Bug

Što bi željeli čitati u novom Bugu

Monk3 pet 29.2.2008 21:05

Recenzija dviju novih igara od Provox-a Spaceforce Rouge Universe i Captains. Smijeh

 

 

Promovirajmo hrvatsko! Jer na kioske je došla/e igra/e po cijeni od 49kn! Za razliku od uobičajne europske cijene.


...nije zlato sve što sja...
exe pet 29.2.2008 21:09

dobra tema,bas sam razmisljao o tome, pa evo prilike da nesto i ja kazem, gdje je nestao onaj duh URADI SAM ili SAM SVOJ MAJSTOR, vec sam tjedna vlasnik home made kucista kakvo bi od nekih renomiranih proizvodjaca kostalo 1 kilu pa navise kuna i bas sam razmisljao poslat bug-u koju slikicu i pitati, gdje je nestao taj "uradi sam" duh, ocito je najlakse otici u trgovinu i iskesirat tonu love, uostalom mislim da bi takva tema bug zaokruzila maximalno, mislim, bilo bi sranica za svakoga.

Dado_ZG78 pet 29.2.2008 23:50

Možda kakav osvrt na povijest računarstva, pa neku lentu vremena zajedno sa predviđanjem budućnosti i usporednim prikazom pada cijena konfiguracija..   nešto što bi dodatno nadražilo maštu za stvari koje dolaze Namigiva

 

Možda jedan broj s temom - 'Distribuirano računarstvo'. O tome se već ima dosta za napisati, a i širi krug ljudi bi se upoznao s tom 'granom'/stranom informatike.

 

Ne bi bilo loše niti 'reprizirati' onaj legendarni dvobroj o Igrama, samo naravno u kontekstu današnjeg vremena s pokojom paralelom i osvrtom na razvoj recimo grafičkih čipova.

 

Ideja uvijek ima, samo treba napraviti dobar 'combo' Osmijeh


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Lumen_Štrumpf sub 1.3.2008 01:16

              ....baš sam se sada sjetio, potaknut s onim povremenim samogradanja, da bi bilo zgodno, da pokažu neku samogradnju s igračkama iz Kinder-jajeta, znam da su imali onu s USB-ovima i PEZ-bombončićima, al' sada bi treba još veća domišljatost i lucidnost, jer je složenija arhitektura i manja veličina  igračkica iz jajeta koja nose tri u jednom : ukusnu čokoladu, iznenađenje dok se otvara i sama igračkica je veliko finale emocija, adrenalina i neopisive sreće, koja dira tolika srca djece diljem svijeta već dugi niz godina, neumorno napredujući do svake police u bilo kojem kutku našeg planeta....


Skupljam Kinder-jaja!
drpetric sub 1.3.2008 01:20
Lumen_Štrumpf kaže...

              ....baš sam se sada sjetio, potaknut s onim povremenim samogradanja, da bi bilo zgodno, da pokažu neku samogradnju s igračkama iz Kinder-jajeta, znam da su imali onu s USB-ovima i PEZ-bombončićima, al' sada bi treba još veća domišljatost i lucidnost

 Recimo, kako sagraditi iPhone ili Asus Eee od autića iz kinder-jaja...? Izlanuo se

drpetric
Lumen_Štrumpf sub 1.3.2008 01:49

 .....možda, al' sada mi pada na pamet da se onaj špijunski hardver( koji nedavno obrađen u Bugu-u može dobro upakirati u tvoj primjer autića...kao dođe mali autić do nekog i prisluškuje razgovor a ovaj nije ni skužio da se snimao ispod njegovih nogu...i tako, e inače sam ja za tebe mislio da su neki "mrki i mračni tip" u jednu ruku opasan, naime čitao sam tvoju biografiju u onoj tvojoj knjizi  o Net-u "široko i poprijeko", pa sam iz nje to zaključio i još me na to potaknule slike koje sam vidio u Bug-u( posebno ova "reperska", al' sam onda počeo gledati TV- bugovsku, te vidio iz prve ruke da si simpatičan tip,,,,,...i da se još ogradim od krivih kontacija ovog malog osvrta o tebi.... nije nikakva provokacija niti ništa loše usmjerno prema tebi....

 

Skupljam Kinder-jaja!
Axcent ned 2.3.2008 17:11

Petric, daj recenziraj novu Nokiu N96!!!!

Ovomjesečni bug kupljen je samo zboj nje, kad ono...opet Sony EricssonPlač 

Svaka čast na Troboju 5megapixelaca i na genijalnim vide recenzijama na BugTV-uCool

drpetric ned 2.3.2008 22:57

Uh, pa nema još Nokije N96 na tržištu, tek sam je prvi put u živo vidio na sajmu u Barceloni. I slikao se s njom u ruci... Izlanuo se No, navodno će brzo, pa ćemo je u Bugu imati prvi, as usual... Cool

 

drpetric
Sljaker pon 3.3.2008 00:33

Veeeeeliki detaljan prikaz trojca Win 2008, VS 2008 i SQL 2008. Mislim da se radi o najvažnijoj grupi IT proizvoda u ovoj godini...

 

Posebnu pažnju posvetiti strukturalnim promjenama u odnosu na generaciju starije proizvode i potrošiti barem 50 stranica. Poljubac Iznenađen Nevinašce

wifi pon 3.3.2008 11:56

Hm, exkluzivnu vijest da t-com i kompanija nudi internet, tv i telefon/mob za fiksih 10kn/mjesecno bez dodatnih naknada za ovo i ono... ali puste zelje na stranu...

Recimo test univerzalnih auto-punjaca za laptope jer tu ima citavi raspon cijena od kakvih 150kn do 1000kn, a teoretski bi svi trebali obavljat isti posao.

Gion uto 4.3.2008 15:27

Želio bih kao temu broja nešto malo opširniji prikaz i sučeljavanje audio-programa,raznih alata za obradu audia kao npr.Sound forge,Sonar,Cool edit,Cubase i sl.O zvučnim karticama je pisano malo opširnije ali pravo  sučeljavanje  i  ozbiljne  recenzije na gore navedene programe u zadnje 3 godine nisam našao izuzev nekoliko članaka zasebno o nekim programima(Cubase).

O  Audacityju  pišete  svaki  broj..te  besplatan,te  ovo,te  ono...ajmo  malo  trgnite  se....

amigo sri 5.3.2008 16:28

      Pošto namjeravam ovog ljeta kupiti Fishfinder (uređaj za pronalaženje ribe), volio bih vidjeti u BUG-u kratak opis nekoliko vrsti tih uređaja sa ocjenama. Ne mogu vjerovati da baš nitko u redakciji nije strastveni pecaroš pa te uređaje niste ni spomenuli do sada..??

Miro sri 5.3.2008 17:28
amigo kaže...

      Pošto namjeravam ovog ljeta kupiti Fishfinder (uređaj za pronalaženje ribe), volio bih vidjeti u BUG-u kratak opis nekoliko vrsti tih uređaja sa ocjenama. Ne mogu vjerovati da baš nitko u redakciji nije strastveni pecaroš pa te uređaje niste ni spomenuli do sada..??

 Članovi redakcije iz Južne Hrvatske (neki taj kraj zovu Dalmacija) uglavnom pričaju da love alatom koji se zove "štapin", kažu da je ulov izvrstan i bez sondera! A oni malobrojniji članovi redakcije iz Sjeverne Hrvatske (otprilike bi to moglo biti Zagorje i Slavonija) pecaju na plovak. Njima je pecanje nirvana, pa opet nemaju potrebe za nekim elektroničkim pomagalom... Mršti se
Neverminder pet 7.3.2008 16:19

Jednom prilikom ste kao prilog BUG-u izdali i malu knjižicu u kojoj su bila sabrana najkorisnija pitanja i odgovori iz vaše rubrike "Pitanja & odgovori". Volio bih opet vidjeti tako nešto, jer je od toga prošlo dosta vremena.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
Hacker-ri pon 10.3.2008 22:01
amigo kaže...

      Pošto namjeravam ovog ljeta kupiti Fishfinder (uređaj za pronalaženje ribe), volio bih vidjeti u BUG-u kratak opis nekoliko vrsti tih uređaja sa ocjenama. Ne mogu vjerovati da baš nitko u redakciji nije strastveni pecaroš pa te uređaje niste ni spomenuli do sada..??

 BUG-Informaticki casopis bas i nije prikladan za pisanje o ribama i moru.

Detalje i pitanja mozete postaviti na : http://www.submania.hr/forum/index.php
Uz citanje "Otvorenog Mora".

Nevidim svrhu pisanja o ribonalazivacima :) hahaha u BUGu.
Bolje da oni napisu i nadu neku graficku koja rastura za manje od 1.500 kn i ponudi to nama nego nekakav Fishfinder.

Bez ljutnje, ali kakve veze ima riba sa kompjuterom?

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
LUXX pon 10.3.2008 22:05

Bilo bi možda fina ideja pisati i testirati jeftina SLI i Crossfire rješenja sa relativno jeftinim karticama.
Ne stalno ona cudovišta koje si ionako normalni korisnik nemože priuštit.
Ali jeftinije kartice pa ih uparit i usporedit koliko one mogu bit bolje od skupljih i bržih
Naravno ako bi bile te dvije jeftinije od one jedne konkurentne po snazi

alfi sri 12.3.2008 10:46

Da li bi možda htjeli pisati o aplikaciji Mojo Pac jer mi se čini zgodna za rad a ne znam previše o tme (nešto sam samo načuo),jedan onako veći članak o samoj instalaciji ,registraciji i samoj upotrebi.

Pozdrav!

Dominator čet 13.3.2008 23:59

LUXX kaže...
Bilo bi možda fina ideja pisati i testirati jeftina SLI i Crossfire rješenja sa relativno jeftinim karticama.
Ne stalno ona cudovišta koje si ionako normalni korisnik nemože priuštit.
Ali jeftinije kartice pa ih uparit i usporedit koliko one mogu bit bolje od skupljih i bržih
Naravno ako bi bile te dvije jeftinije od one jedne konkurentne po snazi
 
Slazem se.Svaka cast na ideji.