Posmatrač uto 19.4.2022 08:26
Jarvan kaže...

Kia Stonic.

Ostane ti hrpa love, a auto iste veličine.

Ako hoćeš veći bunker i zadnju klupu imaš xceed, košta ko tvoji navedeni, a klasa iznad.

 Nije sve u velicini ;)

itomic009 uto 19.4.2022 08:29
Jarvan kaže...

Kia Stonic.

Ostane ti hrpa love, a auto iste veličine.

Ako hoćeš veći bunker i zadnju klupu imaš xceed, košta ko tvoji navedeni, a klasa iznad.

Ovo kontam da je neka teška šala?  Kia Stonic je mali gradski sepet koji se ne može usporediti niti s novim gradskim autima, di tek s X1 ili Tiguanom. A za autora pitanja, ako ti financije dopuštaju, kupi si X1. Tiguan je dobar auto, ako tražiš takav tip auta, ali X1 je BMW.

Jarvan uto 19.4.2022 08:31
itomic009 kaže...
Jarvan kaže...

Kia Stonic.

Ostane ti hrpa love, a auto iste veličine.

Ako hoćeš veći bunker i zadnju klupu imaš xceed, košta ko tvoji navedeni, a klasa iznad.

Ovo kontam da je neka teška šala?  Kia Stonic je mali gradski sepet koji se ne može usporediti niti s novim gradskim autima, di tek s X1 ili Tiguanom. A za autora pitanja, ako ti financije dopuštaju, kupi si X1. Tiguan je dobar auto, ako tražiš takav tip auta, ali X1 je BMW.

 Znači razlog za bježanje od slabe, precijenjene kvarljive krame iz dojčlandhausa?

 

Krkanwagen vs. krankenwagen ... "tough choice".

 

E da, osim što uspoređuješ imena, jel ima neka konkretna usporedba po čemu su toliko "bolji" x1 i Tiguan od stonica ili bilo kojih 7 drugih auta od ostale konkurencije?

 

TO je klasa jeftine preserancije, koju švabe skupo naplate za razliku od ostalih marki.

 

EDIT:

Da se razumijemo, vozio sam oba iz naslova, s tim da sam malo više izvozao X1 kojeg ima frend, vozne osobine, snaga, potrošnja, kvaliteta materijala su toliko ISPOD konkurencije da sam ostao šokiran ... da ne pričam o kvaru elektronike koja je koštala malo ispod 30.000 kn dok je napunio 80.000 km. Mijenjali su praktički cijelu unutrašnjost/konzolu. I onda nije radilo kak treba ... auto bio 2 tjedna u ovlaštenom, uzeli hrpu love, na kraju ga spasili dijelovi od drugog X1 kojem je pukao blok, i lokalni meho sa s domaćim softverom. Nakon toga auto prešao 40.000 km bez problema.