VooDooZg čet 11.3.2021 12:43

Pozdrav,

u ponedjeljak su mi mijenjali stb i rooter i dobio sam dotični Kaon KSTB4020 uspio sam si isprorgramirati daljinski itd ali imam problem sa slikom..

e sad.. Imam Sasmung Q9FN koji je sam po sebi top i meni ima fenomenalnu sliku preko netflix-a ili preko usb-a kad se gleda, a imao je odličnu sliku i sa 3 generacije starim Bneovim STB-om kojeg sam imao do sad ( pogotovo na Cinestar kanalima Nova TV i još nekim ) i sad mi daju ovaj novi kakti odličan Kaon koji po def ima prebačeno na 4k itd.. ali slika je katastrofa i to na svim kanalima :(

Probao sam i sa tim da ga namjestim na fullHD pa da TV radi upscaleing jer sigurno ima drastično boji proc i sistem za to ali ništa - slika kao da je neki upscale umjetni ne znam 576 ili ajde 720i signala, ono kak je RTL2 prije imao i to tak i na HBO HD i na Cinemax i Cinestar i sve :(

Da li je ko od vas imao sličnih problema, ne znam rooter mi radi na 196mbps pa nebi rekao da je do kabla u stan, a i ne znam kak da im sad objasnim taj problem jer i kak pišete - tehničaru je bitno da dobije sliku i kitu on zna kaj mene hebe ,, ne znam da li da probam opciju za 15kn da uzmem dodatni onaj modul kaj se gurne direkt u TV ( u mom slučaju u oneconnect od TV-a ) ali opet ne gubi mi se opcije koje ima receiver i snimanje i epg i gledanje od početka itd..

Kakva je slika s tog modula vs STB-a ak je ko isprobavao ??

Već sam pomalo lud tak da sorry kaj pišem s-brda s-dola ..

 

 

-- ne znam da li glupi stb nešto skalira sam po sebi pa tu dođe do problema ali isprobavao sam na svim rezolucijama i na 24 i 50hz  - ne znam kaj još da probam

mitaok sub 14.8.2021 21:36

Problem kod mene riješen privremeno, promjenom rezolucije.No ako ga ugasim njegovim daljinskim prebaci nazad na automatski,pa sam ga povezao cec funkcijom sa tv om te ga njime palim i gasim pa mi rezolucija ostane..jadno riješenje no šljaka ccccc...

AF139 sub 14.8.2021 22:49

Neznam za Kaon ali na Iskonu imam ARRIS , spojio na HDMI , podesio ga na 1080p/50 jer ionako nema 4K programa (iako mi TV podržava 4K) i slika stalno OK. Ovako kako pišete izgleda da je taj KAON spojen scartom

Hole čet 19.8.2021 14:14
AF139 kaže...

Neznam za Kaon ali na Iskonu imam ARRIS , spojio na HDMI , podesio ga na 1080p/50 jer ionako nema 4K programa (iako mi TV podržava 4K) i slika stalno OK. Ovako kako pišete izgleda da je taj KAON spojen scartom

 Zasto na 1080p? 

Koliko znam nitko ne emitira u 1080p, bolje staviti na 1080i i onda prepustiti TV da radi upscaling na 4k.

error_666 čet 19.8.2021 14:31

zašto na 1080 uopće ako je tv 4k? Uopće nije bitno koji je signal, pravilo je da se postavi na maksimalnu moguću rezoluciju (nativnu) jer se tako dobije najbolji mogući prikaz. Kad je postavljena niza, čak i u meniju se vidi nedostatak oštrine I dosta slabiji prikaz (vidno),o ostalim stvarima tipa gledanje tv programa ne treba ni govorit (pogotovo hd programi gdje se to najbolje vidi)
U vezi problema,nemam taj nego kaon Kstb 6020 I slika je ko mlijeko ,i mogu reći, ako je Internet konekcija ok, pridružujem se mišljenju da je vj defektan primjerak. mislim da to ne smije radit

Hole čet 16.9.2021 09:55

Nitko kod nas ne emitira u 4K.

Ako imas 4K TV, neki uredjaj mora uspcalati sliku na 4K. 

Ili STB (Kaon) ili TV. Buduci da upscaling nije straitghtforward proces, vec proizvodjaci koriste drugacije algoritme, zelis da upscaling radi "bolji" proizvodjac. Da li je to Kaon ili npr. Samsung?

 

 

error_666 čet 16.9.2021 16:36

emitira sk i eurosport, imam dva 4k kanala ali nije to bitno. znam da radi upscale, ali poenta posta je bila ako se na boxu postavi 1080p a imaš 4k tv da je prikaz zrnatiji, lošiji i fali oštrine i nema tv-a koji će to popeglati. Zato se uvijek preporučuje nativna rezolucija tv-a za maksimalnu kvalitetu na bio kojem vanjskom uređaju,nebitno jel to box, konzola ili peti deseti uređaj. . Uostalom,ako imaš prilike postavi output na boxu na fullHD na 4k tv-u pa na 4k i usporedi, sve će ti se samo kazati