Jakovp pet 7.10.2011 15:37
Danny_HR kaže...
Ne postoji čovjek koji nije dovoljno fit za bicikl, ne oznojiš se. Ako si dovoljno zdrav za vožnju na električnom biciklu dovoljno si zdrav za vožnju na običnom.

Sve drugo je lijenost.

Debeli ljudi.

 

Ja sam se svaki put znojio a bio sam odličan sportaš u punoj kondiciji.

 

Podcjenjuješ bez valjanih argumenata, također ovo žuto je netočno, postoje bolesti kod kojih nemaš energije, ili se ne smiješ izmučiti.

 

Imao sam bicikl, običan i električni, svašta sam prošao s oba, i sve govorim iz iskustva. Čim ti je neka blaga uzbrdica, malo dulja, na običnom biciklu si gotov.

 

Tako da, 100 ljudi, 100 situacija, nekome će motor sigurno pomoći (tj pomaže, jer ih je već puno prodano), tako da nemoj biti tako isključiv.

Jakovp pet 7.10.2011 15:38
Danny_HR kaže...
Ma jasno. Gušti su gušti. Al rađe onda pričekaj do perioda kad ćeš moći imati konkretno vozilo umjesto da sad daš lovu za nešto što kasnije nećeš ni pogledati u slučaju da kupiš motor.

Čak ni ovo ti nije točno. Ima ljudi koji su odustali od motora radi el. bicikla.

Danny_HR pet 7.10.2011 15:42

Debeli ljudi također mogu na bicikl, ne samo da mogu, već će im to pomoći da se dovedu u formu.

Oznojiš se ako divljaš, ako voziš normalno nema teorije da se oznojiš.

Bolesti kod kojih nemaš energije? Koje su to bolesti kod kojih nemaš energije za vožnju bicikla koja nije ništa teža od hodanja?

Jakovp pet 7.10.2011 15:47
Danny_HR kaže...
Debeli ljudi također mogu na bicikl, ne samo da mogu, već će im to pomoći da se dovedu u formu.

Oznojiš se ako divljaš, ako voziš normalno nema teorije da se oznojiš.

Bolesti kod kojih nemaš energije? Koje su to bolesti kod kojih nemaš energije za vožnju bicikla koja nije ništa teža od hodanja?

1. Pa evo probaj pitati neku bakicu koja ima malo viška na šta bi rađe sjela :) Ili 100 drugih debelih ljudi koji se jednostavno ne žele umarati. NE žele.

 

2. Kako tko. Svatko ima drukčiji ritam, netko se oznoji od dva koraka, a netko se ne oznoji nakon 3km hodanja.

 

3. Ima ih, bez brige, ali nije mi baš ugodno pisati o tome. Sorry

Danny_HR pet 7.10.2011 15:49

1 - Jer su debili.

Debilno je kupiti električni bicikl jer fol ne možeš na običan. To je kao da se svi hranimo na infuziju jer nam se ne da žvakati.

Ma dobro, čovjek je odlučio nešto kupiti i to je njegova stvar, ne govorim protiv toga apsolutno ništa. Al nemoj mi tu prodavati spiku o tome da se nešto ne može.

cuspajz pet 7.10.2011 20:08
Danny_HR kaže...

1 - Jer su debili.

Debilno je kupiti električni bicikl jer fol ne možeš na običan. To je kao da se svi hranimo na infuziju jer nam se ne da žvakati.

Danny i sam vozim bicikl svakodnevno ali mislim da malo pretjeruješ. Imaš ljudi koji se ne žele vozit bicikl i znojit se na 35 stupnjeva. A i električnim biciklom mogu uštedit 40 minuta dnevno na putovanje, što i nije baš malo.

 

 

8888800000 pet 7.10.2011 21:45
Grga123 kaže...
Nije to da ja nisam zdravi ili neznam sto...zdrav sam ko dren i jako sam mlad..:D
uz to jos treniram nogomet aktivno...svaki dan...al doslovce svaki dan imam trening ili utakmicu tako da o zdravlju mi se ne radi...lkao sto je rekao jakov....gušššššššššššššššt jeeeeeeeee :D

Još veći gušt je kad na svom "običnom" biciklu prođeš pored lika na električnom koji ti nemože ništa {#}

I u potpunosti se slažem sa Dannyem, deblji ljudi bi i trebali na bicikle zbog svog zdravlja. Ovo ljeto sam sa frendom prešao preko 2000 km na biciklu, i on je sa 110 kg pao na 98 kg , i obadvojica smo bili na svježem zraku i uživali u vožnjama.
A kod znojenja nije kod svakog isto, neko se oznoji neko ne , ja znam da se ja često oznojim na biciklu zato jer se neznam obuzdat  {#}

Jakovp pet 7.10.2011 23:43
Semtex kaže...

Ovi iz artasa nisu normalni koliku su cijenu lifepo4 baterije nabili.Pogledajte samo ovu ljepoticu i njenu cijenu.Stavite ovakve 3-4 i ima da picite ko raketa.

 

Ljepotica> http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F14074%5F%5FZIPPY%5FFlightmax%5F8400mAh%5F4S2P%5F30C%5FLiFePo4%5FPack.html

Dosta ljudi koristi takvu ili sličnu, no to su ljudi koji se malo više razumiju u spajanje. Ovo što artas nudi je ipak preko firme, sa instalacijom... idiot proof.

Jakovp pet 7.10.2011 23:56
Semtex kaže...

Ne trebas biti doktor nauka da bi znao spojiti.A uvijek je lako odnijeti nekome ko zna i pri tome usparati ogromnu lovu.

E nemaš pojma kolko neki ljudi nemaju pojma o elektronici.. {#}

 

Ali naravno, može se, samo pitanje je kolko će se kome dati.

 

Sir_Henry_Dale ned 9.10.2011 22:08
Semtex kaže...

Ne trebas biti doktor nauka da bi znao spojiti.A uvijek je lako odnijeti nekome ko zna i pri tome usparati ogromnu lovu.

ove cetiri baterije kostaju 479 dolara.kada ti dodu na hrvatsku carinu ti ces morati platiti 33%(PDV i carina) to ti je 637 dolara ili 3.562 kn.ima li hobbyking postarinu?

uz ovo moras platiti nekoga da ti sve skupa spoji.vjerovatno treba napraviti i BMS.

 

 

jeli je i dalje artas napuhao cijene?

 

 

EDIT:

kolega forumas Monopol kaze da je postarina jos 400 kn+33% je 532 kn na iznos od 3.562 kn.sve skupa je 4092 kn+platiti nekoga da ti napravi BMS

Monopol ned 9.10.2011 22:09
Sir_Henry_Dale kaže...

ove cetiri baterije kostaju 479 dolara.kada ti dodu na hrvatsku carinu ti ces morati platiti 33%(PDV i carina) to ti je 637 dolara ili 3.562 kn.ima li hobbyking postarinu?

uz ovo moras platiti nekoga da ti sve skupa spoji.vjerovatno treba napraviti i BMS.

 

 

jeli je i dalje artas napuhao cijene?

Ima poštarinu košta ali predmet dolazi za 5 dana max.

Sir_Henry_Dale ned 9.10.2011 22:18
Grga123 kaže...

Pozdrav,
želim kupiti neko prijevozno sredstvo kojim bi na dan prelazio oko 20-25 km.
Naišao sam na ovo: http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli.htm
ali mi je malo skupo pa ako neko zna neko drugo prijevozno sredstvo za manje novce ili neki takav elektricni bicikl da je jeftinije nek mi stavi link.
Hvala unaprijed!

evo ti konkretan prijedlog 

 

 

za max 2500 kn mozes elektrificirat bicikl da ide 20-25 km i 30 km/h

 

 

kupi jos polovni bicikl za 2000 kn i rijesio si kompletni bicikl.

nemoj se zavaravati,nema ovako slozen bicikl iste performanse kao i artasova e-kona ali ovo novcano tebe zadovoljava

Semtex pon 10.10.2011 01:09

Mora da si ti zaposlenik artasa pa ga branis.Njihova baterija je smece.Zasto¿

1:Mala maximalna struja praznjenja(30 ampera)

2:Velika masa 7kg.

3:Nerealna cijena naspram performansi.

4:Malen kapacitet po kilogramu

 

dok    ZIPPY Flightmax 8400mAh 4S2P 30C LiFePo4 Pack   ima:

 

1:Konstantnu struju praznjenja od 252 ampera i maximalnu kratkorocnu struju od 336 ampera.

 

2:Masu od 1kg +4 komada =4kg

 

3:Nisku cijenu za dane performanse

 

4:Veliki kapacitet po kilogramu.