apoteka uto 8.5.2012 13:01

Evo nedavno sam pricao s prijateljem iz zg

koji kaze da ima biciklu od 5-6000kn, zaboravih koja tocno

za rekreaciju i neke duze relacije

a za otic na posal ili negdje bezveze ima neki pevec ili tako nesto

 

posto i sam iman, za moje pojmove skupu biciklu

ne volim je ostavljat svagdje, pogotovo ponukan temama o kradi bicikala na forumima

je li se isplati uzest neku biciklu za 500-600kn cisto za 5-10km voznje

na posal i tako nesto. nista silovanje, samo lagana voznja?

moze li se nac neka lagana, gradska bicikla s primjerice 2god garancije?

 

prije nove bicikle (trek 7.1) vozio sam neki no name mtb sigurno 9godina

rasklaman je, tezak, ali jos uvijek vozi (darovan)

Ghettoblaster :) uto 8.5.2012 13:13

Ja (nažalost) imam neku TPT od 1200kn,Ne rade kočnice,felge iskrivljene,volan ispao u vožnji,pukla prednja kočnica i zapela za felgu dok sam se vozio...Ali sa svojim ninja potezima sam se kadkad izvuko :D

 

 

EDIT:kupljena u Emmezete :D

goodye uto 8.5.2012 13:26

Da rascistimo bicikl, biciklo (bicikla?!?) je muski rod, nemojte ga stavljati u zenski.

 

Ja sam nedavno kupio za malo manje od 500 kn. Za sada vozi... to kad dodem s posla malo da se ispusem i da malo kondicije uhvatim itd, ili cisto da mogu otici u trgovinu da ne palim auto.

Biskil nije za tezih terena, ali za grada je sasvim dovoljno. Ne zelim davati 1000-2000 kn za nesto sto necu tako konstantno koristiti. 

 

jedina preporuka kod jeftinih bicikla je da stegnete sve sarafe prije nego sjednete na njega i da kupite onaj silikonski sic ;) ako vozite na obicnom imat cete osjecaj da vas je netko silovao :D

apoteka uto 8.5.2012 13:31

znaci ako je za 400-500 valja

za 1000 nevalja {#}

 

ne mislim ja na nikakav mtb, nego shema blatobrani, 28"kotaci, svjetlo itd... (iako moze i bez ikakvih dodataka)

svi ti amortizeri i cudesa se ionako rasklapaju

Diplomat uto 8.5.2012 13:35

Ovisi kaj ti želiš i trebaš.

Ja imam bajk od 1000 eura koji me služi već 4 godine ( znaći udobna vožnja, nema popravaka, nema puno umaranja i sl. ).

Ako želiš imati bajk za do dučana ( 1 km ) onda ti je super taj za 500 kn.

Ali ako želiš za duže vožnje ovaj od 1000 eura će se pokazati no sve je stvar tvog odabira. Naime i sa ovim od 500 kn možeš na duga putovanja samo kako to češ vidjeti...

reebeech uto 8.5.2012 13:54

i ja sam dosta dugo vozio bicikl iz peveca...nakon skoro svake voznje je bilo sarafljenja :D

al ako je stvarno u pitanju par km, onda ce biti ok i taj za 500kn...

i jos bi preporucio ako se odlucis na kupnju takvog bicikla, nemoj razmisljat tipa uzet cu ovaj za 800,kn tih 300kn cu nategnut nekako...ne isplati se po meni...ovi bicikli u pevecu i sl. ducanima, sve je to isto skoro, tako da uzmi najjeftiniji koji ti odgovara velicinom i to je to..

ili pogledaj malo rabljene..

Father_Dougal uto 8.5.2012 14:00

Kupio sam bajk od 800kn, ROGov montić, prije nekoliko godina, svakodnevno sa njim prelazio 23 km, i osim proljetnog sređivanja i zamjena pedala, jer sam težak i mogu pritisnuti pedalu, ništa drugo.

Nemoj pušiti priče poluprofi biciklista, koji osim Kone ne vide ništa drugo - to su bicikli za downhill. Za cestovnu svakodnevnu vožnju, te eventualno po nekakvom prašnjavom putu, običan bajk je i više nego dovoljan. Samo vodi računa da te može izdržati po kilaži.

 

MilkMan uto 8.5.2012 14:44

također dobra marka je giant, jeftini a dobri...ja sam svog rincona prije 2-3 god platio 2500 a sad je novi 1800 tako da ces ga nac na njusci za 1100 vjerujm mi neces nis morat mjenjat kvalitetan je sposoban i dobar

pronjuskaj malo Giant Rincon

dv14 uto 8.5.2012 14:51

Samo nemojte opet početi o hebenom pravopisu. {#} Neki kažu bickl ,a neki bicikla? Što je tu čudno? Mislim da većina ljudi u Dalmaciji, kaže bicikla ,a ne bicikl.

 

On topic: Nisu sigurno loši kako se priča po netu. Ja sam prije sadašnje bicikle, imao neku iz Peveca od 800kn. Služila je dobro. Ako ne radiš nikakve gluposti i duge rute, onda uzmi neku do 1000kn. Također, još u podrumu imam sestrinu biciklu. Također iz Peveca, sve normalno radi.

 

Ukulele uto 8.5.2012 14:55

Upravo sam u procesu kupovine pa evo kak sam si ja to opravdala {#}

 

I ja sam prije razmišljala da neću dat više od 1k kn za bic za po gradu i to ponajviše zbog straha od krađi. Međutim, ako si kupim takav bike mogu zaboravit na neke malo veće rute ako me kojim slučajem ulovi želja za tim. S druge strane, da uložim 7k+ za bic mi je preskup hobi, a da ne pričam o tome da opcija dva bica (jedan džabe, drugi suho zlato) je skoro pa nemoguća posebice zbog toga što ne znam kud bih obojicu stavila.

 

Pa sam odlučila dat cca 2500 do 3500 kunića za nešto što je prosječno i zadovoljava moje potrebe. Dakle, gdje se neću brinut da ću popušit kotač na pol puta do posla, da mi dupe neće odrvenit, a da opet ne moram dizat kredit s kojim bi vjerovatno mogla i polovni auto na kraju kupit.

 

Tak da mislim da su bicevi od 500kn+- ok i da služe svojoj svrsi, ali i da si poprilično ograničen s njima.

Dok s druge strane, ak imaš di skladištit takvog i onog skupljeg/boljeg, go for it

tigerija uto 8.5.2012 14:56

Nisu toliko izdržljivi. Imamo im neki od 500 kuna.

Ali opet meni se ne isplati davati 5000 kuna za bicikl.

Prije 8 godina bicikli nisu bili tako skupi i trajali su godina... Šta mislite zašto se bicikli toliko kradu? Kad su preskupi.

A to opet ide u korist prodavačima bicikli.

Et_Tu_Brute? uto 8.5.2012 14:59
tigerija kaže...

Nisu toliko izdržljivi. Imamo im neki od 500 kuna.

Ali opet meni se ne isplati davati 5000 kuna za bicikl.

Prije 8 godina bicikli nisu bili tako skupi i trajali su godina... Šta mislite zašto se bicikli toliko kradu? Kad su preskupi.

A to opet ide u korist prodavačima bicikli.

Marginalno, skoro pa i ne.

apoteka uto 8.5.2012 15:00

nije problem cijena, ne bi natezao 100 po 100kn

vec iman kvalitetni bajs

cisto govorim o zamjenskom bajsu koji i da mi ukradu nije velika steta

a mozda ga i nece ukrast ako je vidljivo los

 

razumljivo da ne razmisljan o nekom mtb od 800kn za skakat po marjanu

namjena je voznja po asfaltu, 10-25km/h

dakle, nebitne performanse, samo da se ne urusi u voznji

mar123 uto 8.5.2012 15:11

hm vi rpicate o tome dal su upotrebljivi ili dal su dobri? upotrebljivi jesu, jer da nisu nebi se ni prodavali ali to je daleko od necega sto valja. da se prvo vozite pola sata na nekom bajku od 500 kn a poslije na nekom od 3000 razliku bi vidli ko da idete s peglice na poršea. ja imam neki klasik bike od 2000 kn, nista posebno, 6 godina dura, nista nikad bilo popravljano, marka je head(znate ju mozda po reketima za tenis). stari mi se puno vozi na bajku, i kupio je sad neki author treking(onaj s tankim gumama) bicikl, kad sam to isprobo vise nisam htio ic na onaj svoj. taj treking bicikl je za grad stvoren, juris 30 na sat a niti se ne umoris, da ne govorim o kvaliteti samog bicikla.

reebeech uto 8.5.2012 15:31

za normalnu voznju po gradu od A do B posluzit ce bilo koji bicikl...i tocka...

ALI... s druge strane...kako ces se ti osjecati, uzitak u voznji, kolko ces napora morati uloziti u tu voznju i slicno, ide obrnuto proporcionalno sa cijenom bicikla...onaj ko kaze da nije tako, nije nikad vozio malo bolji, kvalitetniji (citaj skuplji) bicikl..

Father_Dougal uto 8.5.2012 15:38

Bicikl nije "isplativ" ako ga se uzima za kratke rute do posla i nazad, osim ako ne računaš koliko si benzina uštedio, makar ne imao auto :)

Za cestovnu vožnju do dućana, do posla, poslužit će bilo koji bicikl - pa i Pony.

Skupi bicikli postoje samo kao luksuzna roba i eventualno za profesionalce, no tu ne ulazimo u priču "za do posla".

 

reebeech kaže...

ALI... s druge strane...kako ces se ti osjecati, uzitak u voznji, kolko ces napora morati uloziti u tu voznju i slicno, ide obrnuto proporcionalno sa cijenom bicikla...onaj ko kaze da nije tako, nije nikad vozio malo bolji, kvalitetniji (citaj skuplji) bicikl..

Vozio sam i skupe bicikle - po cesti mi je sasvim bilo nebitno.

Druga stvar je downhill, na to se ne bih uputio svojim bajkom.

rambox uto 8.5.2012 16:22
mar123 kaže...

hm vi rpicate o tome dal su upotrebljivi ili dal su dobri? upotrebljivi jesu, jer da nisu nebi se ni prodavali ali to je daleko od necega sto valja. da se prvo vozite pola sata na nekom bajku od 500 kn a poslije na nekom od 3000 razliku bi vidli ko da idete s peglice na poršea. ja imam neki klasik bike od 2000 kn, nista posebno, 6 godina dura, nista nikad bilo popravljano, marka je head(znate ju mozda po reketima za tenis). stari mi se puno vozi na bajku, i kupio je sad neki author treking(onaj s tankim gumama) bicikl, kad sam to isprobo vise nisam htio ic na onaj svoj. taj treking bicikl je za grad stvoren, juris 30 na sat a niti se ne umoris, da ne govorim o kvaliteti samog bicikla.

To nema veze s biciklom več s gumama,{#} ljudi obično grdno grješe kad kupe neki bajk za recimo 2000kn klasični montbajk sa 26x1.95-2.0 gumama a voze se samo po gradu.Takve gume nisu za gradsku vožnju, pogotovo ne one s velikim ripnama to je užas jedan em zuje i fijuču ko bumbari u vožni velike su površine te imaju znatno veče trenje od tanjih guma kaj drugo.{#}

 

Poanta je da gume treba zamjenit, ako si kupil montbajk sa 26x1.95 gumama sa večim ripnama i voziš se po gradu a to radi velika večina ljudi. Gume dimenzije 26x1.75 su idealne nit pretanke niti predebele, za grad ili vožnju po gradu a može i izvan asfalta ili šumi zakaj ne ako nisu slick gume ili skroz čelave jel.{#}

 

Znači jedna guma 26x1.75 recimo Kenda Khan, inače vrlo popularna guma takvih dimenzija je odlično rješenje u praksi za gradsku vožnju. Nije skroz slick ima na rubovima male, ripne protiv klizanja i tako to a po sredini je uglavnom ravna glatka bez velikih nabora itd.{#}

 

http://www.markoprojekt.com/shop/dijelovi/gume-vanjske/mtb/26x1-75-kenda-khan

 

http://www.markoprojekt.com/images/gallery/223/529105_Kopie.jpg

Father_Dougal uto 8.5.2012 18:24
Diplomat kaže...
Znači isto je po cesti voziti karbonski bajk sa tankim gumama i gel sicom kao i stokilaški bajk ?

Moraš znati za koju namjenu kupuješ bicikl - cestovnjaci se mogu naći i po manjoj cijeni od 1000 kuna, i više nego adekvatni, i da nemaju, kako ti kažeš, sto kila, mada ne znam na koji to bicikl misliš.