mrxa1 sub 5.12.2009 18:19

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QsJL5eMdoqc

 

Jasno, linovi će biti sa Youtube-a jer se ovdje koliko znam videi ne mogu uploadat.

Eto ga, komentirajte, djelite znanje s drugima i uživajte ;)

mbaksa čet 10.12.2009 07:53
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QsJL5eMdoqc

Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

mrxa1 čet 10.12.2009 10:48
mbaksa kaže...
Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

 

 

Istina, tekst je rađen u cinema 4d-u...to je bio prvi film u kojem sam ubacio 3d tekst, vidio sam da se može pa sam htio probat...jasno, daleko je to od savršenog :) budem se pobrinuo z asvjetla pa ću puknut novi link...

bed čet 10.12.2009 16:41

Sve u svemu nije loše, ako govorimo o amaterskom uradku. Ideš dobrim putem, pa evo samo par osvrta..

mrxa1 kaže...

Istina, tekst je rađen u cinema 4d-u...to je bio prvi film u kojem sam ubacio 3d tekst, vidio sam da se može pa sam htio probat...jasno, daleko je to od savršenog :) budem se pobrinuo z asvjetla pa ću puknut novi link...

Nije samo pitanje svijetla; obzirom da je objekt (slova) metalic sjajan, on i reflektira u određenoj mjeri pozadinu/scenu i objekte oko sebe (npr. vatru). Pa bi trebao video ufurati u 4d, da na objektu koji renderiraš možeš dobiti odsjaj scene (primjer 1 i 2).

mrxa1 kaže...

A evo u međuvremenu novi...isto je jedan dio texta iz vanjskog programa ali čini mi se bolje riješen nego prije...

Zapravo nije riješeno ništa osim što je podloga ovaj puta u skladu s bojama objekta, pa se objekt bolje uklapa, ali princip je isti. Dio objekata je u 3d, a dio je 2d (znak), kojeg kad rotiraš u 3d prostoru postaje vidljivo da je to 2d objekt (primjer 3). Sama perspektiva prikaza je nedosljedna, a kad već paziš na sjene (npr. odsjaj 'mrxa'), tada se i stup znaka trebao osjenčati pravilno, tj. upravo je kontra svjetlo (primjer4). Zadnji prikaz email adrese (a i ostalih objekata na sceni) je prevelik, odnosno postoji mogućnost da će pri ekranskom prikazu izaći izvan okvira. Obzirom da je tema reklama, osnova joj je prikaz na tv-u, tada treba koristiti 'safe line', inače dio nije vidljiv (primjer5) kao što je to često na otv-u. I na kraju, zašto pobogu 29,97 fps??

 

Ali kao što rekoh, nije loše, time više što shvaćaš važnost zvučne podloge. Samo ti radi, ove sitnice ionako većina ljudi ne primjećuje, a vremenom će ih biti sve manje. U svakom slučaju thumb up..

mrxa1 čet 10.12.2009 20:11

pozdrav i fala na konstruktivnoj kritici :)

 

što se tiče modela, istina 3d je i pošto sam ja i relativan početnik što se tiče spajanja 3d sa video montažom i tim svim, nadam se da bude bolje ubuduće...glavna stvar je što nisam kada sam radio taj 3d text brinuo o okolnim bojama tj, nisam znao da ću to ubacit u kompoziciju sa vatrom ;)

 

što se tiče perspektive, to je tako namjerno napravljeno i meni se učinilo zgodno tj tako je sam stup dobio na dubini...sama sjena u principu to i nije jer sam na taj stup dodao jednostavno glow ali bez unutarnjeg glowa (znači samo rubovi)...i da, ovo za email stoji ali ta reklama i nije namjenjena za tv a kada to bude, jasno pazit ću na safe linije...inače uvijek pazim, bez brige :)

 

ništ, fala, budem probao ispravit te greškice...drago mi je da netko aktivno prati ovu temu...čujemo se uskoro...pozz

Fake_Alert čet 10.12.2009 20:26
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QsJL5eMdoqc

 

Jasno, linovi će biti sa Youtube-a jer se ovdje koliko znam videi ne mogu uploadat.

Eto ga, komentirajte, djelite znanje s drugima i uživajte ;)

Kako dobro!!!! Jedva cekam da skola zavrsi pa da napravim takav heben intro za klan. Svaka pohvala care!

mrxa1 čet 10.12.2009 22:51
dado16 kaže...
izvrsno napravito,ja sam bio radio u navedenom programu,al me zivciralo sto se nemoze i video i audio odjednom gledat :/

 

Možeš gledat u isto vrijeme tj. pregledavat odabrani sadržaj prije samog izbacivanja...sve što trebaš jest smanjit timeline traku na dio koji te zanima i stisnut nulu na tipkovnici. nakon što program izrenda taj komad materijala, pustit će ti ga u realnom vremenu sa videom i zvukom...bitno je samo kako postaviš program. Znači bitno je da ako možeš uključiš multiprocesing i u sekciji di biraš koliko RAM-a želiš dodijeliti programu da odabereš da li želiš veću kvalitetu previewa ili duži...

mbaksa uto 15.12.2009 00:39

Dobar ti je ovaj. Samo nesto napravi s vatrom - neka bude malo prozirna, bar na rubovima ili stovec, mapiraj crnu u boju pozadine - ovako kako jest jednostavno iskace van, izgleda ko losa fotomontaza. Ona prva mala vatra je relativno OK, ova velika nije.

!mpact35 uto 15.12.2009 01:18
mbaksa kaže...
mrxa1 kaže...

Evo, ovu temu sam otvorio da i mi mali Hrvati imamo gdje pokazat jedni drugima svoje radove (ipak je lakše nego pretraživat na YouTube-u)

Jasno, ovdje bi se mogli davati i savjeti svima koji se žele baviti ovim programom.

 

Evo moj zadnji video:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QsJL5eMdoqc

Svidja mi se sam kraj (od 9. do 10. sekunde - fakat filmska tresnja Osmijeh), ostalo je OK, ali nekako slova ispadaju iz cjelokupne kompozicije - svjetlo ne valja. Slova si radio u nekom "vanjskom" 3D programu? Mozda bi bilo bolje da su malo prozirna ili barem da su osvijetljena s prednje strane, znaci da si bacio neki reflektor na njih. Ovako su zbog velicine i prednjeg plana nametljiva, a zbog neosvjetljenosti ispada da bi trebala biti negdje poluskrivena u pozadini.

Itekako filmska tresnja, jos kad slusas na JBL - ovcima fakat me protreslo. Nice!!

 

Kao sto ti je bed rekao, publika ti ne vidi neke sitne greske. No, znas da se i struka mora zadovoljiti. Namigiva

bed uto 15.12.2009 15:56
mrxa1 kaže...

Evo ljudi novi filmić ;)

Sve bolje i bolje..

Malo te još vatra muči. Je'l ona ekspolozija običan shutter ili nešto drugo? I onaj dim na kraju, je'l to video clip ili render?

Pogled'o još jednom i čini mi se da je i eksplozija video clip (vidi se granica maske/blend). Thumb up..

mrxa1 uto 15.12.2009 16:05
bed kaže...
Sve bolje i bolje..

Malo te još vatra muči. Je'l ona ekspolozija običan shutter ili nešto drugo? I onaj dim na kraju, je'l to video clip ili render?

Pogled'o još jednom i čini mi se da je i eksplozija video clip (vidi se granica maske/blend). Thumb up..

 

 

Da, vatra i dim su snimke...ma zeznuo sam sa vatrom jer sam stavio glow zbog rubnih sjena i tad je izgledalo super al sad i meni smeta, al mi se ne da opet to rendat i uploadat ;)

Random. uto 15.12.2009 22:38

Lijepo. Baš me zanima nešto slično pa ću malo prošvrljati po tutorialima.

 

Nego... nudiš li zaista usluge koje oglašavaš u vide(j)ima? Pitam zbog ovog "Mrxa". Nemam ništa protiv nadimka, no nekako zvuči neozbiljno potencijalnom klijentu, zar ne?

mrxa1 uto 15.12.2009 23:33
Random. kaže...

Lijepo. Baš me zanima nešto slično pa ću malo prošvrljati po tutorialima.

 

Nego... nudiš li zaista usluge koje oglašavaš u vide(j)ima? Pitam zbog ovog "Mrxa". Nemam ništa protiv nadimka, no nekako zvuči neozbiljno potencijalnom klijentu, zar ne?

 

Jasno, zato i radim toliko tih videa...zbog potencijalnih klijenata ;) 

Što se tiče imena, istina, moglo bi i ozbiljnije ali taj se nadimak zamnom "vuče" nekih 5-6 godina pa sam s njim počeo...ali uvijek se može promijenit kad smislim nešto pametnije

mrxa1 čet 17.12.2009 14:34

Evo ukoliko ste zainteresirani za kupovinu projekata koje izrađujem, slobodno se pridružite putem Facebooka OVDJE.

 

Trenutno je na prodaji 1 projekt/video ali možemo se dogovoriti i za one od prije ;) 

Na stranici se nalaze upute i opisi o ovome svemu.

Uskoro više projekata, novosti,...

 

Pozdrav

mrxa1 sub 19.12.2009 18:43

Evo još malo reklame samome sebi ;)

 

novi video jasno: http://www.youtube.com/watch?v=O8Ok05wuQGQ

 

isto tako ima novih videa i u Design.Mrxa grupi na "fejsu" pa pogledajte...

kvaliteta videa će se popravit čim obrade do kraja upload, ako već nisu...

 

pozz

markomarko sub 19.12.2009 18:50

mrx,ovo ti je oprosti,ali totalno BEZVEZE

 

a sada zasto.

 

www.videocopilot.com je tolko jednostavan za koristit,on vam pokazuje step-by-step kako napravit nesto famozno,takodjer ima netke dodatke koji se mogu skinit preko torrenta,poput ove VATRE i ove prasine koju MRX ubacuje,znaci to ama bas svatko moze,drugo je napraviti nesto kreativno i inovativno,ali ovo.. dva klika ubacis vatru i malo smokea,3d text napravis u 5 minuta i imas video.

 

pazi,VIDEOCOPILOT sluzi da napravis nesto novo,a ne da copy pasteas.

 

 

Svakako sretno ti,sumnjam da ce ti netko htjet kupiti te projekte

markomarko sub 19.12.2009 18:51

oh da,prihvacam svakakva pljuvanja na mene sada,jer ja kada sam tek vidio copilot,i vidio nekog kako je napravio nesto poput mxa,sam se DIVIO takodjer,ali kada malo bolje pogledas,zgadi ti se :)

mrxa1 sub 19.12.2009 19:00

A što se vatre i dima tiče, šta bi ih trebo sam snimat da onda ne bi ispo copy/paster?

 

Ok, ima videa prije koji bacaju na neke sa video copilota, ali svaki koji sam radio, radio sam sam i bez gledanja u tuđu šablonu...

markomarko sub 19.12.2009 19:03

pa umjesto da samo nabacujes dim i vatru,fokusiraj se na izradu neceg novog,jer kuzis,svatko moze skinit vatru i dim i u 2 minute ubacit neki text i imas to poput tebe.Ali naravno ne bi netko naucio keyframeat u 2 minute,a kamoli twitch koristit i tako.

ukay1000 sub 19.12.2009 19:37

A gle danas je dostupnost tutorijala bolja nego ikada i uvijek ce se naci nesto rafinirano kao sto MRxa napravio ali odnekud se mora poceti. Siguran sam da on nema iskustva u tome ali sto ce vise isprobavati tutorijale to ce mu iskostvo biti vece i na kraju krajeva znati ce nesto napraviti i bez potonjih. Videocopilot je najbolja stranica sa tutorijalima za AE ali takodjer i dosta tih tutorijala sadrzi dodatke koje moras kupiti tako da bas i nije najpogodnija za pocetnike ali kao sto vidim Mrxa kuzi sve to i bit ce sve bolji i bolji. Nisi ni ti Marko bio nesto bolji kada si pocinjao, imho nisi ni sada nesto ako se hvalis sa tim fragmovie kojemu se uvod nikako ne pase.

 

I evo pitanja za kraj. Zasto ti se gadi kada netko rafinira tutorijal, sto fali da se malo promjeni, usminka, doda par drugacijih zvukova? To nije kradja posto je tutorijal i sam projekt dostupan svima.

markomarko sub 19.12.2009 19:56

ne hvalim se s videom,ali na pocetku teme pise: evo topic da mali hrvati pokazu svoje AE radove.

 

 

a sto se tice toga sto si napisao,jednostavno ne volim vidjeti nekog da pokazuje i ''hvali se s svojim radovima'' a kamo li ih prodaje a jednostavno je sljedio tutorial(jer ama bas svatko to moze),a kad vidim nesto inovativno ili kreativno e onda mu kazem svaka cast,a ovo..jednostavno NE :)