cvaja997 pon 31.7.2023 01:26

Gledam piratsku verziju i ne mogu se zalit, nemam to pravo, ali Mappa slovi kao najbolji anime studio na svijetu, a animacija, izuzev borbi, je blago receno prosjecna. Ako kazu da si najbolji, onda si najbolji. Rant je jer me zanima, imaju li oni botove koji formiraju narativ ili to zbilja pase ljudima? Recimo Eightbit studio je velicanstven. Mappa, nista od njih se meni nije svidjelo.

natal čet 17.8.2023 00:32

Ak niste gledali pogledajte si Swallowed Star i Soul Land.

 

Top ak se mene pita a pogledao sam dosta toga.  Naravno ne može se mjeriti s japanskim anime al prica i animacija je dobra.

captain_soap_McTawish ned 12.11.2023 23:46

Frieren: Beyond Journey's End


Ovo je jedna od najboljih stvari koje sam gledao u zadnjih par godina. Pratimo vilenjaknju staru preko tisuću godina nakon desetogodišnje avanture s ljudima tijekom koje su pobijedili demon kinga. S njezine perspektive 10, 50, 100 godina je ništa, i 50 godina nakon avanture kad jedan lik iz njezine partije umre, napokon u sebi osvijesti koliko su ljudski životi kratki (u odnosu na njezin) i koliko joj je tih 10 godina avanture (što nije ni jedna stotina njezina života) značilo.

AmonZero pon 13.11.2023 14:15

Nitko niti ne komentira da je izasao i posljedni dio Attack on Titan.

Ja sam ga pratio otkad je izasla prva epizoda. Gledao nove iz tjedna u tjedan i uvijek na kraju epizode bio WTF i want more.

 

Pogledao sam 2 puta vec sve i procitao i mangu ovaj zadnji dio jer mi se nije dalo cekat da izadje ekranizirano.

 

Malo mi je pala kvaliteta u zadnjoj sezoni, al one prve 3 sezone su savrsenstvo sto se tice radnje, animacije, likova, VA i soundtracka.

Jedan od najbojih serijala koje sam pogledao.

cvaja997 sub 6.1.2024 23:36

Uhh, pocelo je. Prva epizoda Solo leveling animea. Animira studio A1, intro i outro song je ok, bit ce sezona u 2 djela, vjerojatno dva puta po 12 epizoda. Meni osobno je u skladu s ocekivanjima, srecom je ok. Mashle S2 je takoder prva epizoda. Jos vidim hrpu potencijalno dobrih, potpuno novih animea. Njusim dobru sezonu, s obzirom da je jesen bila ko sahara za mene.

MasterG ned 7.1.2024 18:50
captain_soap_McTawish kaže...

Frieren: Beyond Journey's End


Ovo je jedna od najboljih stvari koje sam gledao u zadnjih par godina. Pratimo vilenjaknju staru preko tisuću godina nakon desetogodišnje avanture s ljudima tijekom koje su pobijedili demon kinga. S njezine perspektive 10, 50, 100 godina je ništa, i 50 godina nakon avanture kad jedan lik iz njezine partije umre, napokon u sebi osvijesti koliko su ljudski životi kratki (u odnosu na njezin) i koliko joj je tih 10 godina avanture (što nije ni jedna stotina njezina života) značilo.

 bome, mene iznenadio anime...krenuo gledati prošli tjedan reko nema ništa a kao hvale ga. iako me trailer nije nimalo intrigirao.

preporuka !

cvaja997 uto 9.1.2024 17:34

Ja sam Rising of a shield hero počeo gledat zbog soundtracka. Vrlo rijetko mi se sviđa neka pjesma u animeima, ali mislim da prva sezona je imala taj intro. Madkid, Rise se zove pjesma. Nije iritantno catchy ko ona Attack on Titan, baš je slušljiva. Još jedna od zadnje arke Black clovera mi je među boljima u animeima.

MasterG uto 9.1.2024 20:35
cvaja997 kaže...

Ja sam Rising of a shield hero počeo gledat zbog soundtracka. Vrlo rijetko mi se sviđa neka pjesma u animeima, ali mislim da prva sezona je imala taj intro. Madkid, Rise se zove pjesma. Nije iritantno catchy ko ona Attack on Titan, baš je slušljiva. Još jedna od zadnje arke Black clovera mi je među boljima u animeima.

 joj kad će taj black clover i god of highschool...fale mi 

cvaja997 uto 9.1.2024 23:01

Black na žalost ne tako skoro. Tabata je mijenjao izdavačku kuću ili tako nešto, uglavnom sad chapter izađe valjda jednom mjesečno. Ljudi ionako nisu previše kupovali mangu. U Japanu je to dosta velika stvar u smislu zarade. Nije manga redovito izlazila, navodno Tabata ima ozbiljnih problema sa zdravljem, stoga ne osuđujem. Ako bude gotovo, super. Ako ne... Sad je najzanimljiviji dio, nadam se da će uspjet završit mangu. 

AmonZero sub 13.1.2024 16:26
captain_soap_McTawish kaže...

Frieren: Beyond Journey's End


Ovo je jedna od najboljih stvari koje sam gledao u zadnjih par godina. Pratimo vilenjaknju staru preko tisuću godina nakon desetogodišnje avanture s ljudima tijekom koje su pobijedili demon kinga. S njezine perspektive 10, 50, 100 godina je ništa, i 50 godina nakon avanture kad jedan lik iz njezine partije umre, napokon u sebi osvijesti koliko su ljudski životi kratki (u odnosu na njezin) i koliko joj je tih 10 godina avanture (što nije ni jedna stotina njezina života) značilo.

Znaci tematika ko stvorena za mene.

Likovi super, animacije isto (Madhouse mi je uvijek top), soundtrack sam vec rekao fenomenalan, a prica jako dobra.

Zasad 7 epizoda pogledao i svaka je bila odlicna.

Thx na preporuci, garant bi ga zaobisao.

 

EDIT:

Mislim slusajte samo ovaj epski soundtrack. Malo se LOTR vibe osjeti.

Ovo stave na zadnju epizodu i malo neka scena rastanka/happy ending i suze zagarantirane:

https://www.youtube.com/watch?v=N5EJIqk3uI8

AmonZero sub 20.1.2024 11:08
cvaja997 kaže...

Uhh, pocelo je. Prva epizoda Solo leveling animea. Animira studio A1, intro i outro song je ok, bit ce sezona u 2 djela, vjerojatno dva puta po 12 epizoda. Meni osobno je u skladu s ocekivanjima, srecom je ok. Mashle S2 je takoder prva epizoda. Jos vidim hrpu potencijalno dobrih, potpuno novih animea. Njusim dobru sezonu, s obzirom da je jesen bila ko sahara za mene.

Pogledao ove prve dvije epizode Solo leveling i full mi se svidja.

Scene brutalne. Sama radnja i kako svijet funkcionira jako cool.

Cini se da ce se ovo pratit iz tjedna u tjedan, al vidit cemo kak ce bit nakon malo vise epizoda.