mihaeeel sri 30.12.2009 11:39

eeee...tipovao sam na tu dj-radionicu sta vec...koliko inace love treba izdvojiti...ako nis drugo, da imam papir na kojem mi pise da sam sudjelovao...jbg, da se nadje posao lakse...

IN_trance001 sri 30.12.2009 13:27
Creative kaže...
IN_trance001 kaže...

Vidim da se priča o dj radionicama, znam da ima u Fly baru (zg) dj akademija. Ako vas zanima proučite malo:

 

http://www.djakademija.com/

 

 

Bio na akademiji, upozno ekipu, naučio ništa, sve na kraju solo naučio i tražio si gaže :) Al tko voli nek izvoli.

Ma to isto i ja tvrdim, oni tebi mogu pokazati samo teoretski šta ti sve možeš za pultom a bolje to doma proučavati i igrati se   s tim pa razvit neku svoju tehniku ili način mixanja. Ustvari, na netu ima toliko tutorijala i savjeta da je nepotrebno davat pare za tako što.

Creative sri 30.12.2009 16:28
mihaeeel kaže...

eeee...tipovao sam na tu dj-radionicu sta vec...koliko inace love treba izdvojiti...ako nis drugo, da imam papir na kojem mi pise da sam sudjelovao...jbg, da se nadje posao lakse...

Takav "papir" ti mogu ja doma napravit i vrijedit će isto kao i onaj sa akademije. Nije ti to nikakva službena potvrda, sve bez potpisa, žiga itd. S druge strane na akademiji ti preporučuju da ne govoriš dok ideš tražit gažu da si s dj akademije jer nije baš na dobrom glasu, večina pljuje po akademiji....

 

Odi na akademiju ako želiš upoznati ljude koji vole djanje i s kojima ćeš možda jednog dana radit nešto. Za to je super, ostalo ti je najbolje samostalno radit.

Miracle pon 18.1.2010 00:12

Najbitniji ti je osjecaj za ritmom... PRAKRICNI rad je laganini,kao i swe ostalo... DJ SKOLE ti ne mogu pomoci ni u cemu.. BEZWEZE stwar.. ja se wec 4godine bawim dj-ingom.. toliko od mene...

IN_trance001 sub 23.1.2010 12:13
Creative kaže...

Novi način dj-anja! Online dj's! Evo bacite oko na LIVE:

http://www.djchof.com/media.html

Super ideja! Malo sam preslušo Weekly Mix #4 i ok je samo kaj mijenaš stilove previše u par navrata npr oko 15 min onaj commercial se nikako neuklapa. I još k tome commercial/dance je baš jadan i zvuči amaterski, drži se housea i pravog trancea, to je 10x bolje.

Creative sub 23.1.2010 12:33
IN_trance001 kaže...
Creative kaže...

Novi način dj-anja! Online dj's! Evo bacite oko na LIVE:

http://www.djchof.com/media.html

Super ideja! Malo sam preslušo Weekly Mix #4 i ok je samo kaj mijenaš stilove previše u par navrata npr oko 15 min onaj commercial se nikako neuklapa. I još k tome commercial/dance je baš jadan i zvuči amaterski, drži se housea i pravog trancea, to je 10x bolje.

Puštam razne stilove jer volim raznoliku muziku. Tako si uvijek netko nađe nešto što mu se sviđa...

HBomb sub 14.8.2010 18:59

 

pozdrav svima Smijeh

za dj-anje sam se počeo interesirati prije 2 godine, kada sam krenuo sa prvim koracima u fruity loops-u... bilo je svakakvih zvukova xD ali s vremenom je prošlo na bolje Osmijeh

isto tako, u međuvremenu sam krenuo sa virtual dj programom.

zasad imam 3 stvari napravljene u fruity loopsu:

 

Greed, Alternate Reality i nedavno završena Winter Breeze

 

zbog nedostatka vremena i inspiracije, rijetko kad stignem napravit novu

 

aaa evo i mix u trajanju od sat vremena, pa tko je voljan Izlanuo se

ugl, mix je nastao prošle godine, zbog stiske s vremenom na brzinu je složen, tak da sam zeznuo tri prijelaza... al u konačnici dobro zvuči.

 

comments are welcome (dobri ili loši) Smijeh

 

EDIT: rar password za mix: www.4shared.com

 

dr. zlo sub 11.9.2010 15:40

Evo malo osviježavam temu jer me ovo zanima pa se nadam da će bit još postova.

 

Također bi nekome bia jako zahvalan kada bi mi objasnia malo oko VDJ jer ja ovo qurca ne kužim.

 

Hvala!

decko1987 sub 11.9.2010 22:32
dr. zlo kaže...

Evo malo osviježavam temu jer me ovo zanima pa se nadam da će bit još postova.

 

Također bi nekome bia jako zahvalan kada bi mi objasnia malo oko VDJ jer ja ovo qurca ne kužim.

 

Hvala!

Samo reci sta trebas...mozes i u pm ako oces

 

dr. zlo ned 12.9.2010 00:00
decko1987 kaže...
dr. zlo kaže...

Evo malo osviježavam temu jer me ovo zanima pa se nadam da će bit još postova.

 

Također bi nekome bia jako zahvalan kada bi mi objasnia malo oko VDJ jer ja ovo qurca ne kužim.

 

Hvala!

Samo reci sta trebas...mozes i u pm ako oces

 

Treban ja sve, ništa neznan. Ništa živo ja tu nekužim. Iman ovaj program već 4 miseca, a znan nešto jako malo.

 

Kako neznan ništa onda ima hrpa stvari da te pitam, ali neznan šta. Eto reci objasni mi ti nešto šta je najosnovnije, pa će mi dalje valjda bolje krenit.

 

Hvala!

 

Osmijeh

decko1987 ned 12.9.2010 16:13
dr. zlo kaže...
decko1987 kaže...
dr. zlo kaže...

Evo malo osviježavam temu jer me ovo zanima pa se nadam da će bit još postova.

 

Također bi nekome bia jako zahvalan kada bi mi objasnia malo oko VDJ jer ja ovo qurca ne kužim.

 

Hvala!

Samo reci sta trebas...mozes i u pm ako oces

 

Treban ja sve, ništa neznan. Ništa živo ja tu nekužim. Iman ovaj program već 4 miseca, a znan nešto jako malo.

 

Kako neznan ništa onda ima hrpa stvari da te pitam, ali neznan šta. Eto reci objasni mi ti nešto šta je najosnovnije, pa će mi dalje valjda bolje krenit.

 

Hvala!

 

Osmijeh

hhhh...ako ne kuzis njega koji je najjednostavniji dj program onda stvarno...malo se igraj i skuzices...uglavnom.

 

-pjesmu samo catch & release na player

 

-stisnes play

 

-mixas

 

-ovisi koji skin koristis pa ti ne mogu tocno objasnit

 

-imas tempo (bpm) "klizac" njega mices gore dolje da odredis brzinu

 

-hot cue ti je točka koju oznacis desnim klikom i kada je pritisnes lijevim on ti se vrati na taj dio pjesme

 

-loop in-loop out= kada stisne loop in to ti oznacavva pocetak a loop out oznacava kraj dijela koji zelis da ti se ponavlja...a ispod toga imas  1/4 1/2 1 2 4 8 16...i to ti odreduje duljinu loopa...

 

-pitch - ili + za visinu tona

 

-sync kada ga drzis on ti blenda dvije pjesme da budu betovi uglađeni...da ne dobijes distorciju

 

-između dva playera imas miksetu na kojoj određujes GAIN jacinu zvuka, MID jacinu glasa, Bass to valjda znas hh, i treble to ti nezz kak da opise nisam bas ni ja pro pa nemojte zamjeriti na greeskama...

 ispod toga isto na mikseti imas "klizac" kojim određujes s kojeg se playera cuje zvuk..isto tako mozse i staviti na sredinu da sa oba dva bude jednako...

 

-ispod playera nalazi se traka...di mozes izabrati: Browser, Sampler, Effects, Record...

Browser - izabires pjesme...

Sampler- imas zvukove koji se mogu pustat u pjesmu...to trebas skinuti s neta...jer ih imas jako malo...to su zvukovi tipa BEAT, Bass, a mozes ih i sam snimati...

Effects - su efekti kojima dodajes efekt pjesmi haha...npr. flanger i onda kao nesto skrici...btw. nemoj ga koristit jer je uzas...

Record - za snimanje mixa...

 

To bi bilo to...nadam se da nisam nista zaboravio? pitaj ako jos sta ne kuzis...

 

kennydj uto 14.9.2010 20:25

Evo da se i ja javim ovdje. Evo bavim se Dj-ingom od 16 godine. Počeo sam u Udruzi Spirit (RIjeka) dok si nisam sam nabavio opremu.

 

Trenutno imam

 

Pioneer DJM-600

Technics SL1200 MK2   2 komada

Final Scratch 2.0

 

Prestao sam se time bavit prije 2 godine nažalost. Imao sam par gaža no većinom sam svirao po privatnim party-ma.

 

Netko je pitao kako uspjeti. Evo par savjeta.

 

Prvo moras vidjeti šta puštaš. Napravi neki miks te sendaj nekim Hr.Dj-ima da te poslušaju te da ti daju savjet gdje grejšiš. Puno ALI Puno vježbaj. Ne da ti se desi usred puštanja da fališ Beat.

 

Upozorenje -moras imati smisao za to a ne slagati nešto totalno glupo. Npr pustiš Eminema pa nakon toga pustiš Coloniju. Brate to ne ide zajedno.

 

Drži se jednog stila.

 

Evo da nemam toliko obaveza vjerovatno bi i ja puštao negdje sa svojim frendovima koji su DJ-i. Naravno jednog se smatra najboljim hard Techno Dj-em u svijetu ali i producentom

 

DJ.OGi

http://www.tulumarka.com/dogadjanje/3638/-031003909---balkan-beasts-w-ogi--zoky--cepo--fyuz-

 

 

 

Ima toga još šta se da napisati o tome. Pitajte pa će vam netko pokušat odgovorit.

 

Druga stvar šta mene jedino buni u Virtual DJ-u je snimanje. Stavim da se snima te pratim malo Megabajte. Za jedan set od 50 minuta ti treba 600 MB a to je malo tu much.To jedino neznam namjestit a za drugo veoma dobor sam upoznat.

 

Ukoliko netko zna dobar program za snimanje Videa ( da snimim video Tutorial) nek pi senda na PM da ne spama ovdje.

 

 

 

APazinjan čet 16.9.2010 21:52
dr. zlo kaže...

Zašto mi neće da snima sa VDJ?

Ne radim u programu, ali probaj ovako. Kad ti se otvori taj screen, odaberi gdje želiš spremati tu snimku i napiši naziv snimke te stisni spremi, i on će ti spremat u taj mp3 file.

dr. zlo pet 17.9.2010 09:50
APazinjan kaže...
dr. zlo kaže...

Zašto mi neće da snima sa VDJ?

Ne radim u programu, ali probaj ovako. Kad ti se otvori taj screen, odaberi gdje želiš spremati tu snimku i napiši naziv snimke te stisni spremi, i on će ti spremat u taj mp3 file.

Neće, isti error ka gore....

 

I još jedno pitanje: kako da razdijelim pismu na zvukove od kojih je napravljena? Npr. pisma ima kick koji stalno svira i oni glavni beat. I sad kako da ja napravim da ostane samo kick?

DJ Danyel sub 18.9.2010 16:18

I još jedno pitanje: kako da razdijelim pismu na zvukove od kojih je napravljena? Npr. pisma ima kick koji stalno svira i oni glavni beat. I sad kako da ja napravim da ostane samo kick?

To ti je nemoguce (barem u VDJ). Tu su zvukovi umixani i nemoguce je izdvojiti neki da da se u njemu ne cuje drugi. Moj savjet ti je da uzmes neki software za produkciju glazbe i napravis kick kakav ti najvise odgovara

dr. zlo sub 18.9.2010 18:31
DJ Danyel kaže...

I još jedno pitanje: kako da razdijelim pismu na zvukove od kojih je napravljena? Npr. pisma ima kick koji stalno svira i oni glavni beat. I sad kako da ja napravim da ostane samo kick?

To ti je nemoguce (barem u VDJ). Tu su zvukovi umixani i nemoguce je izdvojiti neki da da se u njemu ne cuje drugi. Moj savjet ti je da uzmes neki software za produkciju glazbe i napravis kick kakav ti najvise odgovara

A u kojem onda programu mogu. Evo najvažnije mi da odvojim pijevanje iz jedne pisme i da ostane samo muzika. Znaš neki programa koji je dobar za to?

decko1987 sub 18.9.2010 19:17
dr. zlo kaže...
DJ Danyel kaže...

I još jedno pitanje: kako da razdijelim pismu na zvukove od kojih je napravljena? Npr. pisma ima kick koji stalno svira i oni glavni beat. I sad kako da ja napravim da ostane samo kick?

To ti je nemoguce (barem u VDJ). Tu su zvukovi umixani i nemoguce je izdvojiti neki da da se u njemu ne cuje drugi. Moj savjet ti je da uzmes neki software za produkciju glazbe i napravis kick kakav ti najvise odgovara

A u kojem onda programu mogu. Evo najvažnije mi da odvojim pijevanje iz jedne pisme i da ostane samo muzika. Znaš neki programa koji je dobar za to?

pa ako sam dobro shvatio sta zelis je fl studio...tamo imas layere to jest patterne...i nemozes odvojiti iz mp3 filea glas i muziku...to nemozes nigdje..

dr. zlo ned 19.9.2010 00:09

A jeli ovo moguće? Mogu li ja iz neke pisme maknit jedan dio? Na primjer sredinu, ali bez da dok snimam odma prebacim na drugi dio odma prebacim, jer tako nikako ne mogu pogodit točno.

decko1987 ned 19.9.2010 03:00
dr. zlo kaže...

A jeli ovo moguće? Mogu li ja iz neke pisme maknit jedan dio? Na primjer sredinu, ali bez da dok snimam odma prebacim na drugi dio odma prebacim, jer tako nikako ne mogu pogodit točno.

da sve to mozes u fl studiu..rezat pjesmu gdje god hoces..bas imas "traku" i izaberes di ces odrezat :D