Automobili

Audi A6 C6/4F fsi motori

dinass355 ned 28.2.2021 21:57

Planiram uzet navedeni audi a6 benzinca i zadnjih par dana trazim informiram se kolko mogu u ponudi imaju 2.4 v6 3.0 benzin i 3.2fsi uspio sam saznat preko par stranica da je dobar izbor 2.4 v6 ali da nema bas neke sportske performanse na 2 stranice sam naso da preporucuju 3.0 benzin koji bi trebo bit atmosferac ali na specifikacijama ne izbacuje mi uopce taj motor a ako i izbaci p8se je je turbo benzin pa mi nije to bas jasno i ono sto je meni prednost tog motora pise da podnosi plin nez problema sto nije slucaj sa 3.2fsi motora sad mene zanima ako ima neko iskustva sa bilo kojim od navedenih motora da moze rec neke mane probleme prednosti bilo sta sto mi moze pomoc u odluci najveci problem na koji nailazim je izmjena lanca stranice na kojima sam uspio nac kakve takve informacije to navode kao skup trosak i problem jer je lanac sa zadnje strane pa je sama izmjena skupa pa eto ako ima neko da mi da bilo kakav savjet oko tih motora svakako bi mi dobro dosao

Micek pon 1.3.2021 08:22

Ja imam Audi A6 C5 (linija prije) sa motorom 2.4 v6 165ks. Ok je motor kad ideš na duže relacije, tad je potrošnja uz laganiju nogu na gasu čak i ispod 9 L. Ali ubija na kratkim relacijama i potrošnja se penje na preko 15 L, posebno u gradskoj vožnji. Motor je izdržljiv i nije da baš lijepi za sjedište ali je dovoljno jak kad si u situaciji da te izvuće iz pretjecanja da ne uletiš u škare. Najbolji su im motori 2.8, koji imaju bolje perfomanse uz podjednaku potrošnju kao i ovaj 2.4, te 1.8T koji ima osjetno manju potrošnju ali je performansama kao 2.4 zbog turbine. Taj 1.8T je imao moj svak na A4 (2008.) i motor je bio odličan. Razlika u težini A4 i A6 nije prevelika zbog aluminijskih dijelova kod A6 ali je zato ponuda prostora i oprema osjetno bolja kod A6. Ako ga servisiraš sa zamjenskim dijelovima, oni su stvarno jeftini, mnoštvo proizvođaća ih proizvodi zato jer su ti modeli popularni u svijetu i ima ih dosta. Ali ako ćeš stavljati original Audi dijelove, troškovi će biti trostruko veći, što smatram da se ne isplati zbog starosti automobila.

DiRT pon 1.3.2021 17:11

Imam i ja A6 C5 2.4 sa LPG, auto je rupa bez dna ako se zanemari održavanje svega, inače ako se redovno održava sve i ono što treba kad dođe vrijeme, jako je zahvalan. S plinom te uopće ne brine potrošnja. A što se tiče novijeg modela A6 C6, razlika je nebo i zemlja prema starijem modelu. Pogotovo ako sjedneš u dobar primjerak sa dobrom opremom, a pogotovo sa dobrim motorom, praktički ko da je star par godina je osjećaj, a ne ko da je star 15 godina.

dinass355 pon 1.3.2021 21:26

Dns sam imao priliku pricat sa jednim covjekom koji je radio prije u audiju dobio sam malo vise informacija od njega ugl sve se svodi na taj 2.4 v6 motor zbog izdrzljivosti jer prvo sta mi je reko kad sam ga pito za ove motore je 3.2fsi je jako problematican ima dosta mana koje mi nije reko jer je bio u zurbi culi smo se kratko preko telefona reko je da je na njemu problem mjenjat lanac jer je sa zadnje strane i da mora cijeli motor ic van 2.8fsi isto tako ima neke mane reko je bolje ga izbjec i preporucio mi je 2.4 benzin 2.7tdi i 3.0tdi motore navodno kako je on meni reko da je 2.7tdi poboljsani 2.5tdi navodno su uspjeli rijesit sve probleme na njemu malo sam gledo kodove motora 2.5tdi ima kodove AKE,BAU,BDH a 2.7 BDV,BDW,BPP sto se donekle i podudara BDH BDV BDW tako da cu se drzat tih par motora hvala na savjetima ako neko ima jos kakvih informacija bio bih mu zahvalan