kepmip pet 4.9.2020 09:18
Cansee kaže...

Počeo sam gledati Cobra Kai na Netflixu, to je spin off originalnog Karate Kida. Slučajno mi ponudilo i kad sam gledao trailer uhvatila me nostalgija i rekao idem početi. Pogledao dosada 3 epizode i mogu reći da mi je skroz zabavno. Glavni lik je onaj plavi dečko što je negativac u filmu, sad je odrasli tip i prava je propalica, samo cuga i boli ga kita za sve. Ocjena na imdbu je isto stvarno dobra 8.8

 

Uglavnom vuče me da gledam i dalje, epizode su po pola sata, ko je volio te karate kidove kad je bio klinac obavezno pogledati. I također na netflixu ima hrvatske titlove što je super

 Još nemrem odlučiti jel mi serija dobra ili loša. Par put sam mislil prestati gledati, al nekak je zabavna serija i kak ti veliš, vuče me da gledam dalje. Pogledal sam 5 epizoda i sve više mi se sviđa.

Cansee pet 4.9.2020 09:35
kepmip kaže...
Cansee kaže...

Počeo sam gledati Cobra Kai na Netflixu, to je spin off originalnog Karate Kida. Slučajno mi ponudilo i kad sam gledao trailer uhvatila me nostalgija i rekao idem početi. Pogledao dosada 3 epizode i mogu reći da mi je skroz zabavno. Glavni lik je onaj plavi dečko što je negativac u filmu, sad je odrasli tip i prava je propalica, samo cuga i boli ga kita za sve. Ocjena na imdbu je isto stvarno dobra 8.8

 

Uglavnom vuče me da gledam i dalje, epizode su po pola sata, ko je volio te karate kidove kad je bio klinac obavezno pogledati. I također na netflixu ima hrvatske titlove što je super

 Još nemrem odlučiti jel mi serija dobra ili loša. Par put sam mislil prestati gledati, al nekak je zabavna serija i kak ti veliš, vuče me da gledam dalje. Pogledal sam 5 epizoda i sve više mi se sviđa.

 

Meni je taj plavi tip, glavni glumac, presmješan, trebaš vidjeti kada otkrije internet, plakao sam od smijeha :))

 

a i ovi sporedni klinci su dobri, vjeruj mi da postane bolja serija kako ide. Skroz mi je dobra i još traje pola sata, taman

Cansee pet 4.9.2020 10:24
Hexfire kaže...
Meni je druga sezona bila dosta lošija. Previše teenage drama bullshita za moj ukus.

 

toga ima od početka, i to baš bude klišeja koliko ti srce hoće, ali opet ima par likova koji su mi dovoljno zabavni da nastavim gledat.

dv14 pet 4.9.2020 14:19

Gleda netko What we do in the shadows? Jel postaje bolje nakon nekog vremena? Pogledao prve 3 epizode i ok mi je, ali mi nekako nije to to. Očekivao sam malo više. 

 

mzopg pet 4.9.2020 23:55

Odgledao Haunting of Hill House

https://www.imdb.com/title/tt6763664/

 

Bazirana na popularnoj knjizi Shirley Jackson po kojoj je već snimljeno nekoliko filmskih adaptacija.

 

Serija mi je odlična negdje do 7 epizode, kad se svi nađu u pogrebnom poduzeću na oproštaju. Do tada serija postepeno gradi priču, režija mi je izvrsna, prijelazi (flashbackovi) su odlično napravljeni i sve je tako tečno da je užitak gledati. Nakon Darka dobro mi je došlo da malo odmorim moždane vijuge i da ne moram pet puta vraćati kako bi sve povezao. Ovdje je to stvarno dobro napravljeno.

 

Kamera mi je također odlična, super je prikazano kada isti događaj prikažu dva puta, ali sa "pogledom" jednog lika i drugog i pri tom je i kamera prilagođena i gleda iz pravca lika koji je u fokusu. Na taj način "istu" scenu dobijemo na dva potpuno različita pogleda i mada se ponavlja nije uopće "ponavljanje" ili dosadno.

 

I onda dođe epizoda 7 i sve ode kvragu, kao da je netko primijenio cijelu ekipu. Gluma odjednom amaterska (radi loše režije i editinga), priča postaje totalno naivna. Baš šteta.

Sa zadnje dvije tri epizode su se ipak malo vratili i popravili dojam, tako da je serija u globalu solidna, ali mogla je biti jako dobra.

 

Ova serija je onakva kakve bi trebale biti Stephen Kingove adaptacije, a unatoč padu kod sedme epizode i dalje je za klasu bolja od njegovih par zadnjih adaptacija koje sam pogledao.

 

Ocjena: 7.3 / 10

 

 

Sada sam za razonodu počeo gledati "How to get away with murder". Tek dvije epizode pogledane, zabavno, ali mislim da nije za mene. Previše mi je naivno za sada, ali vidjeti ćemo, možda postane ozbiljnije. Za sada mi je to serija za nezahtjevnog tinejdžera koji traži zabavnu krimi seriju.

 

https://www.imdb.com/title/tt3205802/

Widowmaker sub 5.9.2020 14:26
dino_pes13 kaže...

Velis serija je dobra do 7. epizode, onda postala losa, pa se vratila zadnje 3 epizode, a serija ti SVEUKUPNO ima 10 epizoda...

Nećeš vjerovati, ali poslije 7. epizode ih ima još čak 3 SVEUKUPNO. Osma, deveta i deseta!!!

 

Ili još jednostavnije, do sedme epizode dobra, sedma epizoda loša i onda imaš još tri.

 

 

P.S.

Nisam gledao seriju, ovo je čisto matematički odgovor 

CVET2 ned 6.9.2020 08:46
CVET2 kaže...

Slušam već dosta dugo vremena o njemačkoj seriji Dark. Sve recenzije su pozitivne, ljudi pišu da se moraš baš "ufurati" da bi mogao pratiti radnju, sve je napeto itd. I ja sam tako počeo gledati seriju prije tjedan dana, odgledam prvu epizodu i bilo mi je bljak. Sve je usporeno (kao ono nešto cinematografski), svi dijalozi među likovi su toliki klišej (čim jedan lik započne razgovor, već se može predvidjeti koju će mu frazu sugovornik odgovoriti), glumci izgledaju kao da ne mogu prikazati svoje emocije. Ovaj vikend sam, usprkost razočaranju prve epizode, odlučio pogledati drugu epizodu i moje razočaranje je bilo još veće. Serija se još više usporila, do te mjere da mi se nije dalo pogledati epizodu do kraja. Nakon toga sam malo tražio po internetu i vidio sam da ljudi pišu kako se radnja počinje zahuktavati u 3. ili 4. epizodi. E sad mene zanima, ima li stvarno smisla ulupati još 2 sata vremena u gledanje dosadnog tamnog njemačkog predgrađa da se nešto počne događati?

 Evo ljudi, isplatilo se pogledati još par epizoda. Serija stvarno postaje sve zanimljivija. Nisam vjerovao u to, ali ispada da je serija ipak vrijedna gledanja. Još uvijek imam osjećaj da su dijalozi malo usporeni i scene se predugo prikazuju, ali se ipak počinje odvijati radnja koja nije nalik na nešto već ranije viđeno. Kad pogledam do kraja dati ću svoj konačni sud o ovoj seriji. 

Damir22 ned 6.9.2020 10:35

Dark nije toliko los, koliko je nepotrebno razvucen, usporen, likovi su isprazni, jednostavno te nije briga za nikoga od njih.

 

Mozda u mom slucaju ovome doprinosi da je tesko naviknuti se na Hansa, Jurgena i slicne, mozda bi, da je rijec o Bobu ili Joeu cijela situacija bila probavljivija, no da je malo brza dinamika i tempo, interesantniji dijalozi, bilo bi ovo daleko i bolje....

 

Nos4a2, odgledana druga sezona, teski krs. Prva je bila odlicna, konacno malo inovacije u prici, zanimljiva ideja, dobri likovi, dobra radnja....cekao sam drugu sezonu i razocarao se totalno. Nezanimljivo, nemastovito, copy paste one tri dobre fore iz prvog dijela, sreca da je otkazana.

Timo pet 11.9.2020 11:57

 odlicna je. nakon zadnjih godina, meni osobno losih Ridleyevih filmova, imao sam dojam da je puko skroz i izgubio "touch" ovo je stvarno odlicna serija u svakome pogledu

 

ali kao i vecina takvih nije za svakoga, puno filozofije, evolucijske znanosti, razuma i propitkivanja svega i svacega, a to ljudi bas i ne vole, a pogotovo ne vole kada se spominje religija bilo u dobrom ili losem kontekstu

 

za sve ostale, ovo je odlicna serija, bar za sada mi je totalno osvjezenje od super heroja, kartela, ratnih i ostalih pizdarija

 

svakako preporuka

Cansee pet 11.9.2020 12:27
Timo kaže...

 odlicna je. nakon zadnjih godina, meni osobno losih Ridleyevih filmova, imao sam dojam da je puko skroz i izgubio "touch" ovo je stvarno odlicna serija u svakome pogledu

 

ali kao i vecina takvih nije za svakoga, puno filozofije, evolucijske znanosti, razuma i propitkivanja svega i svacega, a to ljudi bas i ne vole, a pogotovo ne vole kada se spominje religija bilo u dobrom ili losem kontekstu

 

za sve ostale, ovo je odlicna serija, bar za sada mi je totalno osvjezenje od super heroja, kartela, ratnih i ostalih pizdarija

 

svakako preporuka

 

zvuči super, baš si me zainteresirao. Inače na prvu mi je izgledala malo prehladna serija, ali opet me ta pitanja koja si naveo baš zanimaju, probat ću svakako. Čije je to, HBO?

Mitohondri pet 11.9.2020 13:06
Cansee kaže...

 

zvuči super, baš si me zainteresirao. Inače na prvu mi je izgledala malo prehladna serija, ali opet me ta pitanja koja si naveo baš zanimaju, probat ću svakako. Čije je to, HBO?

 HBO da, evo i ja zapoceo gledanje, meni takoder odlicna za sada, pridruzujem se preporukama 

Damir22 ned 13.9.2020 21:20

Neznam dali je tko spomenuo Lovecraft Country?

 

Pocne odlicno, no vec nakon druge epizode kad sam shvatio da se ovdje "lovecraft" koristi u jednom drugom znacenju i da serija nema veze s njegovim svijetom, malo sam se ohladio, no i dalje gledam, mozda se popravi, cetiri epizode za sada, nije lose, ali zbog samog naslova sam ipak ocekivao daleko vise.

HCMAA ned 13.9.2020 22:50

Prvih deset dana rujna pogledao sav Deadwood...prva sezona je najbolja ove ostale dvi su mi nekako...ustvari glavni problem svih epizoda je za mene taj neki usporen ritam...A za to je krivo trajanje svake epizode...svaka bi slobodno mogla biti kraća za 6-8 minuta i gledatelji nebi ništa izgubili...u konačnici 7/10

Nakon toga sam krenuo na Escape at Dannemora...bijeg iz zatvora prema stvarnim događajima...mini serija...Ajme kako je dobro...ono kad gledaš i ne želiš prestati...jučer i prekjučer pogledao prvih 6 epizoda...još mi ostala zadnja sedma...8/10

Nakon toga planiram započeti Doom Patrol...uzeo sam novi tv pa mi je cilj se riješiti svih tih serija koje sam skinuo zadnje dvi godine...ima oko 3TB...A ništa nisam gledao
Doom Patrol... Dark...Ozark...The Wire...Fargo...Game of Thrones...Preacher... Legion...Breaking Bad...The Viking...Punisher... Daredevil...Stranger Things...Narcos... Yellowstone....Utopia...Black Mirror...Mr.Robot...Leftover...The Dark Crystal...True Detective...Mindhunter....Altered Carbon...Godless...Happy...Boys...ITD

Zaboravio napisati...prije početka ljeta pogledao sve sezone Orange is The New Black... Ajme...baš mi se podvukla pod kožu...jedna od najboljih koje sam gledao...ti ženski likovi su mi se toliko podvukli pod kožu da sam par dana bio u depri od želje da ih upoznam uživo...10/10

sminigo ned 13.9.2020 23:56
HCMAA kaže...
Prvih deset dana rujna pogledao sav Deadwood...prva sezona je najbolja ove ostale dvi su mi nekako...ustvari glavni problem svih epizoda je za mene taj neki usporen ritam...A za to je krivo trajanje svake epizode...svaka bi slobodno mogla biti kraća za 6-8 minuta i gledatelji nebi ništa izgubili...u konačnici 7/10

Nakon toga sam krenuo na Escape at Dannemora...bijeg iz zatvora prema stvarnim događajima...mini serija...Ajme kako je dobro...ono kad gledaš i ne želiš prestati...jučer i prekjučer pogledao prvih 6 epizoda...još mi ostala zadnja sedma...8/10

Nakon toga planiram započeti Doom Patrol...uzeo sam novi tv pa mi je cilj se riješiti svih tih serija koje sam skinuo zadnje dvi godine...ima oko 3TB...A ništa nisam gledao
Doom Patrol... Dark...Ozark...The Wire...Fargo...Game of Thrones...Preacher... Legion...Breaking Bad...The Viking...Punisher... Daredevil...Stranger Things...Narcos... Yellowstone....Utopia...Black Mirror...Mr.Robot...Leftover...The Dark Crystal...True Detective...Mindhunter....Altered Carbon...Godless...Happy...Boys...ITD

Zaboravio napisati...prije početka ljeta pogledao sve sezone Orange is The New Black... Ajme...baš mi se podvukla pod kožu...jedna od najboljih koje sam gledao...ti ženski likovi su mi se toliko podvukli pod kožu da sam par dana bio u depri od želje da ih upoznam uživo...10/10

 Bogami nećeš se ti tako lako odlipit od ekrana, nisi pogleda najbolje serije u nazad 10 godina 

HCMAA pon 14.9.2020 01:06

Eto nisam ni znao da su serije postale tako dobre...do nazad godinu dana...pa sam bacio oko što kaže Google...koje su najbolje...u nazad njekoliko godina...čak sam bio prisiljen prošle godine u rujnu kupiti još jedan externi HDD...samo radi serija...s kupovinom novog TV-a sam odustao od kupovine HDD-ova...ali više nemam mista na njima pa sam počeo gledati...s jednom epizodom dnevno do kraja sljedeće godine ode to sve

Sad se sjetio da sam započeo gledanje s Project Blue Book...meni je odlična pa sam odlučio prekinuti...da pogledam nešto drugo samo da oslobodi prostora za skinuti drugu sezonu

Westworld...Castlevania...Peaky Blinders...Watchmen....The Handmaids Tale...The Expanse...F for Family...Bojack Horseman...ITD:)

Cansee pon 14.9.2020 09:48
Damir22 kaže...

Neznam dali je tko spomenuo Lovecraft Country?

 

Pocne odlicno, no vec nakon druge epizode kad sam shvatio da se ovdje "lovecraft" koristi u jednom drugom znacenju i da serija nema veze s njegovim svijetom, malo sam se ohladio, no i dalje gledam, mozda se popravi, cetiri epizode za sada, nije lose, ali zbog samog naslova sam ipak ocekivao daleko vise.

 

Ti scenaristi i producenti i ostali kreatori serije su valjda samo htjeli iskoristiti ime Lovecraft (odnosno prezime) za privlačenje pozornosti. Ja ne znam jesu ti ljudi pročitali jednu njegovu knjigu/novelu/priču, ovo što serija prikazuje nema veze s time. Njegove priča baš ne prikazuju toliko očito nekakva čudovišta, već je sve nekako diskretnije, ljudi samo nalaze tragove o tome, a oni nesretnici koji stupe u kontakt s nečime potpuno izgube razum. Ova serija nema veze ni s njegovim pričama ni sa kozmičkim hororom. 

 

Glavna ideja serije je da se prikaže težak život crnaca u SAD-u, što je naravno ok, samo je bezveze koristiti Lovecrafta za to.