Automobili

Auti - ultimativna tema

nine pet 7.4.2023 20:08
Stric_Jura kaže...

ma prolij litru mlijeka i pusti da se skiseli na suncu...

 

onda definitivno nećeš osjećati smrad dima!

 

par svinjskih šnicli za ekstra efekt 

XXX-Man pet 7.4.2023 20:45
nine kaže...
Stric_Jura kaže...

ma prolij litru mlijeka i pusti da se skiseli na suncu...

 

onda definitivno nećeš osjećati smrad dima!

 

par svinjskih šnicli za ekstra efekt 

 I jednog šarana ispod sjedala 

sstrmi sub 8.4.2023 09:22

Što se tiče domaćih web shopova za dijelove, do ono prosle godine sam kombinirao krešo i impex, ali mislim da sam apsolutno sve skoro zadnjih 7-8 mjeseci s impexa narucio jer je postao dosta povoljniji nego krešo. Od stranih sam prije s autodoca naručivao dok su dostavljali kod nas, i frend je s motointegratora narucivao. I ponekad znam preko ebaya iz njemačke naručiti jer svi ti shopovi manje više posluju i na ebayu i tamo odmah daju i poštarinu pa je ok. I prjie 4 mjeseca sam naručio diskove iz Britanije, kockao sam se hoće opaliti dodatni PDV, ali nisu jer je na ebayu već uračunat PDV , tj import charges i doslo mi za 3 dana iz britanije bez carine i ičega. Londo - Beč avion, Beč - ZG DHL i onda ZG - Slatina paket 24h i stvarno taj paket 24h svaka im čast, u 20h navečer zove lik i kaže dostava paket 24h. A za 2 ogromna diska 348mm poštarina bila onako 20€ i to sa službenog profila mtec. Ujedno pokazali su mi se dobri ti njihovi diskovi, nisam kod nas mogao pronaći nigdje prednje bušene Zimmerzmann pa uzeto MTEC bušene & rezane, dok su zadnji bili zimmermann bušeni sa impexa

ramzocro-HCR sub 8.4.2023 09:37
zeryx kaže...

sto se tice mirisa. i da mi auto ne smrdi po dimu ja bi ga svejedno odvezao na kemijsko. neka i sve tepihe operu itd itd.

 

vjerojatno se dim i u nebo uvukao pa se osjeti. ako je bio hardcore pusac kojem stalno ruke smrde po dimu mozda i u kozu volana...

 

kreni s osnovnim stvarima i pocisti komplet auto. kupi neki miris i to je to.

 Ionizaciju klime isto nek napravi + novi filter.

 

Ja sam se opekao, sve riješio, nisam ionizaciju, a isto bio neki luđak koji je iz one stvari izašao s cigarom u istima........ Ubio se oprati auto kemijski sve sam jer je bio za prodaju, nakon što smo motor složili. Idem po dijelove neke, hitno nam trebalo, upalim ventilaciju, smrdi gore neg što je auto smrdio.

domac5 ned 9.4.2023 18:36
RuskeGTT kaže...

i bolje da nisi nasao zimmermann, osim ako volis mjenjati diskove svakih 5000km

 Znaci losa iskustva? Ja ih uzeo za zadnji kraj jer ih je meho preporucio. A losi su zbog cviljenja ili se iskrive? 

Intel&ATI ned 9.4.2023 22:14
RuskeGTT kaže...

cviljenje mi ne smeta, losi su jer nakon par jacih kocenja sa 200 na 40-50 su osli kvragu po fadingu...

Pa ti trebaš keramiku ako radiš uzastopna kočenja s 200 na 40 

AKA za 99% ljudi su Zimmerman i bilo kakvi diskovi u redu, samo da su coated ili painted, pogotovo ako radite malo kilometara, da ne odu diskovi prije od hrđe, nego od korištenja.

hahhaajaads sri 12.4.2023 22:19

Kak ste stavili tablice ? ... samoljepljiva traka, cicak, mozda onaj dvodjelni "nevidljivi" nosac ? Nekak nebi samoljepljivu ak slucajno budem morao skidat, najvise me interesira dal netko ima cicak ili plexiclick nosac... zelim clean izgled bez okvira a da je donekle dobro drzi kao i okvir.

dombak1608 čet 13.4.2023 09:08
hahhaajaads kaže...

Kak ste stavili tablice ? ... samoljepljiva traka, cicak, mozda onaj dvodjelni "nevidljivi" nosac ? Nekak nebi samoljepljivu ak slucajno budem morao skidat, najvise me interesira dal netko ima cicak ili plexiclick nosac... zelim clean izgled bez okvira a da je donekle dobro drzi kao i okvir.

 Ja kod sebe imam zaljepljene tablice na već trećem autu i prezadovoljan sam.
Nikad mi se nije odlijepilo ništa, kad sam skidao išlo je isto ok, treba bit pažljiv i lagano odvajati i nema brige.

Prvo sam koristio Tesinu obostranu traku (izgleda kao duct tape, onako mrežica), ali zadnje sam koristio Bison traku (kupio u Pevexu) onu spužvastu i postavio ju vertikalno na 3 ili 4 linije i mogu reći da je jednostavnije s njom.

Evo jedna slika kako to izgleda.

Boki_MVP čet 13.4.2023 10:49
The Unforgiven kaže...

Ekipa, jel neko dao felge na popravak/restauraciju u zadnje vrijeme? Okolica Zagreba/Zagorje/Čakovec/Varaždin sve dolazi u obzir. Ne radi se o nekim znatnim oštećenjima, klasika jahanje rubnika ko sivonja.

 

Ako neko ima preporuku za servis bio bih zahvalan, da ne idem na slijepo

  Vulkanizacija Horvat u Bestovju.

lucky_look čet 13.4.2023 13:57
dombak1608 kaže...
hahhaajaads kaže...

Kak ste stavili tablice ? ... samoljepljiva traka, cicak, mozda onaj dvodjelni "nevidljivi" nosac ? Nekak nebi samoljepljivu ak slucajno budem morao skidat, najvise me interesira dal netko ima cicak ili plexiclick nosac... zelim clean izgled bez okvira a da je donekle dobro drzi kao i okvir.

 Ja kod sebe imam zaljepljene tablice na već trećem autu i prezadovoljan sam.
Nikad mi se nije odlijepilo ništa, kad sam skidao išlo je isto ok, treba bit pažljiv i lagano odvajati i nema brige.

Prvo sam koristio Tesinu obostranu traku (izgleda kao duct tape, onako mrežica), ali zadnje sam koristio Bison traku (kupio u Pevexu) onu spužvastu i postavio ju vertikalno na 3 ili 4 linije i mogu reći da je jednostavnije s njom.

Evo jedna slika kako to izgleda.

 Kako si skidao?

RuskeGTT čet 13.4.2023 15:59
hahhaajaads kaže...

Kak ste stavili tablice ? ... samoljepljiva traka, cicak, mozda onaj dvodjelni "nevidljivi" nosac ? Nekak nebi samoljepljivu ak slucajno budem morao skidat, najvise me interesira dal netko ima cicak ili plexiclick nosac... zelim clean izgled bez okvira a da je donekle dobro drzi kao i okvir.

 sponozorska crna pvc

nema sanse vise da ni mrtav stavim na aute bilo kakav drugi nosac...izgubio sam jednom tablicu radi takvih pizdarija - nikad vise

Pero Dinamit sub 15.4.2023 11:25

Razmišljam staviti karamičku zaštitu na auto. Je li netko već stavljao i kako je zadovoljan? I ako može preporuka za Zg, znam za ph detailing i Black pearl, možda ima netko manje razvikaniji (jeftiniji)?

andi.cro sub 15.4.2023 11:37
Pero Dinamit kaže...
Razmišljam staviti karamičku zaštitu na auto. Je li netko već stavljao i kako je zadovoljan? I ako može preporuka za Zg, znam za ph detailing i Black pearl, možda ima netko manje razvikaniji (jeftiniji)?

 Vako nešto...

  

jozef sub 15.4.2023 12:26

Onaj tko je ljudima prodao priču da im treba keramička zaštita je genijalac. Razumio bih da vozite 300SL gullwing ili 250GTO ali ljude kupe Seata ili Suzukija i onda plaćaju masnu lovu za tu zaštitu. Meni osobno je to smiješno.

picajzla0707 sub 15.4.2023 13:13

novi seat ili suzuki prosječnom je hrvatu daleko veći zalogaj nego 300 gullwing onome tko ga kupuje

prvima je to investicija koju će plaćat masno sljedećih 5/7 godina i najčešće nemaju za drugi, drugima je tkozna koja po redu zajebancija

tako da nije čudo a ljudi žele najbolje za svoj auto

ZooZ sub 15.4.2023 15:35

PH i kuko imaju visoke cijene ali zato naprave kako treba.

Ja sam na mazdu 6 stavio gyeon pure evo. Išao na pure jer je crvene boje a pure pruža taj wet look, ali nije toliko trajan i nema glatkoću kao mohs. Sad je na autu 10 mjeseci i još kao ima hidrofobnost kao i prvog dana, a nisam ništa dodatno koristio, gyeon preporučuje svakih par mjeseci koristiti Ceramic Detailer pri sušenju auta.

Prije isprobavao sa fussom, ceramic wax sprajom i ti glupostima ali to je sve kratkotrajna zaštita, nebi više imao auto a da nestavim nekakvu keramiku, dovoljno je na praoni samo sa čistom vodom oprat, nakon autoceste sve one bube se lako operu.

 

Ja sam htio otvori detailing radnju, ali odustao baš zbog ekipe koja radi po šupama i poliraju cijeli auto za 100€. A ako hoćeš napravit posao kako treba skoro toliko te košta samo materijal.

 

 

Stric_Jura sub 15.4.2023 15:43
jozef kaže...

Onaj tko je ljudima prodao priču da im treba keramička zaštita je genijalac. Razumio bih da vozite 300SL gullwing ili 250GTO ali ljude kupe Seata ili Suzukija i onda plaćaju masnu lovu za tu zaštitu. Meni osobno je to smiješno.

 a gle, netko štiti investiciju, neko se qrči...

 

ja sam "popločio" svoju Kiu jer ju planiram bar 5 g. voziti i onda dobro prodati...

 

da prisnažim:

 

 

serlok sub 15.4.2023 19:02

moze pomoc oko odabira auta za kratke relacije.

audi q2 Tfsi ili bmw x2 sdrive 18i

2018-9godiste

ili uzet 2022 vw taigo tsi 1.0, peugeot 2008 puretech 1.2, 2021 godiste.


hvala, ,lp
hvala, lp