tigerija sri 14.12.2022 17:31
forumaš kaže...

Staviš 3D naočale preko svojih naočala, nema druge.

Hm... Ok.

Budem ja jos nazvao da pitam za tu opciju jer mi zvuci malo cudno :D .

Inace nikad nisam gledao 3d pa nemam pojma tko,sta,kako :D . Samo se sjecam oni 3d kartonskih naocala iz 90-tih ili kad vec, hehe.

Posmatrač čet 15.12.2022 22:30
tigerija kaže...
forumaš kaže...

Staviš 3D naočale preko svojih naočala, nema druge.

Hm... Ok.

Budem ja jos nazvao da pitam za tu opciju jer mi zvuci malo cudno :D .

Inace nikad nisam gledao 3d pa nemam pojma tko,sta,kako :D . Samo se sjecam oni 3d kartonskih naocala iz 90-tih ili kad vec, hehe.

 Ja tako gledam stalno....

Kiflin kaže...

Pozdrav, mene zanima ja imam 3d clip ons koje se kupio prije 2 godine jel mogu s tim gledati bilo koji 3d film u bilo kojem kinu ili je to nesto drugacije?

 Mozes....

Jarvan pet 16.12.2022 08:35

Odgledao jučer sa ženom Avatar 2, u 3D ...

Dosta mučnih scena, jer su dosta van fokusa, u fokusu je neka sitnica od pozadi, dok 95% scene koju gledaš je lagano blurano.

 

Radnja, realno nema je.

Nelogičnosti bar pedesetak koje mi odmah padnu na pamet, ali ok, nitko ne gleda Avatara radi logike.

 

Ne sjećam se kad sam zadnji put bio ovako ravnodušan na bilo koji film ili seriju, 3 sata otišlo u vjetar.

 

Meni osobno 3/10, ženi 9/10, jer kako je rekla ... "scene su prekrasne, i sve je tako lijepo i šareno". Reko jbt mogao sam si upalit slideshow random wallpapera u 4k i imao bi isti doživljaj, lijepe slike bez supstance.

Posmatrač pet 16.12.2022 09:00
Jarvan kaže...

Odgledao jučer sa ženom Avatar 2, u 3D ...

Dosta mučnih scena, jer su dosta van fokusa, u fokusu je neka sitnica od pozadi, dok 95% scene koju gledaš je lagano blurano.

 

Radnja, realno nema je.

Nelogičnosti bar pedesetak koje mi odmah padnu na pamet, ali ok, nitko ne gleda Avatara radi logike.

 

Ne sjećam se kad sam zadnji put bio ovako ravnodušan na bilo koji film ili seriju, 3 sata otišlo u vjetar.

 

Meni osobno 3/10, ženi 9/10, jer kako je rekla ... "scene su prekrasne, i sve je tako lijepo i šareno". Reko jbt mogao sam si upalit slideshow random wallpapera u 4k i imao bi isti doživljaj, lijepe slike bez supstance.

 ispravio bih te. Filmovi moraju imati logiku barem ovi koji zele biti blockbusteri.... Ne moraju imati realnost... Isto ov sam i ja napisao mada malo uvijenije ali ti si bio kratak i konkretan....

Ovo za van fokusa i sl sam pripisivao tome da sam navikao na sliku na oledu pa reko sad mi sve ostalo izgleda bezveze ali meni su vise smetale isšrane boje bez kontrasta ali to je mozda i do kino opreme.....

Jarvan pet 16.12.2022 12:56
Posmatrač kaže...
Jarvan kaže...

Odgledao jučer sa ženom Avatar 2, u 3D ...

Dosta mučnih scena, jer su dosta van fokusa, u fokusu je neka sitnica od pozadi, dok 95% scene koju gledaš je lagano blurano.

 

Radnja, realno nema je.

Nelogičnosti bar pedesetak koje mi odmah padnu na pamet, ali ok, nitko ne gleda Avatara radi logike.

 

Ne sjećam se kad sam zadnji put bio ovako ravnodušan na bilo koji film ili seriju, 3 sata otišlo u vjetar.

 

Meni osobno 3/10, ženi 9/10, jer kako je rekla ... "scene su prekrasne, i sve je tako lijepo i šareno". Reko jbt mogao sam si upalit slideshow random wallpapera u 4k i imao bi isti doživljaj, lijepe slike bez supstance.

 ispravio bih te. Filmovi moraju imati logiku barem ovi koji zele biti blockbusteri.... Ne moraju imati realnost... Isto ov sam i ja napisao mada malo uvijenije ali ti si bio kratak i konkretan....

Ovo za van fokusa i sl sam pripisivao tome da sam navikao na sliku na oledu pa reko sad mi sve ostalo izgleda bezveze ali meni su vise smetale isšrane boje bez kontrasta ali to je mozda i do kino opreme.....

 Volio bih da je u IMAX bolje, jer ako nije, fakat smo dotakli dno po pitanju ovog medija. (gledao sam i Cineplex).

Jer ovo je ipak demo svih tehničkih mogućnosti kojima filmska industrija raspolaže, i ako je ovo blurano smeće im vrhunac, onda stvarno kvragu.

Posmatrač pet 16.12.2022 13:25
Jarvan kaže...
....

 Volio bih da je u IMAX bolje, jer ako nije, fakat smo dotakli dno po pitanju ovog medija. (gledao sam i Cineplex).

Jer ovo je ipak demo svih tehničkih mogućnosti kojima filmska industrija raspolaže, i ako je ovo blurano smeće im vrhunac, onda stvarno kvragu.

 Sta moze biti bolje sto se tiče fokusa... Kao što rekoh ovo Kameron kao da je snimao preko one stvari samo da mu ispadne iz ruku. Prvi avatar je daleko tehnicki bolji... A pricu necu ni spominjati....

Crotiger pet 16.12.2022 14:35
Posmatrač kaže...
Jarvan kaže...
....

 Volio bih da je u IMAX bolje, jer ako nije, fakat smo dotakli dno po pitanju ovog medija. (gledao sam i Cineplex).

Jer ovo je ipak demo svih tehničkih mogućnosti kojima filmska industrija raspolaže, i ako je ovo blurano smeće im vrhunac, onda stvarno kvragu.

 Sta moze biti bolje sto se tiče fokusa... Kao što rekoh ovo Kameron kao da je snimao preko one stvari samo da mu ispadne iz ruku. Prvi avatar je daleko tehnicki bolji... A pricu necu ni spominjati....

 Što se tiće slike, ja sam gledao sa obitelji u 2 D jer 1/2 obitelji ima mučninu od 3D i slika na 2D je apsolutno oprana kao da je kiša oprala boje.

Meni se film svidio, ali to je druga tema, ali za boje, da, origigi Avatar koji sam ponovno pogledao (na OLED u ) prije 2 dana je superioran .

Osim nekima, kao da su demo, scenama na moru.

 

Isprane boje do bola, je, potpisujem.

tigerija ned 18.12.2022 01:23
Jarvan kaže...

Odgledao jučer sa ženom Avatar 2, u 3D ...

Dosta mučnih scena, jer su dosta van fokusa, u fokusu je neka sitnica od pozadi, dok 95% scene koju gledaš je lagano blurano.

 

Radnja, realno nema je.

Nelogičnosti bar pedesetak koje mi odmah padnu na pamet, ali ok, nitko ne gleda Avatara radi logike.

 

Ne sjećam se kad sam zadnji put bio ovako ravnodušan na bilo koji film ili seriju, 3 sata otišlo u vjetar.

 

Meni osobno 3/10, ženi 9/10, jer kako je rekla ... "scene su prekrasne, i sve je tako lijepo i šareno". Reko jbt mogao sam si upalit slideshow random wallpapera u 4k i imao bi isti doživljaj, lijepe slike bez supstance.

Gledao u Branimir kinu zagreb. Blurano malo, mutno. Pogotovo kod stvari koje se krecu.

 Moj brat je gledao samnom, i takoder je gledao u Koprivnica kinu. Kaze da je tamo puuuno ostrija slika. S time da je nesto manje platno. Ali kaze da tamo imaju i neki novi projektor pa je slika puno bolja. Da nije toliko blurana, tj da je slika bila puno ostrija.

 

Sam film, ne znam, meni je prvi dio bio bolji. Ok izgleda film, al ne impresionira me to nesto... Cini mi se ce se film najvise svidati ljudima do negdje 28 godina. Film traje predugo, smorilo me. 2h max je trebao trajati.