Televizijski signal (DVB-T/C/S, IPTV, HD, 3D)

Euro2020 - koji sve programi na satelitu prenose u

Vavoom sub 5.6.2021 12:06

Pozdrav forumašima !

 

Da li neko zna koji sve kanali na satelitu prenose euro u 4K rezi? Planiram osposobiti stari satelitski sistem koji nije u upotrebi nekih 10-ak godina, a HRT2 neće prenositi Euro u 4K. Trenutno je tanjir okrenut na Astru 1 (19° E), pa da li itko zna koji kanali prenose na tom satu (a i na ost. satelitima)?

 

Ljep pozdrav.

x18x05x sub 5.6.2021 12:15
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima !

 

Da li neko zna koji sve kanali na satelitu prenose euro u 4K rezi? Planiram osposobiti stari satelitski sistem koji nije u upotrebi nekih 10-ak godina, a HRT2 neće prenositi Euro u 4K. Trenutno je tanjir okrenut na Astru 1 (19° E), pa da li itko zna koji kanali prenose na tom satu (a i na ost. satelitima)?

 

Ljep pozdrav.

 ARD i ZDF 1080p u 50-60/fps. Mislim da nema bolje od toga.

Vavoom sub 5.6.2021 13:28
x18x05x kaže...
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima !

 

Da li neko zna koji sve kanali na satelitu prenose euro u 4K rezi? Planiram osposobiti stari satelitski sistem koji nije u upotrebi nekih 10-ak godina, a HRT2 neće prenositi Euro u 4K. Trenutno je tanjir okrenut na Astru 1 (19° E), pa da li itko zna koji kanali prenose na tom satu (a i na ost. satelitima)?

 

Ljep pozdrav.

 ARD i ZDF 1080p u 50-60/fps. Mislim da nema bolje od toga.

 Nisam rekao koji kanali prenose u FHD, već oni koji prenoss u  UHD! Ne mora biti na Astri, moze cak i na Hot Birdu, jer uopšte mrzim gledati nogač na HRTu.

Vavoom sub 5.6.2021 13:46

Das Erste i ZDF - to imam na A1 TV, ali če ih ionako "zatamniti", te je za mene FHD odavno prošlost. Več sam kupio 4K opremu (za sada samo rec i Blu-Ray player), jos mi fali samo 4K TV, a ovaj sadašnji (Samsung Series 7 iz 2012) ide u viksu zajedno s Samsung MB540TL prijemnikom koji sam izvezao iz njemačke. A za Erste I ZDF - nemački znam samo pola :)

Vavoom sub 5.6.2021 14:09
x18x05x kaže...

Imaš na satelitu free za gledat ta dva programa. Ja imam Sky njemački pa svejedno moram na tim kanalima gledat jer Sky ne prenosi to. Ti nemaš 4k tv ili?

 Trenutno imam Samsung ES7000 iz 2012 godine, ali on ovo leto seli u viksu, a ja sebi uzimam 4K TV. Rekoh, ne mora biti na Astri, moze biti i na Hot birdu.

Marko :D sub 5.6.2021 14:39

Neke televizije su najavile prijenos Eura u 4K, ali jako, jako mali broj njih. Konkretno znam za TF1, TVP 1 i Rai, ali da i uspiješ pronaći neki 4K kanal na satelitu, možeš biti siguran da će u vrijeme sportskih događanja isti biti kodiran jer su to dužni napraviti po zakonu.

 

Ne znam što si se napalio na 4K, ali zaboravi televizijske kanale u istoj rezoluciji bar još neko vrijeme. Troškovi emitiranja u toj rezoluciji su još uvijek enormni i nimalo se ne isplati, bez obzira na to što tržištem vladaju 4K televizori. Jedina tehnologija koja nam trenutno može omogućiti gledanje 4K kanala jest IPTV, dok satelit i DVB-T(2) zaboravi zbog ograničenog kapaciteta.

Vavoom sub 5.6.2021 18:43
Lil Dice kaže...

Rai 4k na Hotbirdu će prenosit i radi preko cs-a, al za to trebaš uhd receiver (cca 100€).

Gledao sad po webshopovima i svi satelitski prijemnici s CSom su po 500 i neš€, a na Njuški nijedan polovan za 100€...

 

Novi tanjir sam uspio nabaviti, na Njuški sam našo tanjir od 110cm + novi Opitcum LNB gratis i to sve za 60€ + dostava. Da li je 110cm dovoljan promjer tanjira za 4K kanale ?

Lil Dice sub 5.6.2021 18:58

110 je dovoljno, radilo bi i s 80cm, ali ovako će biti jači signal. Ta antena je u dućanu inače 400 kn, uzmi samo ako je nova. A 1 lnb s 4 izlaza ti nema smisla osim ako ne misliš spojit 4 prijemnika i gledat jedan satelit. Treba ti triple monoblock ili 3 lnb-a i multiholder i time pokrivaš 13e 16e 19e. Prijemnici npr. 1 2

Vavoom ned 6.6.2021 12:55

Danas sam u Lidlu nabavio 2 Phillips HDMI kabla, ali ne piše nigde koja ver. Prepostavljam da je HDMI 2.0, jer pišu da su kompatibilna s 4K rezom. Platio sam ih 110kn (1 "kesa" košta 55). Duljina je 1.8m.

 

Kako znati da li je ovaj HDMI kabl 2.0 ili niža verzija?

Vavoom ned 6.6.2021 17:31
fer-de-lance kaže...

Koja oznaka piše na njemu, vjerovatno SW pa nekaj.

Možda je gore desno u kutu iznad 4k oznake.

Onda googlaj tu oznaku pa vidiš kaj piše za taj kabel.

 

 Model kabla je SWV5401P/10, googlao sam model ali ni traga verziji, nema ga ni na Phillipsovom website-u (našem), ali pozadi pišu specifikacije na hr (osnovne).

 

Probati ču nać full specs na philips.com/support, pa ću valjda tamo imati sreće !