Automobili

Auti - ultimativna tema

hahhaajaads sri 26.1.2022 22:42
hahhaajaads kaže...
Tony1999 kaže...

Ima ovdje tema na CarVertical sa tablicom nekih izvještaja i iskustvima. Navodno ima i krivih izvještaja.

Taj carvertical sam probao prvi puta kad sam kupovao sad ovaj zadnji auto, znaci prvi i zadnji put.

 

Znaci za trenutni mi je auto rekao da je uvezen iz Njemacke 2020 i on njemu kao stavi kilometrazu od 190tkm (i ono kao nije skidana i auto kao nije lupan). A auto je u stvarnosti 2016 godiste koje je sa par tisuca km uvezeno 2017 u HR, i tek evo sad kad mi je rega bila (prije par tjedana) je napunio 149tkm, naravno imam izvjestaj sa stanice za tehnicki za kilometre od 2017 do 2021. Tak da kad carvertical veli i da je skidana kilometraza, ja mu ne vjerujem, i kad veli da je dobra, ne vjerujem.

 

Edit: ja iskreno ne vjerujem NITI JEDNOJ stranici, jer doslovno za svaku slicnu stranicu se da naci da jednostavno rade krivi izvjestaj... ti prevaranti kao da su umrezeni i samo recikliraju isti "proizvod" pod drugim imenom i dizajnom a lova ide.

 

 Da se ponovim sa ovim, znaci, s obzirom da mi je izvjestaj nestao sa mojeg racuna, frend je imao jedan izvjestaj viska pa sam opet svog pogledao. No ovog puta potpuno druga prica, auto ima zapisanu stetu od 10 000-15 000kn u 2018 (znaci kad je bio star 2 god) i pise branik i lijeva vrata, i dap, kod proslog vlasnika se desilo da mu je netko razvalio retrovizor i ogrebao lijevu stranu branika koja je rjesenja kaskom, i sad vise ne pise da je uvezen od igdje, i normalno stima i kilometraza (iako nema puno podataka, jedan zapis i to krajem 2018 i tad je imao 63tkm, sto i je tocno jer mi tak pise i na onom papiru sa tehnickog. Ne znam kaj da sad kazem 

Robert_84 čet 27.1.2022 01:52
hahhaajaads kaže...
hahhaajaads kaže...
Tony1999 kaže...

Ima ovdje tema na CarVertical sa tablicom nekih izvještaja i iskustvima. Navodno ima i krivih izvještaja.

Taj carvertical sam probao prvi puta kad sam kupovao sad ovaj zadnji auto, znaci prvi i zadnji put.

 

Znaci za trenutni mi je auto rekao da je uvezen iz Njemacke 2020 i on njemu kao stavi kilometrazu od 190tkm (i ono kao nije skidana i auto kao nije lupan). A auto je u stvarnosti 2016 godiste koje je sa par tisuca km uvezeno 2017 u HR, i tek evo sad kad mi je rega bila (prije par tjedana) je napunio 149tkm, naravno imam izvjestaj sa stanice za tehnicki za kilometre od 2017 do 2021. Tak da kad carvertical veli i da je skidana kilometraza, ja mu ne vjerujem, i kad veli da je dobra, ne vjerujem.

 

Edit: ja iskreno ne vjerujem NITI JEDNOJ stranici, jer doslovno za svaku slicnu stranicu se da naci da jednostavno rade krivi izvjestaj... ti prevaranti kao da su umrezeni i samo recikliraju isti "proizvod" pod drugim imenom i dizajnom a lova ide.

 

 Da se ponovim sa ovim, znaci, s obzirom da mi je izvjestaj nestao sa mojeg racuna, frend je imao jedan izvjestaj viska pa sam opet svog pogledao. No ovog puta potpuno druga prica, auto ima zapisanu stetu od 10 000-15 000kn u 2018 (znaci kad je bio star 2 god) i pise branik i lijeva vrata, i dap, kod proslog vlasnika se desilo da mu je netko razvalio retrovizor i ogrebao lijevu stranu branika koja je rjesenja kaskom, i sad vise ne pise da je uvezen od igdje, i normalno stima i kilometraza (iako nema puno podataka, jedan zapis i to krajem 2018 i tad je imao 63tkm, sto i je tocno jer mi tak pise i na onom papiru sa tehnickog. Ne znam kaj da sad kazem 

 CarVertical je zanimljiv no ja sam gledao par vozila ali cu pricati samo o svojima.

 

za Subaru WRX STI 2018 model nema nikakvih podataka... znaci 0.

 

 

za svoj BMW 318d 2013 model, vidi se da je km u porastu i da ne pada. no po tim tockama sto CV od nekuda vuce tih datuma vozilo nit je bilo u servisu nit je bilo na tehnickom... niti u ikakvoj radioni. Odakle oni dolaze do podataka pitaj "boga".

 

No sa "generalne" strane dali je vozilo bilo taxi, dali je bilo ukradeno te dali je km vracana nije lose. no nekakve detalje i sitnice zaboravi.. od toga nema nista.

 

a vjerovatno i sami tvorci mogu uzet pare od koga hoce i izmjenit pdoatke... sve je to manipulacija sa svih strana.

 

no youtube je pun balkanaca koji ga reklamiraju kao ludi... da je to novo cudo na trzistu.

 

Najbolji su mi oni sto su uspjeli kao nabit 500 000 km sa autom u 3 godine pa je km vracena na nekih 200 000 prije uvoza. Ja kad sam godisnje znao nabijat po 80 000 do 100 000 km sam doslovno spavao u vozilu, a ono neki njemac i to privatni kupac pravio 150 000km godisnje...

 

u vozilu koje je bilo na leasing.. glupost. toliko ni taksisti ne rade. vec se priej rijese vozila.

 

 

hahhaajaads čet 27.1.2022 06:15

Dap pitanje je odakle dolaze do informacija, moj je do krajeg 2020 servisiran direkt u Rutingu i tam se vidi samo jedan zapis kojeg sam spomenuo i to je to... Ali zanimljivo mi je situacija, prvo sam imao dosta ali krivih informacija a sad ono prakticki nema informacija ali sve stima 

mika2210 čet 27.1.2022 07:28
ivanzu kaže...

Itko koristi LAQO osiguranje? Vlasnik je Croatia pa bi valjda trebalo biti ok.

 

Ja ga koristim za svoj auto, stari za svoj, i buraz za svoj, sve super za sad.

Branimir2412 čet 27.1.2022 07:44
mika2210 kaže...
ivanzu kaže...

Itko koristi LAQO osiguranje? Vlasnik je Croatia pa bi valjda trebalo biti ok.

 

Ja ga koristim za svoj auto, stari za svoj, i buraz za svoj, sve super za sad.

 Osobno sam nedavno bio u nedoumici, uzeti laqo ili ne jer je bio povoljniji od trenutnog, na kraju sam odustao jer je premali iznos za osiguranje putnika u slučaju nesreće (3.500/35000kn to im je jedina cifra koju nude). Tako da rađe sam dao kojih 200kn više za 40000/80000kn razred u Wiener osiguranju, sl. nude i druge auto kuće.

Ceco5465 čet 27.1.2022 08:32

Pozdrav...iskustva sa mercedes e klase 350 cdi 2016 pa na mlađe i audi a6 avant 3.0 tdi isto godiste...

Obozavatelj audia od malena al kad sam vidio mercedes interijer bas mi onak top...

Cijena servisa jednog i drugog,odrzavanje?

Et ako netko ima kakav prijedlog...

Za audi 3.0 znam kakav je,ovaj mercedesov bas nisam upucen..

gamer34 čet 27.1.2022 10:31
omomomomoomm kaže...

I sve moras online napraviti? Policu i kasko si isprintao da imas u autu? Ma ja se isto dvoumim ali mislim da cu uzeti od laqo. Do sad sam bio u wieneru tj jos sam uvijek.

 

Probaj jos zatraziti policu preko nekog servisa tipa Kompare. Ja zadnjih par godina uzimam preko njih i sloze jako dobru ponudu s tim da dobijes vise opcija, ali meni je u zadnje dvije najpovoljnija ispadala Croatia.

bNeo čet 27.1.2022 12:38
gamer34 kaže...

Probaj jos zatraziti policu preko nekog servisa tipa Kompare. Ja zadnjih par godina uzimam preko njih i sloze jako dobru ponudu s tim da dobijes vise opcija, ali meni je u zadnje dvije najpovoljnija ispadala Croatia.

 

Meni je tako preko kompare.hr najpovoljnije, pa preporučujem.

ramzocro-HCR čet 27.1.2022 19:08

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

dv14 čet 27.1.2022 19:17
ivanzu kaže...

Itko koristi LAQO osiguranje? Vlasnik je Croatia pa bi valjda trebalo biti ok.

 Koristio prošle godine, ove godina preko Komparea prošao još jeftinije, tako da pogledaj i tako.

domac5 čet 27.1.2022 19:39
ramzocro-HCR kaže...

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

 Onaj w5 odledivac iz lidla za 10 kn, odradi posao.. Nikad se vise nebi vratio struganju

Hacker002 čet 27.1.2022 19:44
ramzocro-HCR kaže...

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

 Nigrin sprej za odleđivanje, cca 28kn u Bauhausu, instantno odledi..

luka94 čet 27.1.2022 19:45
domac5 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

 Onaj w5 odledivac iz lidla za 10 kn, odradi posao.. Nikad se vise nebi vratio struganju

 Preporučio bih vam Sonaxov odleđivač, sadrži glicerin, tako da neće isušit metlice brisača s vremenom kao ovi jeftiniji.

ivanzu čet 27.1.2022 20:10

Upalim grijače . Meni je svaki sprej dobro odrađivao posao, što nije ni čudo kada su u globalu skoro svi identični, jedino nikada ne špricam direktno po gumenim dijelovima.  Pogledati cu Kompare, kasko se preko LAQO isplati pošto imaju dobru akciju.

Pero Dinamit pet 28.1.2022 10:32
ramzocro-HCR kaže...

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

 Ja bih najprije uzeo onu zaštitnu foliju šajbne, staviš ju preko i nema zayebancije sa sprejevima i što sve ne.

nine pet 28.1.2022 19:39
Lord_Marko kaže...

Da se buš vrnul u hrvatistan da spijemo nekaj????

 

oj markec, definitivni povratak ne tako skoro.. godišnji početkom 4. mjeseca, javim ti se ak bum imal vremena 

bik pet 28.1.2022 21:15
ZdravkoZ kaže...
Jel postoji el.auto sa solidnom baterijom i pomoćnim benzinskim motorom koji služi samo za punjenje baterije?

 Logicki gledano takav auto ne bi imao smisla zbog velikih gubitaka u pretvorbi energije

x18x05x pet 28.1.2022 21:26
ramzocro-HCR kaže...

Šta koristite za odleđivanje vjetrobranskog stakla?

Ženi sam uzeo onaj motip plavi u spreju(slika dole), evo od 11mj dosad ga je koristila desetak puta, zadnjih tjedan dana malo aktivnije, i prezadovoljna je. Danas sam za prvu ruku joj uzeo neki sprej u običnoj bočici(slika2), baš me zanima kakav će biti(nije bilo motipa na stanju) - iako čak piše da spriječava smrzavanje, ja sam ga sad pri dolasku kući našpricao i naprijed i iza na trulu višnju, baš me zanima šta će ujutro biti. 

 Cupra Connect, heating window na ON, kad dođeš u auto ono već odleđeno. Kakve mirise koristite? Tražim nešto što drži barem 7 - 10 dana a da ne visi kao oni borići i da se ne stavlja u ventilacijske otvore. 

theJurke pet 28.1.2022 21:37

I mene isto interesira koje mirise za aute koristite. Nebitno dal je boric, za ventilaciju ili bilo kak. Samo da dugo drzi i posteno mirisi, onako ko pravi muski parfem.

ivanzu pet 28.1.2022 21:50

Koristim viseće od Chemical Guys ili onaj od Forea OCD što dobiješ besplatno i oni drže po 3mj.. Miris koji sam dobio uz Astru je bio dobar i držao je doslovno jednu godinu, da mi je njega nabaviti. Oni u limenkama od 30kn su živo sranje.