Bug

Bug 184 - recenzija Antec P182

mirko182 čet 28.2.2008 22:50

Ispravak netočnog navoda (što bi rekli u Saboru Osmijeh)

 

"...vratašca nije moguće zakrenuti  za 270 stupnjeva..." Sad neznam jeste li na test dobili neispravno kućište, al "vratašca" se bez problema mogu zakrenuti, posjedujem kućište i mogu to potvrditi iz prve ruke ( jes da malo teže ide, al ide), a to se lijepo vidi i na Antecovim stranicama (popratni filmić uz opis kućišta).

 

Što se tiče provođenja kabela, meni baš i nije bilo preteško, kabele je moguće provesti sa stražnje strane ploče na koju je postavljena matična, tako da mi je "cable management" u kućištu dosta dobar ( preko matične ne prelazi ni jedan kabel).

 

Sveukupno, po mom nestručnom mišljenju, jedna od lošijih Bugovih recenzija (iako se s ukupnom ocjenom slažem - kućište zbilja zaslužuje preporuku)

Denis pet 29.2.2008 11:21
mirko182 kaže...

Ispravak netočnog navoda (što bi rekli u Saboru Osmijeh)

 

"...vratašca nije moguće zakrenuti  za 270 stupnjeva..." Sad neznam jeste li na test dobili neispravno kućište, al "vratašca" se bez problema mogu zakrenuti, posjedujem kućište i mogu to potvrditi iz prve ruke ( jes da malo teže ide, al ide), a to se lijepo vidi i na Antecovim stranicama (popratni filmić uz opis kućišta).

 

Što se tiče provođenja kabela, meni baš i nije bilo preteško, kabele je moguće provesti sa stražnje strane ploče na koju je postavljena matična, tako da mi je "cable management" u kućištu dosta dobar ( preko matične ne prelazi ni jedan kabel).

 

Sveukupno, po mom nestručnom mišljenju, jedna od lošijih Bugovih recenzija (iako se s ukupnom ocjenom slažem - kućište zbilja zaslužuje preporuku)

U priručniku Anteca 182 (koji je inače prilično loš) nisam vidio da je spomenuta mogućnost zakretanja vratašca za 270 stupnjeva. Vratašca sam ipak probao zakrenuti, no plastika se počela svijati, a kako kućište nije naše, nisam želio forsirati da se nešto ne potrga. Uz to, pitao sam kolegu koji posjeduje isto takvo kućište da li je vratašca moguće zakrenuti i on mi je rekao da to nije moguće. Drugim riječima, moguće je da sam pogriješio, no nije istina da se nisam potrudio provjeriti da li feature postoji.

Također mi nije jasno što vas navodi na zaključak da je ovo "jedna od lošijih Bugovih recenzija"? To što nije navedeno/ustanovljeno da se vratašca mogu zakrenuti za 270 stupnjeva?
ReaplicA pet 29.2.2008 16:09
Denis kaže...
mirko182 kaže...

Ispravak netočnog navoda (što bi rekli u Saboru Osmijeh)

 

"...vratašca nije moguće zakrenuti  za 270 stupnjeva..." Sad neznam jeste li na test dobili neispravno kućište, al "vratašca" se bez problema mogu zakrenuti, posjedujem kućište i mogu to potvrditi iz prve ruke ( jes da malo teže ide, al ide), a to se lijepo vidi i na Antecovim stranicama (popratni filmić uz opis kućišta).

 

Što se tiče provođenja kabela, meni baš i nije bilo preteško, kabele je moguće provesti sa stražnje strane ploče na koju je postavljena matična, tako da mi je "cable management" u kućištu dosta dobar ( preko matične ne prelazi ni jedan kabel).

 

Sveukupno, po mom nestručnom mišljenju, jedna od lošijih Bugovih recenzija (iako se s ukupnom ocjenom slažem - kućište zbilja zaslužuje preporuku)

U priručniku Anteca 182 (koji je inače prilično loš) nisam vidio da je spomenuta mogućnost zakretanja vratašca za 270 stupnjeva. Vratašca sam ipak probao zakrenuti, no plastika se počela svijati, a kako kućište nije naše, nisam želio forsirati da se nešto ne potrga. Uz to, pitao sam kolegu koji posjeduje isto takvo kućište da li je vratašca moguće zakrenuti i on mi je rekao da to nije moguće. Drugim riječima, moguće je da sam pogriješio, no nije istina da se nisam potrudio provjeriti da li feature postoji.

Također mi nije jasno što vas navodi na zaključak da je ovo "jedna od lošijih Bugovih recenzija"? To što nije navedeno/ustanovljeno da se vratašca mogu zakrenuti za 270 stupnjeva?
 Nije "moguće da si pogriješio", već je sigurno da si pogriješio, a i o trudu je upitno govoriti.
Ja stvarno ne znam kakav je to način za provjeravanje. Kao prvo u popratnoj knjižici (koja ne da je loša nego očajna) na slici kučišta, koliko se sjećam, piše nešto tipa "vrata na dvostrukim držačima". Što bi bili dvostruki držači ako se vrata otvaraju za 180 stepeni? Toliko o čitanju manuala. A i ne bi ti škodilo da si prije pisanja recenzije otisao malo na oficijelnu stranicu kučišta, gdje bi u Support dijelu medju pitanjima našao i slijedeće:
My door doesn't open the full 270 degrees. Why does it only open 180 degrees?
When the case is new, the plastic can be a bit stiff. Use your thumbs at the top and bottom door hinge to help assist when opening the door the first couple of times. Once the plastic loosens at the hinges, your door will open and close freely.

Što se tiče same recenzije u potpunosti se slažem sa Mirkom da je ovo jedna od lošijih. Prvo kasnite dobrih pola godine; drugo nije navedena najvažnija kakrakteristika ovog kućišta, a to je da postoji stražnji panel sa otvorima za razvod kabela koji se nalazi između bočne stranice i panela na koji je pričvršćena matična ploča (Ne priznaje se isprika da su šarafi desne bočne stranice manji i da se ne mogu odvrnuti rukom Namigiva). NHF, ali ipak se ne može napisati dobra recenzija za 20 minuta.
Šime pet 29.2.2008 16:36

 

Haha... pa ne trebate raditi takvu buku oko toga. Dovoljno je napisati da se vratasca mogu zakrenuti do kraja i end-of-story. Dobro da niste trazili da jadnom Denisu smanje placu za Ozujak zbog toga Smijeh

 

Miro pet 29.2.2008 18:33

mr.ezrider kaže...
meni je nerazumljivo napraviti recenziju kucista bez ijedne slike unutrašnjosti !?
 S ovom primjedbom se i ja slažem! Istina, možeš puno više detalja (pa tako i unutrašnjost) baš tog kućišta vidjeti u Bug TV prilogu, ali na dvije stranice (po meni i predugog opisa) trebala je biti i slika unutrašnjosti, kada se već težilo detaljnijem prikazu.

mirko182 pet 29.2.2008 22:09

Denise, nemoraš se odmah pjenit, tko radi taj i griješi (barem tako kaže stara narodna). Zaključak da je recenzija loša (iako mislim da bi bilo bolje da sam napisao - šlampava) nije došao samo zbog tih famoznih "vratašaca", nego i zbog stvari koje su naknadno izrekli ReaplicA i mr.ezrider. Ja sam, što zbog umora, a više iz lijenosti, naveo samo ono najbanalnije, tj. ono što mi je zapelo za oko prilikom prvog, letimičnog prolistavanja novog BUG-a.

 

A što se tiče manuala, jes da je dozlaboga loš, al mislio sam da bit recenzije nije prolistat manual i ak nekaj nije jasno pitat frenda koji posjeduje taj komad hardveraja. Tak bi i ja mogao pisat recenzije (istina kopao bih malo i po webu, te s istog i nešto prepisao Osmijeh).

 

 

Denis sub 1.3.2008 20:12

Što je onda bit recenzije ako ne pregledati neki uređaj/komad hardvera i opisati s komentarom određenih bitnih detalja?

 

Vidim da sam previdio neke detalje na kućištu, jedan polovično (vratašca) i drugi potpuno (cable management iza nosača za ploču), no nije mi jasno što zapravo očekujete od mene da kažem? Da li sam loše ocjenio kućište makar je dobro? Da li sam dobro ocjenio kućište makar je loše? Što je smisao ovog sapunanja osim podizanje vašeg e-peena?

 

Što se tiče komentara od forumaša ReplicA da je za recenziju trebalo 20 min, mogu ga samo zamoliti da otvori svoj omiljeni uređivač teksta i proba nakucati 12.000 znakova smislenog teksta o nekoj temi. Prije i poslije toga neka pogleda na sat i javi koliko mu je vremena trebalo.

PCMaster sub 1.3.2008 21:25

Ajde ljudi,nemojte bezveze vrijeđat nekoga!

Denis se potrudio i isprobao sve mogućnosti(kao što je i sam napisao)i ja mu vjerujem.

---

A sada ako se vratašca mogu zaokretat za nekoliko stupnjeva više-to nije neka velika greška.

--

Neka netko proba napisat takvu recenziju,ap se neka javi!

I još nešto...zašto otvarati novu temu u kojoj se navodi da se u nekoj recenziji(u ovom slučaju Denisovoj) slučajno navodi nekoliko stupnjeva manje?!

--

Naučite se poštovati trud već jednom,pa tek onda pišite/otvarajte nove teme.

--

Denise recenzija je bila odlična kao uvijek.Cool

--

Pozdrav


by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
Alen sub 1.3.2008 21:45

Moje misljenje: Ovi na forumu jedva cekaju da nekoka kritikuju, zezaju, omalozavaju, late i tako...mislim da ima previse pametnajkovica na forumu.... ja mislim da niko nece nista novo nauciti na ovom forumu a kamoli dobiti kakvu pomoc

ReplicA ned 2.3.2008 13:00
Denis kaže...

Što je smisao ovog sapunanja osim podizanje vašeg e-peena?

 

 
bit "sapunjanja" je da ja (ne znam za ostale) hoću, za novac koji dam prilikom kupovine BUG-a, da dobijem kvalitetnu, istinitu i pouzdanu informaciju.
i da okončamo, meni je sasvim dovoljno da si priznao previd, što kažu "bilo - ne ponovilo se".

P.S.
sto se tiče komentara o 20 minuta, mislio sam više "banalistički" na vrijeme provedeno u pregledavanju kučišta.
Trigger ned 2.3.2008 13:06
PCMaster kaže...

Ajde ljudi,nemojte bezveze vrijeđat nekoga!

Denis se potrudio i isprobao sve mogućnosti(kao što je i sam napisao)i ja mu vjerujem.

---

A sada ako se vratašca mogu zaokretat za nekoliko stupnjeva više-to nije neka velika greška.

--

Neka netko proba napisat takvu recenziju,ap se neka javi!

I još nešto...zašto otvarati novu temu u kojoj se navodi da se u nekoj recenziji(u ovom slučaju Denisovoj) slučajno navodi nekoliko stupnjeva manje?!

--

Naučite se poštovati trud već jednom,pa tek onda pišite/otvarajte nove teme.

--

Denise recenzija je bila odlična kao uvijek.Cool

--

Pozdrav


 Mislim da je kritika na mjestu (180 ili 270 stupnjeva je za neke vazan feature (ako ne zelis da ti prednja ploca smeta), a cable management je jos vazniji), iako su kriticari mozda malo pregrubi. Opustite se ljudi, nitko nije umro ili izgubio ekstremitet zbog ovog, svemir se nece raspasti, covjek je napravio gresku, proizvod je ipak dobio visoku ocjenu i preporucen je tako da mislim da ovaj ton stvarno nije potreban. Dobro je da ste uocili greske u recenziji i sve, al sad napadat covjeka bezveze... siguran sam da i vi u vasim poslovima nekada grijesite, nitko nije savrsen.

Osim mene, naravno.
PCMaster ned 2.3.2008 13:08

Recenzija je bila kvalitetna i dobra,a to da se tebi ne sviđa neki dio BUG-a to ne znači da sam moraš pljuvati po nekome koji je za vratašca napisao da se okreću 270 stupnjeva(a okreću se za nekoliko stupnjeva više).
--
To nije razlog da se recenzija proglasi neupotebljivom i nekvalitetnom!

Maranello ned 2.3.2008 14:22

Također moram pohvaliti recenziju, a sa druge strane i pokuditi,  jer kad je autor počeo da nabraja ventilatore koji su došli uz kućiste koji  se  kupuju  posebno,  gdje  koji  ide...  moram  priznati  da  me  je  malkice  'glava  zabolila',  sve  u  svemu  ona  sličica  "Bug  Preporuka'  govori  više  nego  dvije  recenzije,  barem  je  do  sada  bilo  kada  sam  kupovao  neki  proizvod  koji  je  u  Bugu  dobio  dotično  priznanje.

FioPro ned 2.3.2008 15:28

Ja imam Antec Sonata II i čisto sam zadovoljan. Dizajn same unutrašnjosti odbija od klasičnog kućišta, a i onaj tunel za prohod zraka do proca je cool :D

 

Inače, frend ima ono Antecovo čudo sa miljom ventilatora, za koje moram reći da me jako nerviraju navečer kada počnu blještati. Mene nerviraju i ove dvije LEDice što ja imam na svom kućištu, a kamoli da me onda ti ventilatori ne bi nervirali !


Gigabyte nForce 590 SLI AMD::AMD Athlon 4600+::nVidia Point of View GeForce 8800GTS 640MB::2GB PC2-6400::X-Fi Xtreme Gamer::Antec TP-Trio 550W::Antec Sonata II::HDD Seagate 320GB SATA::Logitech S-510
Hrxxx ned 28.3.2010 01:14
Petar kaže...

Stane li u ovo kućište grafička kartica 5870/5970/Fermi?

 

Provjeri specifikacije kućišta i kartice, ali ako su nešto duže od običnih, a pretpostavljam da jesu, moraćeš se oprostiti od jednog kaveza za hardove. Bar je tako u mom slučaju s nVidiom gf 275 zbog koje sam morao izvaditi gornji kavez, a prije nje gf 8800 gt je mogla stati unutra bez problema.