sto dalje ide sve gori, tih sat i pol mi se cinilo kao 2 i pol sata. Na kraju je Samberg bio bolji  dio filma, i nije me iritirao kao inace. Uglavnom preskociti, i fakat mi nije jasno sta ljudi vide u ovom filmu (sudeci po IMDB i rotten tomatoes).

tajo1960 ned 12.7.2020 21:18

Attraction - Prityazhenie - 2017 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt4731148/

i onda

Attraction 2 Invasion - Vtorzhenie - 2020 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt8060328/

Rusija. Action, Sci-fi. Huh, što reći? Pogledao jedan iza drugog, po navedenom redoslijedu, tako i treba. Ruska Sony produkcija. Što se tiče Sony-ja - OK, sve tehnički odrađeno na visini zadatka produkcije, ali... prvi mi je dio pomalo / podosta bedast i na puno mahova glupav i debilan film, što dijelovima scenarija i raspodjele uloga, što samom glumom :-))), ali OK... valjda su se zagrijavali za drugi dio (nastavak iz 2020-te). Ima tu svega, i akcije i "svemiraca" i romance i ljubavi i ruskog huliganstva i vojske i vojnog razmišljanja i tehnike i pucanja...

Drugi dio je, po mom mišljenju i doživljaju, puno bolji i zreliji SF nego prethodnik mu iz 2017. Kao da je moralna pljuska djelovala, pa su se uozbiljili i napravili bolji film (mada pokazatelj popularnosti na IMDB pokazuje upravo suprotno).

U filmovima se nađe tematike iz Dana nezavisnosti i Venoma, ali, svaka sličnost je, uvjeren sam, sasvim slučajna!

Posebnu pohvalu dajem izvrsnom filmskom zvuku koji odlično prati radnju i jako je dobro ukomponiran u cjeline.

Gledati, opuštajuće je, ne očekivati vrhunski SF, ali za ubiti cca skoro 4,5 sata nedjeljnog popodneva - dušu dalo!

tommmyyy pon 13.7.2020 12:03

Greyhound (2020)

Konvoj savezničkih brodova prelazi Atlantik, prati ih i napada "čopor" njemačkih podmornica. Nije snimano striktno po istinitom događaju već prema romanu The Good Shepherd. Nema baš neke dubinske razrade likova, akcija gotovo od samog početka. Pogledao s guštom, taman mi se tematski nadovezalo na netom odgledanu seriju Das Boot (2018) iako realno nije ni blizu pravim Tom Hanks WWII uradcima. Za osobni ukus mrvicu previše CGI-a.

Čitatelj pon 13.7.2020 13:16
tajo1960 kaže...

Attraction - Prityazhenie - 2017 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt4731148/

Attraction 2 Invasion - Vtorzhenie - 2020 - IMDB 5,5/10

https://www.imdb.com/title/tt8060328/

Bas sam ih jucer navecer pogledao - s tim da su oba sincro na engleski,

no prvi je losije dub-an, i opcenito djeluje malo nedoreceno, izgubljeno,

kao da su zeljeli reci vise, al su morali skratiti film, pa fali recimo bar 90min vaznih scena

koje bi objasnile dio price koje nedostaje.

Drugi je konkretniji, al isto tako lagano mozak na pasu. Engleski dub-an, bolje odradjen,

gledljiv, nista sto cu pamtiti duze od 5min.

Za pogledat jednom i nikad vise, malo se proveselit, mozak odmorit.

Haremzg uto 14.7.2020 09:46
tommmyyy kaže...

Greyhound (2020)

Konvoj savezničkih brodova prelazi Atlantik, prati ih i napada "čopor" njemačkih podmornica. Nije snimano striktno po istinitom događaju već prema romanu The Good Shepherd. Nema baš neke dubinske razrade likova, akcija gotovo od samog početka. Pogledao s guštom, taman mi se tematski nadovezalo na netom odgledanu seriju Das Boot (2018) iako realno nije ni blizu pravim Tom Hanks WWII uradcima. Za osobni ukus mrvicu previše CGI-a.

Meni je odličan film bio, akcija koju dosada nisam doživio na filmu. Mislim da kada nabavim novu telku cu ovo sa guštom još jednom pogledati. Od mene čista osmica. Preporuka

memo85 uto 14.7.2020 19:36

Extraction. Da sam klinjo od nekih 15-16g ovaj film bi mi bio dobar, ovako sa svojih tridesetak i nesto moram ovaj film ne-ocijeniti. Ugasio sam ga nakon 20min. Prva borba u kojoj "Thor", zbog njega sam i odlucio pogledati film, scena u kojoj se bori sa njih desetoricom, mozda i vise, rijesava jednog, pa drugog i tako redom, a one koje ne rijesava sjede sa strane i cekaju da ih napadne ali gle cuda, skoro nijedan od njih nema pusku, napadaju nozevima, i tako on sredi njega, okrene se prema drugom i onda ovaj napadne, uzalud jer Thor ga sad ima na vidiku i stvar je rijesena i tako do kraja, Thor wins!

Tako naivno je borba odradjena, pa moja baba bi ga uspjela upucati dok se on vrti po sobi i bori sa svima. Svaki iduci put kad vidim ovaku borbu instantno gasim film, ovo je cisto pljas-tras akcija za djecu koja pojma nemaju sta je dobar film i dobra realna akcija.

I da, pocetak filma, klinac otet, klinac nadjen, ali pojma nemam kako su ga nasli, nisam skuzio. Valjda je poslije objasnjeno kako. A i nebitno, film je cisti klisej a to vise ne prolazi kod mene. lp.

tajo1960 sri 15.7.2020 00:32
memo85 kaže...

Extraction. Da sam klinjo od nekih 15-16g ovaj film bi mi bio dobar, ovako sa svojih tridesetak i nesto moram ovaj film ne-ocijeniti. Ugasio sam ga nakon 20min. Prva borba u kojoj "Thor", zbog njega sam i odlucio pogledati film, scena u kojoj se bori sa njih desetoricom, mozda i vise, rijesava jednog, pa drugog i tako redom, a one koje ne rijesava sjede sa strane i cekaju da ih napadne ali gle cuda, skoro nijedan od njih nema pusku, napadaju nozevima, i tako on sredi njega, okrene se prema drugom i onda ovaj napadne, uzalud jer Thor ga sad ima na vidiku i stvar je rijesena i tako do kraja, Thor wins!

Tako naivno je borba odradjena, pa moja baba bi ga uspjela upucati dok se on vrti po sobi i bori sa svima. Svaki iduci put kad vidim ovaku borbu instantno gasim film, ovo je cisto pljas-tras akcija za djecu koja pojma nemaju sta je dobar film i dobra realna akcija.

I da, pocetak filma, klinac otet, klinac nadjen, ali pojma nemam kako su ga nasli, nisam skuzio. Valjda je poslije objasnjeno kako. A i nebitno, film je cisti klisej a to vise ne prolazi kod mene. lp.

Eeeee, kolega, nisi ti odrastao uz kung fu filmove iz 70-tih, gdje svi "protivnici" strpljivo plešu oko Bruce Lee-ja (ili Chuck Norrisa) i čekaju da ih on mlatne bilo šakom, bilo nunčakama... nema grupnog napada... ni slučajno! Zna se kodeks tuče i kad te slijede batine... kad dođeš na red, ne prije.

Da ne kažem kako u tim filmovima (skoro) nikada nije potegnuto vatreno oružje... svi su se borili samo šakama (eventualno palicama ili kojekakvih nogama od stolice). Zato, imaj malo razumijevanja 

Da ne bude post offtopic

Duplicityy - Ti mi lažeš najbolje - 2009 - IMDB 6,1/10

https://www.imdb.com/title/tt1135487/

Comedy, crime, romance. Ukratko - industrijska špijunaža; ja kradem od tebe ideje i nacrte da bih te pokrao na veliko. Nema nekog velikog zapleta, raspleta i teškog sadržaja. Pitak, zanimljiv i poprilično lagan film za opušteno ljetno popodne sa dobrim i poznatim glumcima (C. Owen, J. Roberts, T. Wilkinson, P. Giamatti). Ne očekivati previše, ali dobit ćete OK film za 2 satno uživanje uz sladoled.

The Outlaw Josey Wales - Odmetnik Josey Wales - 1976 - IMDB 7,8/10

https://www.imdb.com/title/tt0075029/

Clint Eastwood i redatelj i glavna uloga, western. Ubiju mu ženu i sina i priključi se gerili konfederacije i krene u lov na bandu Unije koja mu je pobila obitelj. Poslije i sam postaje plijen i traženo lice, meta lovaca na glave. Klasika. Za ono doba prilično solidno odrađen film, što i visoka ocjena na IMDB govori. Meni je bio OK. Preporuka svim ljutiteljima žanra.

tajo1960 sri 15.7.2020 18:04

2 odlična filma:

Bullhead - Rundskop - Bikova glava - 2009 - IMDB 7,4/10

https://www.imdb.com/title/tt1821593/

Belgija. Crime, drama. Film o "mesnoj" krimi aktivnosti na farmi krava/bikova, uzgoja, "pumpanja" mase goveda do prodaje, hormona, steroida, upletanje drugih krim aktivnosti, a likovi povezani vezama i odnosima od dječačkih dana koji otkrivaju tužnu i nesrtnu sudbinu jednog od njih... Film treba pogledati, suvišno je da išta opisujem i govorim. Od mene visoka preporuka za pogledati; nema greške; režija je izvrsna, gluma izvrsna, scena, kadar... sve je tu na visokom nivou. Još jednom - preporuka!

Heroic losers - La odisea de los giles - 2019 - IMDB 7,4/10

https://www.imdb.com/title/tt10384744/

Argentina. Adventure, comedy, crime. Sjajno :-)))  Ukratko - sjajno! Film snimljen na tužnu situaciju što se dogodi kada država i banka osjete krah i pogoduju "velikima" da se još više obogate i zarade na uštrb "malih" i poštenih. Film o nesretnom ulaganju novca u posrnulo poduzeće / zadrugu u argentinskom selu... Svi pokušajio da se novac vrati moraju uroditi nekim plodom, samo kakvim... :-))) Film je štivo skoro pod "obavezno gledati". Ricardo Darin i ekipa izvrsni; Sebastián Borensztein kao redatelj - odličan! Još jedna visoka preporuka od mene, nema greške.