Bug

Bug Future Show 2019

PzKpfw ned 17.2.2019 10:34

 

Prođe još jedan BUG Future Show, ljeta 2019.

 

Svatko tko je bio tamo mogao je otici pun dojmova, pozitivnih nabijenih emocija, osjecaj srece, ispunjenosti i  zadovoljstva.

Puno ljudi, pameti, ljepote, sretnih lica na jednom mjestu, strast ka tehnologiji & kompjuterima se moglo tamo naci na našem BUG Future Show-u.

 

Prvo valja istaci da za ovo džaba druženje, veliku ulogu igraju vrijedi bugovci i svi ljudi oko njega, kao i sponzori. Na otvaranju nije bilo dosta mjesta, pa su ljudi stajali sa strane duž cijele dvorane. Ma, nešto
velicanstveno je to bilo za vidjeti.

U zemlji, društvu gdje možemo biti svakodnevni svjedoci raznoraznih nasilja prema drugima i drugacijima, BUG i BFS je dokaz da nismo svi ovdje isti, nego da ima i onih koji žive vrijednost tolerancije, ljubavi i mira.
BFS je drugarstvo na djelu.

 

O malo predavanjima na kojima sam bio:

Padre je sa svoje strane rekao kakvo je stanje sa tehnologijom, zanimljivo, ali opet samo iz njegove perspektive. Ne bih kao on stvari koje su sa nama išao formulirati drugim terminima, jer koliko god od bio objektivan on po svojoj 

profesiji, zvanju i pozivu radi neku vrstu indotrinacije, te želi ljude prevesti na svoju ideologiju svoje družbe.

Ipak je on jezuit, a oni rade sve na "veću slavu Božju", te može on kao pojedinac biti koliko god želi dobronamjeran i iskren, ali on i njegovi kao organizacija nisu baš nešto afirmativni prema kompjuterima i tehnologiji.

Ne govorim napamet, nego na brojnim primjerima svakodnevnog života. A i on je na stage nastupio kao svećenik sa svojim kolarom oko vrata. Tako da, eto... Manje priče, više djela.

 

 

Nissanovci su predstavljali svoju tehnologiju, te se moglo izmedu ostalog za čuti da postoji problem sa nevelikim izborom punionica duž Hrvatske, kada ljudi moraju planirati putavanje na duže relacije, recimo ZGB-ST, pa putuju
po 7-8 sati sa Nissanom Leafom, kao da su išli vlakom. Inace, po mojem nekom skromnom mišljenju, Leaf je za onog tko cilja elektromobil i ima para za to, sasvim solidan izbor, jer ce cijena u buducnosti samo padati za njega...

 

Znanstvneik Korade - Zemlja je šuplja, Zemlja je ravna...to se vode velike rasprave medu . Najduži i najjaci pljesak. Sam govornik je morao ljudima gestikulirati da prestane...Naime, pojava Interneta i dostupnost informacija, stvorila je pomutnju medu ljudima, te glupi ispadaju pametni, a pametni glupi...Rekao je da smo svi pozvani da u granicama svojih mogucnosti širimo znanje, znastvene dosege, te nacin života kroz prizmu zdrave pameti,
a ne nekakvog svijeta spetakla. Fasicantno je kako je neka daleka budućnost, ipak tako blizu (za otprilike 5-10 godina) i kako će ona promijeniti naše pojmove koji su nam nametnuti da nas držu u pokornosti da bi bili nečije stado.

Neka mladi ljudi što više slušaju znanstvenike, a manje nogometaše i ostale, te neka vjeruju u dokaze, a ne obećanja.


A.Sumina iz Nanobita, ljudi iz Asseca, Spana i mladi inženjer iz udruge programera, razgovarali su na temu dal' otici il' ostati,prednostima i mana. Medutim, to je ionako jako invidualna stvar. Ne, odlaze ljudi zato što je ovdje lova mala i nezanimljivi, te neaktraktivni projekti, nego zato što žele jednostavno probati nešto novo. Neka vrsta avanturizma.nTo se ne može izbjeci. I nikako se ne može mjeriti uvjeti vani i ovdje. Osim, možda ako radiš za US salary u HR uvjetima.

 

Nanobit je imao još jedno dodatno predavanje u maloj dvorani, gdje ekipa iznijela kako je tamo raditi.Vrlo radišna, vrijedna i mala ekipa. Vole mlade i sve one koji se tako osjećaju.

 

Ono sa tenkicima u fiizckom obliku bilo je simpaticno, ali morao taj proizvod još biti doraden.
Ovako kako je prezentirano, izgledalo mi je kao da se nisu pripremili.

 

 

Krleži, ekipa je u dvorani samo spuštala glavu i nije odgovarala na pitanja.

Odlična ženska koja je puno hrabrija, nego mnogi mušlarci koji imaju jako puno "uspjeha" kod žena. Pogotovo kada su pijani u birtiji ili ispred monitora svoga kompjutera.

 

Voras me je isto tako dojmio, te kada njega vidim, sliušam, gledam jednostostavno vidim da je čovjek pun znanja o onome što priča. Dajte nam još Vorasa bili gdje i bilo kada.

 

 

Voditelj Šarić je bio maestralan, te se vrlo dobro znao prilagoditi sitaciju u kojoj god se bio našao tokom voođenja BFS. Ne gubeći pri tome nimalo na svojoj zanimljivosti i humorističnosti.


Oleg me kao legenda BUG-a  i veteran svih wargaming bitaka i ratova, odlično iznenadio kada sam vidio uživo njegovo predavanje o svim mogućim zemljama gdje je bio i gdje će biti dok ne ispuni želju za klub 100.

Taj čovjek je svjetski putopisac i pritome kreira odlične fotografije koje onome tko ih gleda, jendostavno pri tome stane pamet. Odlična knjiga, te želim nastavak.

 

Upoznao sam napokon i bugovca Vinka, te je ostavio odličan dojam na mene. BUG ne mora brinuti za svoju budućnost.

 


Bilo je ove godine tako lijepih hostesa koje su pune ljepote, šarma, elegancije. Tako da bugovci, najte pozivati više tako zgodne hoste, covjek se ne može koncentrirati na ono glavno, nego odmah pocne, šetati okolo i tako to...

 

 

Nadalje, na BFS se vidi da to rade ljudi koji to vole, te koji "nisu ovdje samo zbog para".Entuzijasti. Profesionalizam na svakom koraku, pa tako čim se uđe  posjetitelj bugovka Vesna, vesela, nasmijana i razdragana sve
posjetitelje koji žele nešto više saznati o BUG i Mreži vrlo rado upute na pravu informaciju. Legende kompjuteraškog novinarstva na svakome koraku kao što su Miro, Drago, Petric, Oleg, Denis, Šuštinjo, Baksa, Vinko,...Koji su uvijek pristupačni i čovjek može vidjeti što je ustvari BUG- kompjuteraši stvaraju medij kao što je BUG i Mreža za kompjuteraše. Bez fige u džep.

 

Iskreno hvala svim bugovcima, gostima, spoznorima na svemu. 

Za navijače BUG, čitatelje, kompjuteraše taj dan 07.02.2019 bio je praznik.


BUG, rula nadmoćno!