Automobili

Auti - ultimativna tema

nine sri 1.2.2023 16:01
Pero Dinamit kaže...

Je li to problem što nisu 7,5J?

 

na nekim autima nije, na nekima je, ovisi i o offsetu felge (et).. najbolje da pitaš na nekom "specijaliziranom" forumu di ekipa ima više istih auta, pa je možda netko i probao..

alternativno možeš ručno izmjeriti dali bi stalo..

domac5 sri 1.2.2023 17:59
Pero Dinamit kaže...

Trenutno na autu imam gume 235/45 R18 sa felgama 7.5Jx18 ET45.

 

Našao sam si jedne felge ali su dimenzije 8Jx18 ET45. Je li to problem što nisu 7,5J?

Nema ih u toj 7.5J širini nažalost.

 Nemas problema, sve bu oke 

jozef sri 1.2.2023 19:07
domac5 kaže...
Pero Dinamit kaže...

Trenutno na autu imam gume 235/45 R18 sa felgama 7.5Jx18 ET45.

 

Našao sam si jedne felge ali su dimenzije 8Jx18 ET45. Je li to problem što nisu 7,5J?

Nema ih u toj 7.5J širini nažalost.

 Nemas problema, sve bu oke 

 Možda hoće možda neće. Nije pitanje može li guma Y na felgu X već može li felga X na određeni automobil. Pošto je offset isti sad mu je unutarnji rub 12mm bliže i možda će negdje strugati. Kad bi znali o kojem se automobilu radi možda bi bili pametniji. Kao što je nine već rekao.

Tvpronlem sri 1.2.2023 21:14

Da li je motor pouzdan, ima li problema sa turbinom, dpf i ostalim ludostima sta dizel ima?
Da li je skupi odrzavanje i jel dovoljno tih 120hp za takav auto

Auto mi je bas kul, medutim malo su im cijene trenutno nerealne

jozef sri 1.2.2023 23:26
Pero Dinamit kaže...
Ma Kia XCeed je u pitanju.

 piše max dimenzija 7,5x18ET45 (235/45 guma), ali i 8x19ET45 sa 235/40 gumom tako da očito stane, ali nije homologirana dimenzija pa bi ti mogli raditi problem na tehničkom ili osiguranje u slučaju nekog štetnog događaja.

dombak1608 čet 2.2.2023 07:17
silvio3105 kaže...
A baš su ukakali s time. Koji je problem jedan uređaj za sve kad ENC prepoznaje koje je kategorije vozilo? 🤦

 Nije slučajno, na ovaj način mogu pokupiti više novaca.

 

Toliko smo daleko od tih vinjeta na autoputu iz samo jednog razloga, uhljebi.

The Unforgiven čet 2.2.2023 07:55
silvio3105 kaže...
Što se mene tiče, moj novac sad neće dobit. A htio sam ga uzet samo da si skratim vrijeme na naplati na motoru.

Sad si im baš pokazao, tako što ćeš plaćati teoretski skuplju cestarinu nego da uzmeš ENC haha

Tvpronlem čet 2.2.2023 09:31
silvio3105 kaže...
Što se mene tiče, moj novac sad neće dobit. A htio sam ga uzet samo da si skratim vrijeme na naplati na motoru.

 pa ni nema smisla sasd uzimat, za 10mj dolaze "vinjete"...tj neka nasa glupasta vrsta

uglavnom bitno je da naplatne kucice/enc idu u povijest.....EU nas je natjerala na to, ne bi mi sami od sebe

kostolomac čet 2.2.2023 10:05
Tvpronlem kaže...
silvio3105 kaže...
Što se mene tiče, moj novac sad neće dobit. A htio sam ga uzet samo da si skratim vrijeme na naplati na motoru.

 pa ni nema smisla sasd uzimat, za 10mj dolaze "vinjete"...tj neka nasa glupasta vrsta

uglavnom bitno je da naplatne kucice/enc idu u povijest.....EU nas je natjerala na to, ne bi mi sami od sebe

 Misliš da ćeš određenu rutu time plaćat manje nego do sada putem ENCA?

 

''Malo morgen'', bit će ista ili bi se čak usudio reći skuplja relacija nego do sada.

 

 Samo klasična vinjeta-elektronska( kao što to imaju susjedne zemlje, AT,HU, SI itd... ) ima smisla da bude cijena manja , ostalo je teška glupost i velika investicija za uvest taj novi sustav koji će nas koštat par stotina milj. €

silvio3105 čet 2.2.2023 10:48

Ne idem često auto putem, no kad idem problem mi je jer nemam "luksuz" koji imam s autom.
Čisto zbog stajanja, skidanja rukavica i sl sam mislio uzet ENC.
Ali eto, zaboravio sam gdje živim i da to neće biti moguće.

Pero Dinamit čet 2.2.2023 11:55

Pa uzmeš dva ENC-a, jedan držiš u autu, drugi u motoru. Ne moraš brinuti da ćeš jedan zaboraviti staviti u drugi kada mijenjaš vozilo. 

Osim toga, ENC koliko platiš dobiješ toliko, ako ne i više novaca na računu. Barem je prije tako bilo. ENC nema neki rok trajanja kada moraš iskoristiti novce na njemu tako da se ni tu ne moraš brinuti.

 

Što ga kompliciraš, uzmi si za motor i miran si.

Pero Dinamit čet 2.2.2023 11:57
jozef kaže...

 piše max dimenzija 7,5x18ET45 (235/45 guma), ali i 8x19ET45 sa 235/40 gumom tako da očito stane, ali nije homologirana dimenzija pa bi ti mogli raditi problem na tehničkom ili osiguranje u slučaju nekog štetnog događaja.

 Da pitam, bi li se ta dimenzija mogla homologirati možda? Ili da tražim neke druge felge?

Ma zapele su mi za oko JR38 felge, ja bi nešto u tom stilu. Ima li nešto slično i gdje?

jozef čet 2.2.2023 12:44
Pero Dinamit kaže...
jozef kaže...

 piše max dimenzija 7,5x18ET45 (235/45 guma), ali i 8x19ET45 sa 235/40 gumom tako da očito stane, ali nije homologirana dimenzija pa bi ti mogli raditi problem na tehničkom ili osiguranje u slučaju nekog štetnog događaja.

 Da pitam, bi li se ta dimenzija mogla homologirati možda? Ili da tražim neke druge felge?

Ma zapele su mi za oko JR38 felge, ja bi nešto u tom stilu. Ima li nešto slično i gdje?

zapravo ti ne treba homologacijski postupak, jer homologacija postoji od TÜV Austria (homologacije vrijede paneuropski). Imašovdje PDF, 9. i 10. stranica. Pošto se u prometnu upisuju samo dimenzije guma na tehničkom odradiš taj upis i to je to.

robogo čet 2.2.2023 13:38
Pero Dinamit kaže...

Pa uzmeš dva ENC-a, jedan držiš u autu, drugi u motoru. Ne moraš brinuti da ćeš jedan zaboraviti staviti u drugi kada mijenjaš vozilo. 

Osim toga, ENC koliko platiš dobiješ toliko, ako ne i više novaca na računu. Barem je prije tako bilo. ENC nema neki rok trajanja kada moraš iskoristiti novce na njemu tako da se ni tu ne moraš brinuti.

 

Što ga kompliciraš, uzmi si za motor i miran si.

I dalje je tako, koliko para kupiš za ENC, dobiješ nekih 20% dodatno.

Strm čet 2.2.2023 15:10
sstrmi kaže...

Koji vam je izgledom najljepši BMW serije 5?

Čisto me zanima jel stvarno vise ljudi preferira oldschool klasike ili su za modernije 

 Iskreno od svih petica E60 je najružniji meni, iako auto sam po sebi nije toliko ružan pogotovo očuvan primjerak

Stariji modeli od njega su za svoje godini bili prelijepi i dan danas jesu

Noviji modeli od E60 su po izgledu lijepi i za današnje standarde, ali previše sliče ostatku njihove game

sstrmi čet 2.2.2023 16:47

Vidis meni je E60 najljepša petica pa sam uzeo već trećeg E60 😅. Samo mora biti u M / M5 vanjskom izgledu i to je to, tako je dobro ostario. Od starijih i drugih generacija petice definitivno kamatarka aka E34, dok me recimo E39 nije nikada zanimao pa nikada nisam ni razmisljao kupiti, eventualno bi probao V8 E39 

Strm čet 2.2.2023 20:38
sstrmi kaže...

Vidis meni je E60 najljepša petica pa sam uzeo već trećeg E60 😅. Samo mora biti u M / M5 vanjskom izgledu i to je to, tako je dobro ostario. Od starijih i drugih generacija petice definitivno kamatarka aka E34, dok me recimo E39 nije nikada zanimao pa nikada nisam ni razmisljao kupiti, eventualno bi probao V8 E39 

 E60 u M vanjskom izledu sa LCI je super autek i lijep, međutim kod nas su svi primjerci jako zgaženi i uništeni, nekakav u konkretnom stanju sa jakom opremom vrijedi preko 6000eur a za te novce mi pak padaju drugi auti kao konkretnije kupnje tako da stvarno trebaš biti ljubitelj da bi to vozio u konkretnom stanju.

Imate youtube kanal M539 restaurations, frajer je tako dobro slozio E60 M5 da je auto iskreno bolji od večine novih auta i vrijedi svake lipe uložene...

sstrmi pet 3.2.2023 15:01
Strm kaže...
sstrmi kaže...

Vidis meni je E60 najljepša petica pa sam uzeo već trećeg E60 😅. Samo mora biti u M / M5 vanjskom izgledu i to je to, tako je dobro ostario. Od starijih i drugih generacija petice definitivno kamatarka aka E34, dok me recimo E39 nije nikada zanimao pa nikada nisam ni razmisljao kupiti, eventualno bi probao V8 E39 

 E60 u M vanjskom izledu sa LCI je super autek i lijep, međutim kod nas su svi primjerci jako zgaženi i uništeni, nekakav u konkretnom stanju sa jakom opremom vrijedi preko 6000eur a za te novce mi pak padaju drugi auti kao konkretnije kupnje tako da stvarno trebaš biti ljubitelj da bi to vozio u konkretnom stanju.

Imate youtube kanal M539 restaurations, frajer je tako dobro slozio E60 M5 da je auto iskreno bolji od večine novih auta i vrijedi svake lipe uložene...

 Za 6000€ ne mozes uzeti ni dobar prije LCI E60 

Za dobar prije LCI trebas 7500-9000 530D

Za dobar LCI 530D 9000-11000

sstrmi pet 3.2.2023 16:47
silvio3105 kaže...
Je l još imaš dizela ili si se vratio na benzin?

 Nažalost morao sam prodati 545i, vozio sam neke druge benzince prošle godine i htio sam uzeti jaguara xf 3.0 ili 4.5 benzin ali su bili smeće pa sam opet uzeo E60, ali dizela. U pitanju je 535D, vise bih volio da je 545i opet ili V8 E60, ali nije bilo dobrih početkom listopada kada sam uzimao pa je igrom slučaja kupljen 535D, kako bi se reklo M5 za sirotinju ako ulozis par tisuća eura u performanse 🤣