Automobili

Poticaji za elektricna vozila 2021

Dojitza sri 26.5.2021 15:52

Vidim da nema teme o ovogodisnjim poticajima pa da otvorim:

https://www.fzoeu.hr/hr/sufinanciranje-nabave-energetski-ucinkovitijih-vozila/7713

 

Nedavno sam radio neko istrazivanje dostupnih modela automobila koje je sve samo ne potpuno (vise manje samo hatchback, liftback i mvp C klase)

Sheet je u linku dolje i bilo bi lijepo kada bi forumasi dodali i druge modele i time pomogli drugima. Takodjer, slobodno ispravite nesto ako je pogresno navedeno.

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/14tgdWFtrnGI4ddozGy76__yXSyWyf9mDgI7TWdyk2TQ/edit?usp=sharing

 

smajlee sri 26.5.2021 15:57

Nema ni jednog Forda a mislim da Kuga ima plug-in model, s-max ima sa PHEV, mislim da imaju i neki veliki SUV isto plug-in, neznam el na hrv trziste dosao elektricni mustang :)

Dojitza sri 26.5.2021 15:58
assassin.st kaže...

Nema Twinga na listi, a i Dacia je od danas dostupna za narudzbu.

smajlee kaže...

Nema ni jednog Forda a mislim da Kuga ima plug-in model, s-max ima sa PHEV, mislim da imaju i neki veliki SUV isto plug-in, neznam el na hrv trziste dosao elektricni mustang :)

 

 Slobodno dodajte kolege

nani sri 26.5.2021 20:52

Evo ja sam uplatio avans za Twinga z.e. za ženu. Čekamo poticaje da vidimo dali ćemo potvrdit kupnju. Bili smo na probnoj vožnji i mogu reči da smo ugodno iznenađeni. Ovo bi bio 2. auto u obitelji ‘za po gradu’ i jedva baš mu se nadam

Dojitza sri 26.5.2021 22:53
nani kaže...
Evo ja sam uplatio avans za Twinga z.e. za ženu. Čekamo poticaje da vidimo dali ćemo potvrdit kupnju. Bili smo na probnoj vožnji i mogu reči da smo ugodno iznenađeni. Ovo bi bio 2. auto u obitelji ‘za po gradu’ i jedva baš mu se nadam

Kako ste dogovorili s prodavacem? Kad dodju poticaji da vas prve upise ili?

Čitatelj čet 27.5.2021 09:30

Zanimljivo da nema Toyote ni Suzuki/Toyote sa PHEV-om, tipa RAV4 PHEV, Prius PHEV,

te Suzuki ACROS PHEV (RAV4).

 

Prius PHEV je 296.000kn, RAV4 PHEV u HR nije dostupan, u AT je 59.000€,

dok ACROS PHEV (RAV4) 404.000kn (u AT 58.000€), sto je prilicno

dobra cijena, s obzirom da ACROS dolazi odmah sa E-FOUR pogonom na sve kotace,

dok kod RAV4 PHEV se mora doplatiti.

 

E sad, kad bi na ACROS kupovao kod dilera, trazio bi bar 5% rabata za placanje u cjelost,

dakle racunam da ga mogu izpregovarati na 384.000kn, uz to 100.000kn poticaja,

ispadne 284.000kn (oko 38.000€), sto je fantastican deal, jer po toj cijeni ide AWD RAV4 koji nije PHEV.

assassin.st čet 27.5.2021 14:44
Čitatelj kaže...

E sad, kad bi na ACROS kupovao kod dilera, trazio bi bar 5% rabata za placanje u cjelost,

dakle racunam da ga mogu izpregovarati na 384.000kn, uz to 100.000kn poticaja,

ispadne 284.000kn (oko 38.000€), sto je fantastican deal, jer po toj cijeni ide AWD RAV4 koji nije PHEV.

Odakle si ti izvukao te podatke?

 

100.000kn poticaja?

I jos bi dodatan popust iako te sam dealer prijavljuje na poticaj? 

 

EDIT:

Iznosi poticaja:

PHEV - 40.000kn

EV -  70.000kn

 

Čitatelj čet 27.5.2021 14:48

Misim da je ovih godina bilo do 100.000kn poticaja. Sad 40.000kn je bolje ista nego nista,

al nije kao prije. Nekad su hibridi imali mnogo vece poticaje.

 

A to sto te diler prijavljuje za poticaj nema veze, on dobija te novce, a ne ja.

Cilj mu je prodati sto vise vozila, da popuni norme i zaradi bonuse.

 

Ne mora za mene ispunjavat poticaje, mogu i sam, a moze i agent iz osiguranja.

to im je posao.

Dojitza čet 27.5.2021 15:53
assassin.st kaže...
Čitatelj kaže...

E sad, kad bi na ACROS kupovao kod dilera, trazio bi bar 5% rabata za placanje u cjelost,

dakle racunam da ga mogu izpregovarati na 384.000kn, uz to 100.000kn poticaja,

ispadne 284.000kn (oko 38.000€), sto je fantastican deal, jer po toj cijeni ide AWD RAV4 koji nije PHEV.

Odakle si ti izvukao te podatke?

 

100.000kn poticaja?

I jos bi dodatan popust iako te sam dealer prijavljuje na poticaj? 

 

EDIT:

Iznosi poticaja:

PHEV - 40.000kn

EV -  70.000kn

 

Mislim da govori za Austriju

Čitatelj kaže...

Misim da je ovih godina bilo do 100.000kn poticaja. Sad 40.000kn je bolje ista nego nista,

al nije kao prije. Nekad su hibridi imali mnogo vece poticaje.

 

A to sto te diler prijavljuje za poticaj nema veze, on dobija te novce, a ne ja.

Cilj mu je prodati sto vise vozila, da popuni norme i zaradi bonuse.

 

Ne mora za mene ispunjavat poticaje, mogu i sam, a moze i agent iz osiguranja.

to im je posao.

Koliko sam ja upučen sve godine do sada su poticaji bili istog iznosa do 70.000 hrk za elektricna, 40.000 za phev vozila, uz max 40% cijene.

Tako je i ove godine, no za razliku od prethodnih, poticaji ovog puta idu isključivo preko dilera - samo oni mogu prijaviti vozilo za poticaj.

Iz linka:

 

Nakon što Fond početkom lipnja objavi Javni poziv za građane i tvrtke, prodavatelji će kroz prijavnu aplikaciju korisnike prijavljivati za sufinanciranje. Unosom obveznih podataka prijavitelja i učitavanjem potrebne dokumentacije u sustav, za korisnika će se automatski rezervirati dostupan iznos poticaja. Kako bi ostvario pravo na sufinanciranje, korisnik u određenom roku mora uplatiti i obvezni minimalni predujam za vozilo, u iznosu od 7% traženih sredstava Fonda. Za fizičke osobe to će maksimalno biti 4.900 kuna, dok je za pravne osobe do 28.000 kuna.

bunker čet 27.5.2021 17:04


Čitatelj, ti se javljaš prodavaču vozila, uplatiš 7% cijene vozila, on te prijavi za poticaj, kada ti fond odobri poticaj ( rezervira sredstva ) onda platiš trgovcu preostalih 93% cijene vozila i od fonda tražiš povrat iznosa za poticaj na koji imaš pravo prema vrsti vozila koje si kupio. Ti kao kupac dobijaš poticaj a prodavatelj je svoju maržu uračunao u ukupnu mpc cijenu vozila.

I ja sam se zainteresiran za neke e modele pa čekam da igra službeno krene. Do početka lipnja prodavači moraju fondu dostaviti popis modela koje će imati za tu prigodu.

Dojitza čet 27.5.2021 18:00
bunker kaže...

Čitatelj, ti se javljaš prodavaču vozila, uplatiš 7% cijene vozila, on te prijavi za poticaj, kada ti fond odobri poticaj ( rezervira sredstva ) onda platiš trgovcu preostalih 93% cijene vozila i od fonda tražiš povrat iznosa za poticaj na koji imaš pravo prema vrsti vozila koje si kupio. Ti kao kupac dobijaš poticaj a prodavatelj je svoju maržu uračunao u ukupnu mpc cijenu vozila.

I ja sam se zainteresiran za neke e modele pa čekam da igra službeno krene. Do početka lipnja prodavači moraju fondu dostaviti popis modela koje će imati za tu prigodu.

Ja shvatio da ide prvo rezervacija poticaja, pa onda rok od x dana za uplatu predujma kako bi se rezervacija zadrzala.

RoronoaZoro čet 27.5.2021 19:42

Zna netko nesto o kreditima za elektricna vozila, vidio sam da pbz nesto to spominje, ali nisam nasao kalkulator osim ovog za nenamjenski kredit, jesu mozda kamatne stope nize za to ili?

nani čet 27.5.2021 20:33

Baš sam mu maloprije poslao poruku i žena sumnja da će bit nepotizma iako smo avans uplatili prije par tjedana s ciljem poticaja. A sad, tko će njega kontrolirat da neče prvo unjeti ono vozilo njegovog kuma iako je došao iza mene i izabrao auto ?!
Njegov odgovor je da nema govora o ikakvom preskakanju i da sredstava ove godine stvarno ima za sve?

bunker čet 27.5.2021 20:49


Dojitza, točni detalji postupka će biti poznati kada službeno krene igra, no igra se bude svodila na isto ( platiti ćemo vozila u cijelosti ( cash, kredit,...) i onda od fonda potraživati dio natrag.

Mislim da za električne automobile bude išlo max do 70000 kn a za hibride i vodik budu manji poticaji... Na e skutere bu mislim 40%.

assassin.st pet 28.5.2021 10:14
nani kaže...
Baš sam mu maloprije poslao poruku i žena sumnja da će bit nepotizma iako smo avans uplatili prije par tjedana s ciljem poticaja. A sad, tko će njega kontrolirat da neče prvo unjeti ono vozilo njegovog kuma iako je došao iza mene i izabrao auto ?!
Njegov odgovor je da nema govora o ikakvom preskakanju i da sredstava ove godine stvarno ima za sve?

Ove godine ima cca 4x puta vise novca plus što će se za rezervaciju sredstava morati naručiti auto i uplatiti min. 4900kn kapare. 

 

Dojitza pet 28.5.2021 13:41
bunker kaže...

Dojitza, točni detalji postupka će biti poznati kada službeno krene igra, no igra se bude svodila na isto ( platiti ćemo vozila u cijelosti ( cash, kredit,...) i onda od fonda potraživati dio natrag.

Mislim da za električne automobile bude išlo max do 70000 kn a za hibride i vodik budu manji poticaji... Na e skutere bu mislim 40%.

Pa sve pise na stranicama fonda:

 

Nabavka vozila će se, kao i do sad, sufinancirati s do 40% po vozilu, a maksimalni iznos poticaja će ovisiti o kategoriji. Za električna vozila L1-L7 kategorije osigurano je do 20.000,00 kuna, za plug-in hibride do 40.000,00 kuna, dok će se za kupnju vozila s električnim pogonom ili čak na vodik moći dobiti do 70.000,00 kuna. Sredstva su dostupna i za vozila N1 kategorije i to plug-in hibridna vozila (do 40.000,00 kuna) te ona s električnim pogonom ili pogonom na SPP, UPP ili vodik, za koja se može dobiti do 70.000,00 kuna. S maksimalno 400.000 kuna sufinanciraju se i vozila kategorije N2, N3, M2, M3 s električnim, „plug-in“ hibridnim pogonom, pogonom na SPP, UPP ili vodik. 

 

https://www.fzoeu.hr/hr/sufinanciranje-nabave-energetski-ucinkovitijih-vozila/7713

Dojitza pet 28.5.2021 13:43
nani kaže...
Baš sam mu maloprije poslao poruku i žena sumnja da će bit nepotizma iako smo avans uplatili prije par tjedana s ciljem poticaja. A sad, tko će njega kontrolirat da neče prvo unjeti ono vozilo njegovog kuma iako je došao iza mene i izabrao auto ?!
Njegov odgovor je da nema govora o ikakvom preskakanju i da sredstava ove godine stvarno ima za sve?
assassin.st kaže...
nani kaže...
Baš sam mu maloprije poslao poruku i žena sumnja da će bit nepotizma iako smo avans uplatili prije par tjedana s ciljem poticaja. A sad, tko će njega kontrolirat da neče prvo unjeti ono vozilo njegovog kuma iako je došao iza mene i izabrao auto ?!
Njegov odgovor je da nema govora o ikakvom preskakanju i da sredstava ove godine stvarno ima za sve?

Ove godine ima cca 4x puta vise novca plus što će se za rezervaciju sredstava morati naručiti auto i uplatiti min. 4900kn kapare. 

 

Meni se cini da ce se stvar razgrabit u prvi dan, pa da ce na kapaljku ici kako ce ljudima isticati rokovi za uplatu. Dakle itekako ce bit tko bolje omasti brk pajdi u autokuci ce prije doc na red.

kostolomac čet 10.6.2021 10:11

90 milja je u pitanju,  to je za 1000+ subvencija, a i prijava ide preko autokuće. Valjda će trebat koji dan da plane sve....

 

 

Edit: Ima se para kada je sve razgrabljeno u dosta kratkon roku ......

Druge godine mogu duplo, i to će planut .....