Automobili

Auti - ultimativna tema

dustY sub 4.2.2023 12:55

Jel kažnjivo ako imam drl po danu (zimski period) bez pozicije? Ako imam na automatski onda mi rade samo drl, kad nema dovoljno svijetla/sumrak auto upali kratka i poziciju.

dustY sub 4.2.2023 13:07

Ma citao sam, ali me jucer policajci zaustavili i bili dosadni jer mi radi samo prednji drl. Nisu me kaznili, tako da vjerujem da je ok samo drl bez pozicije po danu.

 

Hacker002 sub 4.2.2023 13:35

onda si naletio na nekog ekstra pametnog sa iq-om sobne temperature vjerojatno, drl je legalan već dugi niz godina i kaznu ti ne mogu napisati

 

tj. mogu oni izmisliti i napisti ju ali na sudu to pada u roku odmah pa još lijepo pokupiš odštetu :)

Stric_Jura sub 4.2.2023 15:17

sve to stoji, ali dnevna svjetla su sprijeda samo, a NITI jedan proizvođač nema senzor koji može shvatiti da je vani magla, koja to dnevno (Sunčevo) svjetlo rasipa lijepo difuzno ali se ništa ne vidi...

 

a pametnjakovići kojima auto misli za njih ne pale onda kratka svjetla nego se voze s "čikovima" naprijed i ničime otraga...

dustY sub 4.2.2023 16:50

Slažem se sa time, kad je magla moram rucno paliti kratka jer senzor ne zna sta je vani. Kad su me zaustavili bilo je lijepo vrijeme, tako da me valjda nisu trebali gnjaviti oko toga.

MrNoo sub 4.2.2023 19:46

Koristi li netko od vas pametni android retrovizor? Razmišljam uzeti ga za Giuliettu prvenstvo zbog zadnje parking kamere i navigacije pa me zanima jel to čudo išta valja ili da zaobiđem?

hrčak ned 5.2.2023 18:07

Pozdrav, imam Mazdu 6 i unura ide 5w30 ulje original od Mazde za DPF. Pošto sam danas skužio da mi je na štangici razina ulja na low, hoće li se nešto dogoditi motoru ako usipam 2 litre ulja 10w40 za prvu ruku dok za 2 tjedna ne napravim kompletan mali servis? Napravio bi ga i prije, ali čovjek koji mi ga radi ne stigne, a danas ne rade trgovine pa ne mogu nabaviti to original ulje, a sutra ujutro u 6 moram ići na službeni put, no ne znam, ako usipam ovo ulje, da li se može nešto dogoditi motoru ili DPF filteru. Hvala.

jozef ned 5.2.2023 22:01

Bilo kakvo ulje je bolje nego nikakvo. Ako nije ispod minimuma ne moraš ništa dirati za tih par dana, ili ulij 2-3dl, nemoj više.

2 litre nikako, napravit ćeš štetu, između min i max je obično oko 1L. 

Trle96 uto 7.2.2023 14:36

Pozdrav ljudi,

 

imao sam saobraćajku sa svojim A3 2012g pa sad gledam da uzmem nešto malo novije (o tome sam razmišljao i prije saobraćajke ).

A3 ima 2.0 TDI motor i u 3 godine koliko sam ga vozio jedino što sam radio na njemu su mali servisi i upravo iz tog razloga opet tražim 2.0 motor ali prihvaćam i druge sugestije iako će one vjerojatno biti suvišne pošto žena želi samo Audi ...
Tako sada gledam A4 sedan i A5 sportback 2015 - 2017 godište i do max 20 tis €.

Gledam već dva tjedna i primjetio sam da je A5 zapravo u većini slučajeva povoljniji od A4 (s istim motorom i sličnom kilometražom) pa me zanima zašto je to tako, odnosno radi li se tu jednostavno o ponudi i potražnji ili je u pitanju nešto drugo?

Unaprijed hvala na odgovorima i savjetima!

Tonchek uto 7.2.2023 16:46

A5 ti je jeftiniji zbog toga jer gledaš vjerojatno stariji model. 2015 imaš B8.5 ili B9 model A4, A5 B9 model je izašao krajem 2016. godine. Svakako probaj uzeti B9 šasiju, A5 je više sportaš s manjom kabinom, pa kako te volja. Dobri auti sa dobrim motorima, 110kw malo pitom sa tvorničkom mapom, 140kw dosta življi, ali sve se to pojačati 

omomomomoomm uto 7.2.2023 17:07

Ako trazis B9 i ako te nesto zanima pitaj. Vozim ga tri godine. 

A4/5 B8 seriju nebi gledao jer su to vec jako stari modeli. 

 

Ali za 20k€ ces tesko nac neki dobar A4 B9 a kamoli A5 B9. 

Trle96 uto 7.2.2023 18:00
omomomomoomm kaže...

Ako trazis B9 i ako te nesto zanima pitaj. Vozim ga tri godine. 

A4/5 B8 seriju nebi gledao jer su to vec jako stari modeli. 

 

Ali za 20k€ ces tesko nac neki dobar A4 B9 a kamoli A5 B9. 

Ma znam ali ako nema previše km to je i dalje odličan auto, a trenutno puno mi je davati više od 20k € za auto...

Koji bi onda bio bolji izbor po vama B8 Audi A4 ili A5, ako se auto vozi svaki dan 100km? Pod uvjetom da su kilometraza i ostali detalji jednaki.

optometrist uto 7.2.2023 19:58

Pozz

vozim Karoqa i sad kupujem novi auto. 
Dvoumim se između A4 2.0 35tsi stronic i novog Renaulta Autrala 1.3 160 automatic

Znam da su to totalno razliciti automobili al kod A4 je sad dobra edicija i čak je nešto jeftiniji od Australa, kod Audia me vuče razum a kod Australa što mi je baš lijep. Audi je udoban a za Australa čekam probnu voznju. Malo me i strah jer je Austral totalno novi auto.  Ima tu vozača navedenog Audia i kako ste zadovoljni? 

Stric_Jura uto 7.2.2023 23:42

A4 mi nije nešto, auto je vrlo dobar ali ne budi emocije...

 

e sad, očekivati neke emocije od Renault SUV-a ?!?

 

ne znam, morm ga vidjeti uživo, ali ne znam kako su uspjeli pomiriti ""spaljivača" s podvozjem namijenjenim hibridima/električarima (kotači u kutevima)..

 

jer tih 29.900 €je za početni 1.3 benzinac...

 

a što s Karoqom? koji je? nisi zadovoljan?

Stric_Jura sri 8.2.2023 08:21

meni se ne sviđa na Škodama mekan, "lelujav" ovjes (u smjeru gibanja, ne u zavojima) pri većoj brzini i papansko klasno raslojavanje po pitanju plastike sprijeda i straga (npr. na vratima, naprijed još kako tako, otraga maltene bakelit s Iskrinog telefona iz '80-ih)....

cauchy čet 9.2.2023 11:57

Bilo je dosta natezanja s njima kad su mi trebali isplatiti odštetu (doduše ne za kasko). Jako neugodno iskustvo sam imao s njihovim izvidnikom. Zaključi iz ovoga što želiš.

Shaka111 čet 9.2.2023 12:19
cauchy kaže...

Bilo je dosta natezanja s njima kad su mi trebali isplatiti odštetu (doduše ne za kasko). Jako neugodno iskustvo sam imao s njihovim izvidnikom. Zaključi iz ovoga što želiš.

 isto je meni bilo u HOK-u na prijavi sa izvidnikom - nikako ne preporučam osim ako imaš neku vezu. Ako želiš najbolji kasko mislim da je Euroherc među "najmanje" lošim...

ministar čet 9.2.2023 12:49
cauchy kaže...

Bilo je dosta natezanja s njima kad su mi trebali isplatiti odštetu (doduše ne za kasko). Jako neugodno iskustvo sam imao s njihovim izvidnikom. Zaključi iz ovoga što želiš.

sa svima ćeš imati loše iskustvo kad ti trebaju dati novce

Genoxxx čet 9.2.2023 13:22
ministar kaže...
cauchy kaže...

Bilo je dosta natezanja s njima kad su mi trebali isplatiti odštetu (doduše ne za kasko). Jako neugodno iskustvo sam imao s njihovim izvidnikom. Zaključi iz ovoga što želiš.

sa svima ćeš imati loše iskustvo kad ti trebaju dati novce

Croatia kasko isplatilo bez problema, jedino nisu htjeli felgu platiti jer se nije slikalo odmah kad se desilo

The Unforgiven pet 10.2.2023 08:23

Ja sa HOK-om imao super iskustvo kod 2 štete već sad, prva je bila puknuta šajba, druga tuča, mislim da puno ovisi i o procjenitelju. Nikakva veza, normalna prijava, doduše njihov kasko mi je u paketu s leasingom pa ne znam dal to ima ikakve veze

Tvpronlem pet 10.2.2023 08:33

vozi li itko mazde?
kako ste zadovoljni?

gledam uzeti cx30 ili mazdu 3 sa 1.8 diesel motor? zna li mi itko reci nesto vise o tom motoru, na internetu se ne moze bas previse pronac