Dodatna oprema za igre

Pomoc oko volana za pc (odabir)

Mirko935 pet 13.1.2012 03:01

Preporučio bih ti da svakako uzmeš volan s Force Feedbackom. Logitech Formula Vibration Feedback ga nema, tako da ga ja ne bih uzimao na tvom mjestu. Možda da dodaš još malo novaca pa uzmeš Logitech Momo s njuškala? Ja imam crvenog Moma kupljenog polovno pred par godina i volan još uvijek perfektno funkcionira.

Mirko935 pet 13.1.2012 03:18
pero456 kaže...

Crni ti ima vibraciju ko na kontroleru od playstation dok crveni ima force feedback tj. ima ugradene motore.

 

Btw poslao sam ti pm jer prodajem crvenoga.

Misliš na Momo? I crveni i crni imaju Force Feedback, osim ako Logitechov sajt i ime proizvoda lažu.

Mirko935 pet 13.1.2012 10:54
Lacko kaže...

nezz znam da je ralzika izmedu crnog i crvenog u pedalama a sad za force il vibration feedback nemogu nac na googlu nista bas nula bodova.

naravno da bi uzimo s force feedbackom

 

da sad bas uspio nac

http://www.logitech.com/en-gb/441/298 ovo je crni

a ovo crveni http://www.logitech.com/en-us/441/270

A vi pričate za Formula volane? Sry, Momo isto ima crveni i crni pa sam mislio da možda za njih govori kolega. Da, da, kod Formula je tako, crveni ima force feedback, crni nema. Vidiš po imenu, skoro svi Logitechovi volani (osim G25 i G27, ako se ne varam) imaju u imenu "Force" ako imaju force feedback. Ovaj drugi se zove "Vibration Feedback" jer nema pravi force feedback već samo vibrira.

Mirko935 pet 13.1.2012 17:44
Lacko kaže...

ma sad se javio decku iz rijeke isto volan gotovo en koristen poslat ce mi ga za 200kn samo s postarinom 250 ali super jer mi se taman danas netko javio za kupit smartbox volan :D za 120kn

Jesi uzeo Formulu Force na kraju? Kako god, uživaj u virtualnom vozikanju :D

I ako se zaželiš nečega malo ozbiljnijeg od Shifta preporučujem GTR2 i Richard Burns Rally, kad zaigraš nešto od toga (ili rFactor, LFS, no njih nisam puno igrao pa ne znam točno kakvi su) ćeš shvatiti da nemaš pojma o vožnji ;)

Lacko pet 13.1.2012 20:07

rfactor i lfs su vec u kompu kao i toca3

ne evo dogovorio sam se s frendom najvjerovatnije kad ide u ndleju na faks u rijeku da prode do tipa i uzme volan. i dobit cu ga do kraja sljedeceg tjedna :)  taman :))

odlucio sam se na formula force ex :) sad ce da vidimo kakva je

testerica sri 25.7.2012 14:46

Pozdrav!
Kupio bih volan, i dvoumim se između ova dva modela:

 

1. Logitech Wingman Formula Force GP

 

2. Logitech Formula Force Ex

 

Po izgledu su mi slični, Force Ex se čini funkcionalniji zbog vise tipaka na volanu, ali kod njega mi malo smeta sto se moze "smotat" samo za 180° , ispravite me ako griješim.
Oba volana nisam nikad ni vozio a ni vidio uživo, pa bih molio stručno mišljenje o tim volanima.

testerica sri 25.7.2012 19:05
Haf932 kaže...

Uzimaj Logitech Formula Force Ex , vrlo hvaljen volan i ima vise tipki !

Znaš li možda koja je razlika osim u broju tipaka?
Force Ex ima ono opiranje pri skretanju i vibraciju ako udarim u nešto? dal sam u pravu?

Coder256 sri 31.10.2012 20:43

Dobio san davne iz njemačke logic 3 topdrive gt1 za ps1. Sad san ga priključio na kompjuter.

Počea san igrat tm nations, pa ću sad skinit par igrica tipa nfs... Svaki put kad krenen se trkat stisnen kočnicu on mi izađe iz igre i otvori start?! Gleda san u postavkama kontrola, nigdi se ne spominje tipka za "start". Jel neko zna možda u čemu je problem?

I šta mislite koliko je kvalitetan ovaj volan u odnosu na druge ?

Coder256 sri 2.1.2013 11:15
juraBMW kaže...
eeee jel valja sta taj dfgtp fraer mi ga oce prodat za 500 kn al neznam dal valja a treba mi volan neki dobri jel igram simulacije i zanima me kolko se okrece u stupnjevima

Ako si mislia na moj, onda volan je ono srednji, nije nesto ni dobar, ali sluzi svrsi. Ja mislin da ovaj moj mozes nac i jeftinije. Inace volan mi je dobar samo me j*be sta ga moran dobro okrenit u jednu stranu da bi on skrenia. Nije bas isto na tipkama vozit i na volanu. Volan ti se okrece 90° u jednu stranu i 90° u drugu stranu

markez_cro čet 18.4.2013 16:59

Da se nadovežem na temu, ne mogu se odlučiti koji volan uzeti od slijedećih:

- Logitech MOMO (novi, rasprodaja zaliha);

- Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback;

- Logitech Driving force GT

- Thrustmaster RGT FFB.

 

Ima možda još kakova preporuka?

 

Hvala!