Automobili

Perutavost kožnog volana

joze uto 17.3.2020 11:37

Pozdrav,

zna li netko možda najjeftinije rješenje da pokušam "ogladit" površinu kožnog volana. Vjerojatno sam pri pranju auta prošao nekom kozmetikom koju nisam smio koristiti za kožu i zaperutao više nego što je bilo.. Samo na tom dijelu je hrapav i perutav pa bi pokušao to riješiti što bezbolnije. Može li pomoć Sonax Profiline Leather Care Foam?

Čitatelj uto 17.3.2020 11:45

Nije samo do sredstva, nego i samo UV zracenje (makar prednja sajba ima filter, ali bocne nemaju),

godinama ti sunce malo po malo unisti kozu volana, jer taj dio najcesce stoji uspravno i na direktnom suncu.

 

Plus ako si vozac koji tako vozi, da se nasloni ko na sanku, naravno da taj dio najvise potrosis. Osobno,

meni je taj dio volana ko nov, jer nikad ne drzim volan kao sank, nego na 3h/9h, tako mi je najudobnije.

 

A savjet ti previse ne mogu dati osim presvlacenje, jer jednom tako izraubani materijal

tesko da mozes dovesti do potpune obnove. Mozda nekakvo poliranje i lakiranje, da izvuces bar te mucice/vlakna,

al cisto sumnjam - to bi trebao pitati negdje u nekoj detailing firmi, sta se moze a sta ne.