AF139 sub 6.6.2020 23:51

Antena je glupi dio hardwera jer su to komadi metala koji u EM polju na sebi stvaraju VF napon koji se koaksijalnim kablom vodi u TV prijemnik (tuner) .

Dakle NEMOŽE biti do antene već samo do TV prijemnika koji bi osim DVB-T/T2 trebao imati i HEVC (h265) da bi primao kanale. Nekad je u TV prijemniku unaprijed podešeno u kojim zemljama  postoji DVB-T / T2  te valja radi toga provjeriti ima li ažuriranja , a ako to ne pomogne probati u postavkama postaviti neku drugu zemlju pa preskanirati kanale ponovo.

JackIsBack pet 28.8.2020 13:28

Uzeo EVO TV da malo isprobam prije nego puncu odnesem i iznenadio sam se kako je slika loša u odnosu na iste kanale (HRT, rtl, nova) koje gledam kada je antena direktno spojena u TV.

Ono, vidljivo loša slika.

Ne znam da li tu treba što podešavati na samom EVO uređaju, imam onu crnu EVO TV kutiju, ne znam koji je model.

Memphis uto 15.9.2020 00:48
JackIsBack kaže...

Uzeo EVO TV da malo isprobam prije nego puncu odnesem i iznenadio sam se kako je slika loša u odnosu na iste kanale (HRT, rtl, nova) koje gledam kada je antena direktno spojena u TV.

Ono, vidljivo loša slika.

Ne znam da li tu treba što podešavati na samom EVO uređaju, imam onu crnu EVO TV kutiju, ne znam koji je model.

Slika je iz istog izvora tako da jednio onda može biti do prijamnika.

vombat sub 19.9.2020 23:11

Kupio sam njihov prijemnik Intek Intd9000 u pošti. 30 dana besplatno sa svim otključanim programima za 200kn, činilo mi se kao dobra prilika. Dvb t2 hevc265 prijamnik sa funkcijom snimanja programa za te novce, nije loše.

Problem: kad isključim prijemnik , pri ponovnom paljenju ne reagira, blokiran je. Moram ga isključiti iz struje da bi ponovno gledao programe. 

Ima li tko kakvih iskustava sa ovim prijemnikom i sa sličnim problemima, ako da kako ih je riješio? Mislio sam zvati službu za korisnike da ih pitam u čemu bi mogao biti problem, možda u firmwareu, ali s obzirom da je najnoviji na njemu, nemam živaca natezati se sa njima! 

Marko :D ned 20.9.2020 09:22

Pa nemoj ga isključivati. Ja DVB-T prijemnik (kada sam ga imao) nikada nisam isključivao, samo bih ugasio televizori i to je to. 😆

Ako baš želiš rješiti problem, odnesi ga u poštu i zamijeni ga za drugi. Možda taj drugi neće patiti od tih problema.

vombat ned 20.9.2020 16:16

Zvao sam ih danas da vidim koji bi problem mogao biti. Lik mi rekao da vratim na tvorničke postavke i započmem instalaciju iznova, to sam mogao i sam probati ali bolje prvo dobiti njihovo odobrenje u slučaju da nesto sjeb....

Uglavnom sad ću dan-dva gledati dali se isti problem događa i dalje, ako bude isto, nosim ga u poštu.

I jedna informacija koja nekom možda pomogne. Pri paljenju mi nije htjeo automatski prebaciti na Evo tv prijamnik (spojen hdmi) , znam da kad je povezano scartom to radi automatski. Rješenje; paliti tv (Sony) zelenom tipkom a ne na brojeve-1,2,3,4..... Tada zapamti na kojem je zadnjem ulazu bio,hdmi1, hdmi2,scart itd.

vombat jučer 13:24

Samo da javim da sam riješio problem smrzavanja prijemnika (Intek intd9000) za sve ako budu imali sličan, specifičan, problem.

Kod mene je bio slučaj da nakon što bi započeo instalaciju programa, pri završetku mogao sam gledati samo besplatne programe, ali evo tv programe ne. Tada bi isključio prijemnik iz struje i onda bi ih mogao gledati??

Međutim to je uzrokovalo blokadu prijemnika?? 

Zadnji puta sam umjesto isključivanja iz struje ceprkao po anteni, kanali su se zatim pojavili (evo tv) i od tada uređaj radi normalno. 

Zaključak: Ne isključivati prijemnik iz struje dok se ne pojave svi kanali, ne da ih se samo nađe, već da se mogu gledati.