Hyperion čet 23.9.2010 10:37
skank666 kaže...

ma sad je napeto u saboru zbog mirovinskih reformi... pun kujac ljudi ce sad u penziju. napokon da se i mladi zaposle a ne da gledaju batlestarove i trekove. :)

Da ali ti mladi ljudi će radit za penzije ovih koji su u mirovini. OMFG pa više je ljudi u mirovini nego što ih radi, ova država je za ku*ac.

 

Moj stari isto misli ići u mirovnu sa 30 godina radnog staža, INA nudi poprilične iznose (pričamo o 300 hiljada kuna)

 

Sad je cjela strka oko toga.

 

skank666 čet 23.9.2010 10:41

ako sam dobro shvatio onaj ko ostane do 65. ce imati koliko toliko osjetno vecu penziju... a kome se da je8et do 65... mi cemo morat.

 

najbolja epizoda mi je bila, mislim da se zove 13:56 min.. ono kad su svakih 13.min nalazili pa su morali non-stop bjezat...

Hyperion čet 23.9.2010 14:44
skank666 kaže...

ako sam dobro shvatio onaj ko ostane do 65. ce imati koliko toliko osjetno vecu penziju... a kome se da je8et do 65... mi cemo morat.

 

najbolja epizoda mi je bila, mislim da se zove 13:56 min.. ono kad su svakih 13.min nalazili pa su morali non-stop bjezat...

Zove se 33, svakih 33 minute ne 13min. http://galactica.sfcentar.com/recenz.php?subaction=showfull&id=1161084588&archive=&start_from=&ucat=4&category=4

 

To je prva epka poslje miniserije.

 

BTW kao što za star trek imamo 2 hrvatske stranice : star trek centar i ufp croatia tako i za BSG imamo BSG centar.

blacko čet 23.9.2010 18:18
blacko kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

...

i da... nije bilo zbog sabora...

Moja kristalna kugla kaže da ni danas neće biti.

Ipak je kristalna kugla zakazala, začudo...

cascet pet 15.10.2010 00:26

 Zadnja scena je EPIC kad šestica i dr Baltar zavrse 150 000 godina kasnije na Zemlji i raspravljaju hoce li se ponoviti situacija na Caprici a onda pokazuju napretke kineza/japanaca u robotici... THE END IS NEAR!!! jk necemo imat AI barem jos.. hmm.. 20 god xD

Hyperion pet 29.10.2010 13:02

Unimatrix mi je skinuo dvd rip cijele serije počet ću gledat.

 

4.-u sezonu imam od prije u HD-u no problem su titlovi vidjet ću još oko toga mogu i sa engleskim titlovima gledat.

diablo pet 29.10.2010 20:14

Uz sve minuse koje serija ima, subjektivno, ostaje jedna od,ako ne i najbolja, sf serija dosada napravljena :hail

 

BTW, spin-off Caprica (pogledan samo pilot, nit smrdi,nit mirise,ali trebali su joj ipak pruziti priliku barem jos jednu sezonu) je otkazana,ali je najavljena nova Galactica koja ce pratiti mladog "Old Man" Adamu i 1. cylonski rat.

Hyperion pet 29.10.2010 20:27
diablo kaže...

BTW, spin-off Caprica (pogledan samo pilot, nit smrdi,nit mirise,ali trebali su joj ipak pruziti priliku barem jos jednu sezonu) je otkazana,ali je najavljena nova Galactica koja ce pratiti mladog "Old Man" Adamu i 1. cylonski rat.

Hell Yeah!

 

Jedva čekam, tu će biti ekstaza specijalnih efekata. Borbe će svako malo biti.

 

Koliko se sjećam kolonijalci (ljudi) su napravili 12 battlestarova svi istog modela kao BSG galactica, a nadam se da ćemo vidjet i galacticu u mladim danima kak rastura cylonce hehehe

dejo6 sub 30.10.2010 11:32
diablo kaže...

 

BTW, spin-off Caprica (pogledan samo pilot, nit smrdi,nit mirise,ali trebali su joj ipak pruziti priliku barem jos jednu sezonu) je otkazana,ali je najavljena nova Galactica koja ce pratiti mladog "Old Man" Adamu i 1. cylonski rat.

Otkazana? Plač Pa dobra je serija. Baš sam ju počeo gledati...

diablo sub 30.10.2010 16:10

Slabu gledanost je imala u USofA..

 

Tesko je prosjecnom gledatelju "prodat" tako nesto. Vecina koji prate sf, ocekuju nekakve masovne svemirske bitke kojih bas i nema, dok drugi tip gledatelja koji voli takav tip serija, se nit ne potrudi pogledat jer vidi da pod nazivom stoji sf pa ga ne zanima.

 

 

 

Serija je imala potencijala,ali nazalost, gledatelji jos nisu spremni na takav tip serija Plač

Hyperion sub 30.10.2010 16:14

Pročitao sam ovako:

 

"Serija će pratiti mladog pilota Williama Adamu (20 god.) koji biva transportiran na najnoviji battlestar, Battlestar Galacticu"

 

To sve govori :-)

 

BSG sa punim naoružanjem i sa 0 dana službe te full loadom vipera ima da rastura tostere.

diablo sub 30.10.2010 17:38

Ja se nadam da se nece cijela prica bazirati na njemu jer ipak je on zapoceo sluzbu na Galactici pred sam kraj rata,ako se ne varam Smijeh

Nek se nekim drugim likovima pruzi veca prilika i uloga,a Husker nek ima minutazu ko,recimo Helo u BSG-u.

 

Ali se veselim tome. Neka na neki nacin kroz epizodu-dve zaokruze pricu koja se je probably trebala razviti Capricom,a onda fatality kombinacija full scale space/earth combat i razvoja likova ko u BSG i opet trosim pare na origigi dvd/bluerayeve Osmijeh

 

EnlightenedPhoenix ned 31.10.2010 11:42
Hyperion kaže...

Sve super sam da nebude onih shranja o vjeri i onog "all will happen again" to mi je upropastilo galacticu.

  Ta kako ti kazes sranja su nešto najvaznije jer ukljucuje ljudski aspekt koji ce trajati dok je svijeta i vijeka i samih ljudi...

 

I bez vjera bilo bi previse sterilno (BG, B5 i ostale)...

Hyperion ned 31.10.2010 14:06
EnlightenedPhoenix kaže...

  Ta kako ti kazes sranja su nešto najvaznije jer ukljucuje ljudski aspekt koji ce trajati dok je svijeta i vijeka i samih ljudi...

 

I bez vjera bilo bi previse sterilno (BG, B5 i ostale)...

U star treku nema vjera pa je svejedno najpopularnija SF serija na svijetu.

 

Galacticu baš zbog toga puno ljudi nije ni gledalo, bila je prezasićena dramom.

Paolo2612 ned 31.10.2010 16:26
EnlightenedPhoenix kaže...
 

I bez vjera bilo bi previse sterilno (BG, B5 i ostale)...

Vjeru mrzim u SF-ovima. U 99% slučajeva kada je takva radnja scenarisit toliko zakompliciraju da se ne mogu izvući iz tog labirinta i onda finale ili važna epizoda završi s: vjera pobjeđuje, neki kvazi kraj koji daje gotovo ništa od riješenja i naravno ono što najviše mrzim: deus ex machina (kraj gdje se neki nerješivi problem odmah riješi nekim neočekivanom stvari koja je tek uvedena a nikad prije nismo čulu za nju).

 

 

Volim dvojbe znanost vs. vjera, kompleksna pitanja koja se motaju oko toga i krajeve koji ne daju sve na pladnju nego te tjeraju na razmišljanje ili ostavljaju malo misterije, ali mrzim kako se nesposobni pisci toliko izvlače na tu vjeru. Čast izuzetcima naravno