Bug

Cijena Bug časopisa

EnlightenedPhoenix ned 27.2.2011 18:46

35 kn nije puno...

Ne računaš troškove izdavaštva i slične stvari...

od prodanog časopisa bug d.o.o. dobije manje od 5 kn (nakon poreza i slično) a naklada im (ne vjerujem da je veća) teško može biti veća od 30 000 primjeraka... vjerujem da je puno manja...

Iako imaju tonu reklama, imaju i više od 20ak zaposlenika... pa racunaj prosjecnu plaću od 4000 kn, s tim da računaš i još dodatnih 45% davanja državi od te plaće... i dodje ti da rade na margini nakon što uračunaš prostor, režije i putne troškove...

Pa sad si ti misli...

luka_cro ned 27.2.2011 18:46
Izbjeglica_02 kaže...

Slazem se.

Prije kad nisam imao internet, tj. nisam znao za razne forume i imao sam 1GB prometa svaki mjesec sam kupovao casopis jer mi je stvarno puno pomogao jer sam saznao sto ima novo u IT svijetu, testovi, recenzije, pogotovo igre kad sam bio vise zainteresira za njih.

Danas je sve to malo drugacije, upisem u google rijec i saznam sve sto me zanima.

Prije kad sam kupovao novo racunalo slozio sam od onog sto je bilo u casopisu jer nije bilo stranica gdje bi slagal konfiguracije po zelji.

Takoder DVD mi je bio odlicna stvar i stvarno mi je puno koristio dok npr. sad se vise ne sjecam kad sam ga stavio unutra.

 

 

Ja nazalost nevidim vise smisao BUG casopisa.

Izbjeglica_02 ned 27.2.2011 18:50
EnlightenedPhoenix kaže...
35 kn nije puno...

Ne računaš troškove izdavaštva i slične stvari...

od prodanog časopisa bug d.o.o. dobije manje od 5 kn (nakon poreza i slično) a naklada im (ne vjerujem da je veća) teško može biti veća od 30 000 primjeraka... vjerujem da je puno manja...

Iako imaju tonu reklama, imaju i više od 20ak zaposlenika... pa racunaj prosjecnu plaću od 4000 kn, s tim da računaš i još dodatnih 45% davanja državi od te plaće... i dodje ti da rade na margini nakon što uračunaš prostor, režije i putne troškove...

Pa sad si ti misli...

Upravu si... 

 

Ali sam naveo u tekstu časopis u PDF formatu, dakle pravi ostaje po cijeni od 35kn i još dolazi PDF... 

luka_cro kaže...
Izbjeglica_02 kaže...

Slazem se.

Prije kad nisam imao internet, tj. nisam znao za razne forume i imao sam 1GB prometa svaki mjesec sam kupovao casopis jer mi je stvarno puno pomogao jer sam saznao sto ima novo u IT svijetu, testovi, recenzije, pogotovo igre kad sam bio vise zainteresira za njih.

Danas je sve to malo drugacije, upisem u google rijec i saznam sve sto me zanima.

Prije kad sam kupovao novo racunalo slozio sam od onog sto je bilo u casopisu jer nije bilo stranica gdje bi slagal konfiguracije po zelji.

Takoder DVD mi je bio odlicna stvar i stvarno mi je puno koristio dok npr. sad se vise ne sjecam kad sam ga stavio unutra.

 

 

Ja nazalost nevidim vise smisao BUG casopisa.

Prije su svi časopisi više cijenili, što se vidi iz moje kolekcije, sve su prastari brojevi Vidi-a i Buga. 

 

 

EnlightenedPhoenix ned 27.2.2011 18:52

Pa gle... vjerujem da bi im bilo dobro izbaciti i PDF i običan časopis...


S tim da bi se PDF mogao nabaviti po cijeni od 1.5 eura za SVE (znači inozemstvo i ino) i placanje samo CC (i moneybookers recimo)...


Ne bi bilo loše...


Ali ima nas koji još volimo prava izdanja...

dogman ned 27.2.2011 18:55

Po meni nije skupo,....skontaj da uz sve ono dolazi i dvd,..........ako ti je puno 35kn,jednostavno skupis jos 3 drugara pa vas izadje 8-9kn(vas cetvorica),....to je moja preporuka,tako mi radimo ,........nas 3-4 i svi zadovoljni

mathmonster ned 27.2.2011 18:56

Istina je da su informacije dostupne svima, no i dosta dobar dio tih informacija je c/p s jedne strane na drugu. Ovdje barem kada se radi recimo test određene komponente može ti se dosta olakšati izbor. Također vidiš neka događanja i dojmove iz prve ruke od ljudi koji su bili tamo i sl. U cijenu stvarno ne znam da li mogu ulaziti, uostalom mislim da nam sami autori mogu jedino reći bi li časopis opstao sa nižom cijenom.

Izbjeglica_02 ned 27.2.2011 18:56
EnlightenedPhoenix kaže...
Pa gle... vjerujem da bi im bilo dobro izbaciti i PDF i običan časopis...


S tim da bi se PDF mogao nabaviti po cijeni od 1.5 eura za SVE (znači inozemstvo i ino) i placanje samo CC (i moneybookers recimo)...


Ne bi bilo loše...


Ali ima nas koji još volimo prava izdanja...

Ima nas koji nemamo novaca svaki mjesec kupiti bug ;) Ali imamo novaca za druge časopise po duplo nižoj cijeni. 

 

Ali gledaj 35 kn... Evo ti trenutni broj http://www.bug.hr/bug/

Dakle ima svega par tema koje nisu tako lako dobavljive na internetu. 

Ali ostalih 20-ak u roku 15-ak sekundi pronađem na legalan,brz i jeftin način ;) 

 

 

dogman ned 27.2.2011 18:59

mislim da bi bilo zgodno da bug izbacuje PDF jedno 3-4 mjeseca nakon izlaska tog broja casopisa(besplatno nama forumasima),...

,...meni je nekad zaista fino citati i BUG star godinu dana,vidim koliko je tehnologija napredovala i sta se promjenilo ,....sory za OT

Mentalist ned 27.2.2011 19:00

Sada u kuci imam BUG-ova u vrijednosti od 187 KM, a imam jako malo BUG-ova.

 

Volim BUG, ali ne znam sto cu.

 

P.S.

 

Jos veca glupost su one novine o autima, ali doduse njih kupuju glupi ljudi, pa ih zato toliko ima.

GSE ned 27.2.2011 19:04

Samo kukate kako vam je sve skupo...i sad je ovaj bajica sto mu ne odgovara cijena digao temu koja ce vjerovatno biti battlefield i imace 20ak stranica..a nista se nece postici..ovo ti je truli prosvjed burazeru niti radis u bugu,niti posjedujes nikakve dionice u njemu,niti imas rodjaka u njemu a ti bi da mu se snizi cijena i izbaci DVD ?+niko se nije bunio dok ti nisi podigao temu.

 

 

LOCK !

Toni93 ned 27.2.2011 19:07
GSE kaže...

Samo kukate kako vam je sve skupo...i sad je ovaj bajica sto mu ne odgovara cijena digao temu koja ce vjerovatno biti battlefield i imace 20ak stranica..a nista se nece postici..ovo ti je truli prosvjed burazeru niti radis u bugu,niti posjedujes nikakve dionice u njemu,niti imas rodjaka u njemu a ti bi da mu se snizi cijena i izbaci DVD ?+niko se nije bunio dok ti nisi podigao temu.

 

 

LOCK !

a ti si tu 13 dana i vec solis pamet okolo

 

 

bjezi

 

 

 

ontopic:i ja sam za izbacivanje dvd-a u zamjenu za snizenje cijena

Hacker002 ned 27.2.2011 19:07

po meni je ovo opca glupost!

 

naravno da mozes citati na internetu, ali nemas taj gust kad ti ljepo otvoris novine i zalistas ih..

 

35kn je puno? mjesec prosjecno ima 30dana. svaki dan odvoji 1kn i eto ti BUG?  zar je ta kuna puno?

 

kupovao bih ga i da je 50kn jer je po meni dobar i kvalitetan!

 

uostalom, nitko te ne tjera da ga kupujes..

mitchell ned 27.2.2011 19:08

Meni ta cijena nije velika. Ne kupujem ga svaki mjesec jer me neke teme apsolutno ne zanimaju. Nizu cijenu ne mogu staviti jer i ti ljudi moraju od necega zivjeti. U vrijeme ove velike krize ti bi da oni spuste cijene dok cijene svega drugoga rastu.

Izbjeglica_02 ned 27.2.2011 19:10
Hacker002 kaže...

po meni je ovo opca glupost!

 

naravno da mozes citati na internetu, ali nemas taj gust kad ti ljepo otvoris novine i zalistas ih..

 

35kn je puno? mjesec prosjecno ima 30dana. svaki dan odvoji 1kn i eto ti BUG?  zar je ta kuna puno?

 

kupovao bih ga i da je 50kn jer je po meni dobar i kvalitetan!

 

uostalom, nitko te ne tjera da ga kupujes..

Da ali zašto davati 35 kn za nešto što možeš pronaći na internetu? 

Priznajem da mi je bug dobar, ali mi moj buđet to ne dozvoljava, a to ''nitko te netjera da kupuješ'' je kranje glupa izjava ;) 

 

Ma eto neka papirnati ostane po 35kn, ali onda neka uvedu PDF verziju najnovijega BUG-a, meni nije problem isprintati ili čitati na monitoru ;) 

Mentalist ned 27.2.2011 19:10
Hacker002 kaže...

po meni je ovo opca glupost!

 

naravno da mozes citati na internetu, ali nemas taj gust kad ti ljepo otvoris novine i zalistas ih..

 

35kn je puno? mjesec prosjecno ima 30dana. svaki dan odvoji 1kn i eto ti BUG?  zar je ta kuna puno?

 

kupovao bih ga i da je 50kn jer je po meni dobar i kvalitetan!

 

uostalom, nitko te ne tjera da ga kupujes..

 

Da vidimo koliko ja dobijem mjesecno.

 

10KM od dede.

11KM je BUG.

 

Moram od mame traziti 1 KM.

 

Dok sam prolazio peticom imao sam nesto sitno i od toga (svih osam razreda same petice), a od nekog i za Bozic dobijem neku sicu (nisam nezahvalan, nego u odnosu na cijenu casopisa).

tnakir ned 27.2.2011 19:12
Izbjeglica_02 kaže...

Budimo realni, danas su  informacije lako dostupne svima... 

Kupiti mjesečnik kako bi vidio koja je nadolazeća grafička je u najmanju ruku glupo. Zašto? Zato jer  veći udio stanovništva u RH koristi internet, najbrži i najlakši izvor korisnih informacija. 

Sam si sebi odgovorio sa ovim. Ne kupuj bug. Citaj sto te zanima na internetu. Prestani otvarati ovakve teme.

Mentalist ned 27.2.2011 19:13
EnlightenedPhoenix kaže...
35 kn nije puno...

Ne računaš troškove izdavaštva i slične stvari...

od prodanog časopisa bug d.o.o. dobije manje od 5 kn (nakon poreza i slično) a naklada im (ne vjerujem da je veća) teško može biti veća od 30 000 primjeraka... vjerujem da je puno manja...

Iako imaju tonu reklama, imaju i više od 20ak zaposlenika... pa racunaj prosjecnu plaću od 4000 kn, s tim da računaš i još dodatnih 45% davanja državi od te plaće... i dodje ti da rade na margini nakon što uračunaš prostor, režije i putne troškove...

Pa sad si ti misli...

 

Dakle 20 zaposlenika, 162 strane.

 

162-10 oglasa=152

152-30(slike+oglasi+tablice)=122

 

122/20=6.1

 

Dakle, svatko od njih napise 6.1 stranu cistog teksta za mjesec dana. Zasluzuju li vece place?

tnakir ned 27.2.2011 19:13
Mentalist kaže...

 

Moram od mame traziti 1 KM.

 

Dok sam prolazio peticom imao sam nesto sitno i od toga (svih osam razreda same petice), a od nekog i za Bozic dobijem neku sicu (nisam nezahvalan, nego u odnosu na cijenu casopisa).

Mentalist ja cu ti sponzorirati polugodisnju pretplatu.

Izbjeglica_02 ned 27.2.2011 19:14
tnakir kaže...
Izbjeglica_02 kaže...

Budimo realni, danas su  informacije lako dostupne svima... 

Kupiti mjesečnik kako bi vidio koja je nadolazeća grafička je u najmanju ruku glupo. Zašto? Zato jer  veći udio stanovništva u RH koristi internet, najbrži i najlakši izvor korisnih informacija. 

Sam si sebi odgovorio sa ovim. Ne kupuj bug. Citaj sto te zanima na internetu. Prestani otvarati ovakve teme.

Razlog zašto kupiti bug a ne pročitati na internetu je kvalitetniji autori... 

Samo je pitanje koliko planiraš izdvojiti za kvalitetnije autore ;) 

GSE ned 27.2.2011 19:15
Toni93 kaže...
GSE kaže...

Samo kukate kako vam je sve skupo...i sad je ovaj bajica sto mu ne odgovara cijena digao temu koja ce vjerovatno biti battlefield i imace 20ak stranica..a nista se nece postici..ovo ti je truli prosvjed burazeru niti radis u bugu,niti posjedujes nikakve dionice u njemu,niti imas rodjaka u njemu a ti bi da mu se snizi cijena i izbaci DVD ?+niko se nije bunio dok ti nisi podigao temu.

 

 

LOCK !

a ti si tu 13 dana i vec solis pamet okolo

 

 

bjezi

 

 

 

ontopic:i ja sam za izbacivanje dvd-a u zamjenu za snizenje cijena

13 dana na forumu a BUG uzimam 13 godina od 28 decembra 1998 kad sam dobio Pentium III komp.

EDIT: Ja bi se izvinio,ipak si ti pokupio svu pamet ovog svijeta.

Hacker002 ned 27.2.2011 19:18
Mentalist kaže...

Da vidimo koliko ja dobijem mjesecno.

 

10KM od dede.

11KM je BUG.

 

Moram od mame traziti 1 KM.

 

Dok sam prolazio peticom imao sam nesto sitno i od toga (svih osam razreda same petice), a od nekog i za Bozic dobijem neku sicu (nisam nezahvalan, nego u odnosu na cijenu casopisa).

mentalist, sam tvoj nick govori da imas ozbiljnih problema.

 

je da si zanimljiv za citati, al nekad ga, kao sad, stvarno seres. zato molim te suti

Izbjeglica_02 ned 27.2.2011 19:18
GSE kaže...

Samo kukate kako vam je sve skupo...i sad je ovaj bajica sto mu ne odgovara cijena digao temu koja ce vjerovatno biti battlefield i imace 20ak stranica..a nista se nece postici..ovo ti je truli prosvjed burazeru niti radis u bugu,niti posjedujes nikakve dionice u njemu,niti imas rodjaka u njemu a ti bi da mu se snizi cijena i izbaci DVD ?+niko se nije bunio dok ti nisi podigao temu.

 

 

LOCK !

Svjestan sam da neću postiči da cijena padne... 

 

Ali mislim da je za kojih 6-7 mjeseci kada se prikupe sredstva moguče ažurirati mogučnost kupovine PDF buga ;)

Toni93 ned 27.2.2011 19:19
GSE kaže...

13 dana na forumu a BUG uzimam 13 godina od 28 decembra 1998 kad sam dobio Pentium III komp.

EDIT: Ja bi se izvinio,ipak si ti pokupio svu pamet ovog svijeta.

e pa sto da ti primas bug od 28 prosinca 1998.jel to ima ikakve veze?

 

 

 

naslo podforuma je ideje,sugestije... pa sto sada vi hocete od autora koji je dao samo primjedbu koju ako bug redacija usvoji je odlicno a ako nece(vjerovatno) onda nikom nista

ATJLučko ned 27.2.2011 19:36

Dali mi je cijena od 35 kuna prevelika za kupiti svaki mjesec, nije! Zašto, nikada neću naučiti sve što bih želio, a na ovaj način dođem do preko nekoliko informacija za koje/o kojima inače ne bih imao pojma ili nikada ne bih imao načina doći (primjerice iz prve ruke dojmovi s raznih IT sajmova ili kakvih prezentacija, razna testiranja za koja ja nemam niti vremena niti tehnički/h gledano vremena/resursa).

Dali mi sve odgovara u njemu, NE!. Zašto? Zato jer nisam u 99,9% slučajeva gamer, mene interesira samo nešto tipa NFS i slično, dakle vožnje, pucačine sam se naužio u životu za barem dva ako ne i više. Dakle, ono pred kraj o igrama, bez uvrede ali svali broj je tlaka i moguće forsiranje neke igrice/nekog izdavača igrica koji su "mi" dragi, ne hvala! Što se tiče reklama u sadržaju, hebi ga to je ipak IT domena, a tko da više ima veči prostor, zakon tržišne ekonomije. Mene interesira test recimo naj slabijih/skupljih/po dijagonali 15,4 ili xyz tema koja će mi konkretno i kvalitetno plastično objasniti i sugerirati što je najbolje kupiti i imati za moj navac.

Mogao bih još dugo i naširoko, ali tada bih samo postao dosadan i suhoparan.

Na kraju, kada tražim neku informaciju koja mi je potrebita hitno, puno mi ju je lakše naći u mom hard paper BUG-u nego čačkati po kompu i razmišljati, je li ono bilo u 112 il 122 broju!!