Bicikli i električni romobili

Elektricna bicikla, Bafang 250w upgrade na 1000w??

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 4.1.2020 17:50

Pozdrav,

 

imam elektricnu biciklu s Bafang 250w motorom. Ne razumijem se previse u to, znam da motor nesto vrti i daje snagu kotacu, a baterija daje struju motoru.

 

Sad, otkljucao sam mu motor pa mogu ici oko 30-35 km/h na cesti, sto je ... OK ... ali volio bih jos barem mrvicu vise, jos 5-10 kmh kako ne bih toliko smetao vozacima.

 

Mislio sam uzeti drugi motor i da nekako zamjenim stari s ovim. E sad, ne znam da li je to samo da negdje odsarafis stari i umetnes novi, ili je to daleko tezi posao, pa treba i druge dijelove mijenjati jer nisu kompatibilni?

 

Sto mi savjetujete? 

 

SamoPitam3 sub 4.1.2020 18:32

Nek' me neko ispravi, ali, ako si skinuo blokadu sa 25 km/h to sada ulazi u kategoriju mopeda i mora se registrirati. Naravno, vozacka dozvola se podrazumijeva. Iznad 45/h ulazi u kategoriju motocikala. Barem je tako bilo kada sam zadnji puta provjeravao. Tako da se manje brini za "nesmetanje vozacima", a vise da policija ne vidi kako ne smetas vozacima .

Jakovp sub 4.1.2020 18:34
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

imam elektricnu biciklu s Bafang 250w motorom. Ne razumijem se previse u to, znam da motor nesto vrti i daje snagu kotacu, a baterija daje struju motoru.

 

Sad, otkljucao sam mu motor pa mogu ici oko 30-35 km/h na cesti, sto je ... OK ... ali volio bih jos barem mrvicu vise, jos 5-10 kmh kako ne bih toliko smetao vozacima.

 

Mislio sam uzeti drugi motor i da nekako zamjenim stari s ovim. E sad, ne znam da li je to samo da negdje odsarafis stari i umetnes novi, ili je to daleko tezi posao, pa treba i druge dijelove mijenjati jer nisu kompatibilni?

 

Sto mi savjetujete? 

 

Pitaj ili potraži ovdje:

 

https://endless-sphere.com/forums/