HCMAA uto 1.12.2020 20:51

Otvaram ovu temu da pišete o iskustvima gledanja i na koji način dolazite do tog sadržaja...može i koja kratka recenzija...u svezi glede kvalitete slike i zvuka.

Sutra izlaze Gospodari Prstenova u 4K formatu(kino i produžena verzija) na diskovima... prema stranici blu-ray...imamo 4.5/5 za video

viksaur uto 1.12.2020 23:05
HCMAA kaže...
Otvaram ovu temu da pišete o iskustvima gledanja i na koji način dolazite do tog sadržaja...može i koja kratka recenzija...u svezi glede kvalitete slike i zvuka.

Sutra izlaze Gospodari Prstenova u 4K formatu(kino i produžena verzija) na diskovima... prema stranci blu-ray...imamo 4.5/5 za video

 valjda će brzo doći i u digitalnome obliku 

CyberDemonVZ sub 5.12.2020 19:49
HCMAA kaže...
Otvaram ovu temu da pišete o iskustvima gledanja i na koji način dolazite do tog sadržaja...može i koja kratka recenzija...u svezi glede kvalitete slike i zvuka.

Sutra izlaze Gospodari Prstenova u 4K formatu(kino i produžena verzija) na diskovima... prema stranici blu-ray...imamo 4.5/5 za video

 Ijaoo., Ja zaboravio da izlazi 4K izdanje i prije 2 tjedna odgledao trilogiju u 1080p :((( Bude uskoro i Hobit u 4K HDR-u? Ili možda već je??

 

Btw, prije koji mjesec sam kupio 4K TV i od onda uživam u filmovima. Ja svoje nabavljam preko torrenta (javnih) i torrent hr.

Pogledao sam s klincima valjda dvadesetak crtića (preko 90% ih je 4K) ako ne pronađem 4K onda skinem br rip hr sink, s piratbeja skinem 4K i onda s programom uzmem video iz jednog i audio iz drugog i eto mi 4K hr sink.

 

Naj neobičniji 4k HDR film koji sam gledao je onaj s Will Smithom i dvojnikom. Ne znam dal je u pitanju samo moj rip ili je film tako sniman... Video je 16:9 (što nisam vidio godinama na br izdanju), ima jako visok refresh rate i u nekim scenama jako očit HDR. Ovo me se više dojmilo nego sam film :D 

 

A najbolja stvar koju sam vidio na novom TV-u je definitivno Planet Earth II . Pogotovo ako imate kvalitetan surround audio sustav uz TV. (Ja nemam, ali sam poslušao na kompu)

 

 

CyberDemonVZ sub 5.12.2020 19:54

Btw, tražim ideju, ako ima koji stručnjak.

Postoji li kakav jednostavan p2p softver s kojim bi se mogli mijenjati za filmove, da ne postoji posrednik, cloud... I takve stvari?

 

Imam brzinu 200/100 pa doslovno govorimo o minutama čak i za 50GB + filmove.

HCMAA ned 6.12.2020 11:56

hrvatska pošta... overseas... Tisak:)

imam 4 externa hdd-a...sve popunito...inače za gospodare prstenova recenzija kaže da je kvaliteta videa bolja nego što je bila u Kinu (izgleda da ću morati u kupovinu novog hdd-a)

moja brzina je u kamenu uklesana 15/1:(

ja na to gledam ovako...u kino ne idem...disk verzije je kupujem...pa stoga nije problem kupiti godišnje jedan externi hdd za te stvari koje želim imati trajnije...evo sad Gospodari Prstenova+Hobbit...oko 600GB...1/3 hdd-a od 2TB(2.5") ekterni je oko 540kn... znači 180kn...kad već možemo koristiti torrente:)

ajeto007 ned 6.12.2020 13:10
CyberDemonVZ kaže...
HCMAA kaže...
Otvaram ovu temu da pišete o iskustvima gledanja i na koji način dolazite do tog sadržaja...može i koja kratka recenzija...u svezi glede kvalitete slike i zvuka.

Sutra izlaze Gospodari Prstenova u 4K formatu(kino i produžena verzija) na diskovima... prema stranici blu-ray...imamo 4.5/5 za video

 Ijaoo., Ja zaboravio da izlazi 4K izdanje i prije 2 tjedna odgledao trilogiju u 1080p :((( Bude uskoro i Hobit u 4K HDR-u? Ili možda već je??

 

Btw, prije koji mjesec sam kupio 4K TV i od onda uživam u filmovima. Ja svoje nabavljam preko torrenta (javnih) i torrent hr.

Pogledao sam s klincima valjda dvadesetak crtića (preko 90% ih je 4K) ako ne pronađem 4K onda skinem br rip hr sink, s piratbeja skinem 4K i onda s programom uzmem video iz jednog i audio iz drugog i eto mi 4K hr sink.

 

Naj neobičniji 4k HDR film koji sam gledao je onaj s Will Smithom i dvojnikom. Ne znam dal je u pitanju samo moj rip ili je film tako sniman... Video je 16:9 (što nisam vidio godinama na br izdanju), ima jako visok refresh rate i u nekim scenama jako očit HDR. Ovo me se više dojmilo nego sam film :D 

 

A najbolja stvar koju sam vidio na novom TV-u je definitivno Planet Earth II . Pogotovo ako imate kvalitetan surround audio sustav uz TV. (Ja nemam, ali sam poslušao na kompu)

 

 

 

 

 

 U kojoj videoteci  si našao Planet Earth II u 4k i jel sinhronizovan na hr. Na torrenthr ima samo 1080 ?

error_666 ned 6.12.2020 18:14
CyberDemonVZ kaže...
HCMAA kaže...
Otvaram ovu temu da pišete o iskustvima gledanja i na koji način dolazite do tog sadržaja...može i koja kratka recenzija...u svezi glede kvalitete slike i zvuka.

Sutra izlaze Gospodari Prstenova u 4K formatu(kino i produžena verzija) na diskovima... prema stranici blu-ray...imamo 4.5/5 za video

 Ijaoo., Ja zaboravio da izlazi 4K izdanje i prije 2 tjedna odgledao trilogiju u 1080p :((( Bude uskoro i Hobit u 4K HDR-u? Ili možda već je??

 

Btw, prije koji mjesec sam kupio 4K TV i od onda uživam u filmovima. Ja svoje nabavljam preko torrenta (javnih) i torrent hr.

Pogledao sam s klincima valjda dvadesetak crtića (preko 90% ih je 4K) ako ne pronađem 4K onda skinem br rip hr sink, s piratbeja skinem 4K i onda s programom uzmem video iz jednog i audio iz drugog i eto mi 4K hr sink.

 

Naj neobičniji 4k HDR film koji sam gledao je onaj s Will Smithom i dvojnikom. Ne znam dal je u pitanju samo moj rip ili je film tako sniman... Video je 16:9 (što nisam vidio godinama na br izdanju), ima jako visok refresh rate i u nekim scenama jako očit HDR. Ovo me se više dojmilo nego sam film :D 

 

A najbolja stvar koju sam vidio na novom TV-u je definitivno Planet Earth II . Pogotovo ako imate kvalitetan surround audio sustav uz TV. (Ja nemam, ali sam poslušao na kompu)

 

 

 Ima i Hobbit u HDR 4K 

 

Sto se HDRa tiče najviše se i mene dojmio u dokumentarcima ( blue planet 2 od 146 GB . planet earth i earth  one amazing day) , a primjetio sam i da je ipak  DolbyVision malo bolji i ima malo veci vauu efekat od HDRa. Šteta samo što nema baš puno sadrzaja u DV naspram HDRa , ali sta je tu je _)

Jack Ryan sa Amazon Primea  odlično izgleda u DV-u , puno bolje nego npr DV na netflixu .Izgleda da je Amazon vise odvrnuo pipu od Netflixa , jer im je stream puno  jači . to bi mislim  čak i neki "laik " primjetio . 

nike098 ned 6.12.2020 21:24

Na cemu vi gledate 4k sadrzaj, tj. Preko cega. Meni se nekad dogada kad su brze scene da mi lagano zamrzava slika ono nekako pulsira trzanjem a gledam tako sta spojim usb preko kabela na tv samsung q70

eliah84 ned 6.12.2020 22:31
volegradele kaže...

Cek jel su Gospodar i Hobbit orginalno snimani s 4K HDR kamerama ili je to samo umjetni upscale i papi lova za fanove?

 Mislim da je prvi Lotr sniman 35mm kamerom i to se lako prebaci u pravi 4k, dok su druga dva snimana digitalnom kamerom u 2k i napravljen je upscale i za razliku od blu ray izdanja rijesen je problem sa zelenkastom bojom. Ne uzimaj me 100 % za rijec ali mislim da je tako nesto. Ja sam "kupio" verzije od x265 4k hdr od 37 do 52gb po filmu i cekam pon da mi dode novi tv da isprobam. Nadam se da nisam izgubio puno na kvaliteti jer mi se nije dalo "kupovat" verzije na dvostrukom disku.

stipest ned 6.12.2020 23:02
nike098 kaže...
Na cemu vi gledate 4k sadrzaj, tj. Preko cega. Meni se nekad dogada kad su brze scene da mi lagano zamrzava slika ono nekako pulsira trzanjem a gledam tako sta spojim usb preko kabela na tv samsung q70

 Ja gledam preko Seviia sa računala i sve ide bez greške. Računalo i TV su spojeni žično.

HCMAA ned 6.12.2020 23:34

Hobbit je sniman s 5K kamerama
kupio prije 6 mjeseci Sony XG 65"
to je android tv i vrti bez problema 160mbps... HDD spojen na USB... MX player

bile su neke informacije da bi mogli uskoro dobiti playere koji podržavaju Dolby Vision

error_666 pon 7.12.2020 00:04

Kod mene je Lg UH85 WebOS ,imaju stvarno dobar media player vrti bez ikakvih problema sve živo , podrzava i DV .

Kad smo kod toga testirao sam sa "jellyfish 10bit UHD HEVC test videom ( ima 120, 140,160,180,200, 300 i 400 Mbitni ) lokalnom mrezom ( serviio i 5 GHz WiFi) i preko USBa 3.0 u TV direktno 

preko wifi ide glatko do 180 Mbitnog , sve dalje sve vise i vise sjecka , dok  preko USBa 300 Mbitni ide ko po špagi , čak i 400 Mbitni ide realtivno dobro , sjecne tu i tamo , ali ide 

Mislim , ok sve , nema takvih videa u sirokoj upotrebi , ali eto dobro je znati :)

CyberDemonVZ pon 7.12.2020 09:48
nike098 kaže...
Na cemu vi gledate 4k sadrzaj, tj. Preko cega. Meni se nekad dogada kad su brze scene da mi lagano zamrzava slika ono nekako pulsira trzanjem a gledam tako sta spojim usb preko kabela na tv samsung q70

 Samsung Q70R. Gledam preko Plexa sa kompa. Komp i TV spojeni žicom na router.

Nema trzanja il zastajkivanja.

volegradele kaže...

Cek jel su Gospodar i Hobbit orginalno snimani s 4K HDR kamerama ili je to samo umjetni upscale i papi lova za fanove?

 Ako se ne varam, konverzija se radi godinama, tako da mislim da kakav god bio izvor, 4K nije dobiven "umjetnim upscaleom".Vjerojatno su i grafičari i animatori uključeni u ovo...

Siguran sam da postoje tekstovi i videi o tome na netu, ali stvarno mi se ne traži :D

HCMAA pon 7.12.2020 11:21
error_666 pon 7.12.2020 14:05

Hmm čudno, ne znam zašto to radi. Prije ovog technicolor cga2121 5GHz sam imao Cisco 2.4 router i radilo je sve i na njemu bez greške, i on je mogao isporučiti stotinjak mbita lokalno što je opet više nego dovoljno za bilo koji format.

stipest uto 8.12.2020 15:35
volegradele kaže...

Evo upravo skidam The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4K Blu-ray od 114GB,nnavodno Dolby Vison radi,samo nezz jel Serviio salje Dolby Vison na TV?

 Šalje. Zašto ne bi slao? On samo proslijeđuje po mreži materijal koji je na računalu. Sve ostalo je na TV-u. Prepoznavanje formata, zvuka, player, titlovi, sve je to od TV-a.

error_666 uto 8.12.2020 18:31
volegradele kaže...

Evo upravo skidam The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4K Blu-ray od 114GB,nnavodno Dolby Vison radi,samo nezz jel Serviio salje Dolby Vison na TV?

 Potvrdjujem sta kolega kaze , ali ne znam u ovom slučaju jer se radi o BR disku . Koliko znam nijedan media player u televizorima  ne vidi BR disk preko mreze, a ni preko USBa sa stika ili HDD-a  , tj vidi ali onako "sirovo" , nema ni menija niti bilo cega , moras puštati jedan po jedan i sve je razbacano  . Ja osobno BR diskove gledam PC  - HDMI - TV i PowerDVD ( naravno ,ako je 4K60 HDR u pitanju  svaka komponenta u lancu reprodukcije mora podrzavati HDMI 2.0a , od grafike , kabela pa do TVa)  i zbog toga je malo  teži način , ali ako se gleda ili igra preko PCa jedini , jbga .

Mada , ni tada nisam siguran jer DV u kombinaciji sa  4k ima ogroman bandwidth koji vrlo vj prelazi deklariranih 18Gbps za HDMI 2.0 . Probao sam npr  NFS Heat na 2K u DolbyVision , nema teorije zbog limita propusnosti . za DV i HDMI 2.0 je kako sam skont`o 1080p plafon, za sve dalje treba 2.1 standard