Dinče pet 7.10.2011 14:07
Grga123 kaže...
Pozdrav,
želim kupiti neko prijevozno sredstvo kojim bi na dan prelazio oko 15-20 km.
Naišao sam na ovo: http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli.htm
ali mi je malo skupo pa ako neko zna neko drugo prijevozno sredstvo za manje novce ili neki takav elektricni bicikl da je jeftinije nek mi stavi link.
Hvala unaprijed!

Električni bic je za mene glupost,bolje ti je uzet neki skuter,više se isplati a i po meni je skuter puno bolji od ovog gowneta.

Jakovp pet 7.10.2011 14:17
Dinče kaže...
Grga123 kaže...
Pozdrav,
želim kupiti neko prijevozno sredstvo kojim bi na dan prelazio oko 15-20 km.
Naišao sam na ovo: http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli.htm
ali mi je malo skupo pa ako neko zna neko drugo prijevozno sredstvo za manje novce ili neki takav elektricni bicikl da je jeftinije nek mi stavi link.
Hvala unaprijed!

Električni bic je za mene glupost,bolje ti je uzet neki skuter,više se isplati a i po meni je skuter puno bolji od ovog gowneta.

Haha, ne mogu vjerovati do kud ljudska glupost može ići, ovo je jednostavno prestrašno, predrasude at it's best, jednostavno mi se povraća i diže želudac od ovakvih gejnijalaca koji misle da su popili svu pamet svijetam, a zapravo nemaju pojma o čemu pričaju.

 

Nemaš pojma o Artasovim biciklima, to nema veze sa onim kineskim sranjima koja imaju motor od 300w, ovo je ozbiljna sprava koja ima malo bolje performanse od skutera, samo naravno ne treba registracija, iako tko zna šta budućnost donosi, no to će se vjerojatno dat sredit.

 

Ljudi koji tamo rade su stvarno predani i rade s minimalnom maržom, jer ti dijelovi stvarno nisu jeftini, no najjeftiniji kit za elektrifikaciju košta 3400kn. Motor je odličan, no tu su najjeftinije olovne baterije, koje su korisne samo ako se voziš po ravnim cestama.

 

Za uzbrdice i dulju autonimiju se uzimaju litijske, tu sama baterija košta 3500 kn, kompletan bicikl je 9500. No zbilja se isplati, gušt u vožnji je neprocjenjiv, za par sekundi ubrzava do maksimalnih 45 kmh, ima regen kočenje (motorom, pa se može i punit u vožnji).

 

Možeš ga isprobati u artasu, samo se javi dečkim.

 

Ja sam imao verziju sa olovom, ali Rijeka nije baš za to pa sam morao prodati, a bilo je i nekih drugih razloga (ne mogu više voziti bicikl uopće).

 

Ako te još šta zanima, samo pitaj, i ne slušaj ljude koji lažu :)

 

Jakovp pet 7.10.2011 15:02
rooswelt1991 kaže...
Jakovp kaže...

 

I naravno moraš imati svoj bicikl i sam instalirati sve, ali nije teško ja sam uspio bez beda.

 

 

Može par slika i gdje si nabavio dijelove i koliko te koštalo?

Evo, tu sam nabavio dijelove (šalju poštom):

 

http://artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm

 

A tu su slikice, znači imao sam svoj bicikl kog sam odlučio elektrificirati:

 

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1404

 

Koštalo me 3350 kn (tada, prije 3 godine skoro).

Grga123 kaže...
samo malo...
taj motor za 3500....samo ga ugradim na bike...znaci razlika izmešu njega i ovogaza 5000 i nesto je samo u bateriji???
ako mozes konkretno dati link od slozenog motora za 3500....daj miplis...
za sad nemambajk na koji bi ştavio taj motor ali ako kupim taj motor bi ga stavio na ovaj bike:
http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1479

 

 

Za 3500 kn je kit, motor, kontroler, baterija, kutija, gas ručica.

 

Najbolje bi bilo da malo pogledate ovaj forum:

 

http://e-vozila.com/forum/viewforum.php?f=51

 

 

Kažem, trenutno nemaju olovnih baterija pa nema linka za taj set od 3500 kn, ali po meni je ionako dobra investicija uzeti litijske baterije, lako se prodaju ako treba. Drže puno više i paket je dosta lakši. (5 kila umjesto 12). Motor je 7 kila.

Jakovp pet 7.10.2011 15:06
brane47 kaže...

Ja mislim da si krivo shvatio..Samo motor (zadnji kotač), je 3500, olovnih baterija vise nemaju, znaci i baterija ti je 3600, a i svi oni dijelovi na onoj stranici su ti potrebni kako bi sve to funkcioniralo (osim putnog računala)

Motor je 1300... Olovne baterije se lako nabave. Drugi dijelovi su potrebni (kontroler, ručica gasa, kutija sa ključem i punjač) ali oni nisu toliki trošak u odnosu na motor i baterije.

 

Olovne baterije su koštale oko nekih 600 kn ako se ne varam.

Jakovp pet 7.10.2011 15:14
Grga123 kaže...
kazes da je baterija 600...ako zbrojis sve skupa sto ti je potrebno s tom olovnom baterijom izađe 2770 kn!
a di mogu nabavit tu olovnu bateriju za 600 kn??

Nešto si zaboravio u računici, ili se ja krivo sijećam {#}

 

Ali u svakom slučaju tu je negdje, od 3000 do 3500.

 

Pošalji mail na info@artas.hr pa će ti oni reć sve detalje, i mogu li nabaviti olovne baterije (skoro sam 100% siguran da mogu).

Jakovp pet 7.10.2011 15:23
Danny_HR kaže...

Električni bicikl za 20-25 km dnevno? Šališ se jelda?

Naravno da ne, to je idealna duljina za litij bateriju, taman da dugo traje. Kompletan bicikl - 9500 kn, bolji od bilo kojeg skutera za te pare, čist i tih :)

Danny_HR pet 7.10.2011 15:27

Nisi shvatio poantu. Ne postoji zdrav čovjek na svijetu koji ne može odvoziti 25 km dnevno na običnom biciklu, k tome je stvar zdravija i znači jako puno za rješavanje stresa.

 

Svakom svoje, samo mi je neobično da bi se netko zbog 45-50 (kad se ufuraš ni toliko) minuta vožnje dnevno odlučio na el. bicikl. Još malo pa ćemo tražiti i stolice na električni pogon da ne bi išli "na noge" do WC-a.

 

Bacaš lovu po mom mišljenju, umjesto da uložiš u nešto što će bit zdravo za tvoje tijelo ali i psihu.

Jakovp pet 7.10.2011 15:31
Danny_HR kaže...

Nisi shvatio poantu. Ne postoji zdrav čovjek na svijetu koji ne može odvoziti 25 km dnevno na običnom biciklu, k tome je stvar zdravija i znači jako puno za rješavanje stresa.

 

Svakom svoje, samo mi je neobično da bi se netko zbog 45-50 (kad se ufuraš ni toliko) minuta vožnje dnevno odlučio na el. bicikl. Još malo pa ćemo tražiti i stolice na električni pogon da ne bi išli "na noge" do WC-a.

 

Bacaš lovu po mom mišljenju, umjesto da uložiš u nešto što će bit zdravo za tvoje tijelo ali i psihu.

Postoje ljudi koji nisu fit, koji se ne žele oznojiti, koji su bolesni, koji žele imat mogućnost za nešto više od snage vlastitih nogu...

 

A i gušt je neprocjenjiv, vjerujte :)

Grga123 pet 7.10.2011 15:33

Nije to da ja nisam zdravi ili neznam sto...zdrav sam ko dren i jako sam mlad..:D
uz to jos treniram nogomet aktivno...svaki dan...al doslovce svaki dan imam trening ili utakmicu tako da o zdravlju mi se ne radi...lkao sto je rekao jakov....gušššššššššššššššt jeeeeeeeee :D