Apa čet 16.12.2010 00:20

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

Tcherot čet 16.12.2010 14:52

Ovak pausalno hdmi je ko i scart AV kabel i trebo bi prenositi audio isto.S time Hdmi bi trebo prenositi 5.1 .Za opticki ili koaksijalni (spdif) ovisi moze biti samo stereo ili 5.1 izlaz pogledaj manual kaj si dobil s televizorom.Uz to mislim da nova tv ima stereo da sam hrt hd promo pusta ac3 ali to nisam bas siguran neko drugi ce ti to vjerovatno tocnije i bolje pojasniti.Vjerovatno treba u settingsima od tva namjestiti output audio na hdmi pa jos onda u setingsima od kucnog kina provjerit dal je dobro namjesteno sve za 5.1 da nije nesto tipa dolby ac3 > pcm ili >stereo namjesteno.Osim toga neki 5.1 dekoderi imaju algoritme za 'upscaling' stereo to 5.1.To nije ko prava stvar ali mozes se poigrati s time.

Naci prvotno saznaj dal uopce didigtalna televizija ima audio stream u 5.1 ja mislim da ne pustaju ali nisam siguran

kizo2703 čet 16.12.2010 15:12
Apa kaže...

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

Svi domaći kanali osim HTV HD-a imaju stereo ili 2.0 zvuk. HDMI i spdif izlazi i kablovi nemaju nikakav utjecaj na zvuk ,oni su samo prenosioci.

Ako hoćeš zvuk u 5.1 ili 7.1 (višekanalni) treba ti izvor (TV ,satelitski reciever ,MaxTV box) koji ima tu mogućnost i naravno ,TV postaja koja emitira višekanalni zvuk.

 

Nova tv ,a ni ostale kod nas to nisu!

Apa sub 18.12.2010 13:21

hvala vam puno...nešto sam čačkao po setting-u, ali ništa nisam našao...ugl. kada povežem preko scarta ide mi stereo na kućno kino, ali preko HDMI-kabla neće nikako da mi prenosi zvuk na kućno kino...

kizo2703 sub 18.12.2010 13:36
Apa kaže...

...

Ponavljam : TV stanica koju hoćeš gledati MORA emitirati (slati zvuk u eter) u 5.1 da bi se mogao primati i čuti zvuk u 5.1.

 

Kod nas ,u Hrvatskoj ,SVE stanice još uvijek emitiraju zvuk u 2.0 (stereo) formatu. Zato možeš čuti SAMO stereo!!

Elles D. sub 18.12.2010 19:27

Ekipa, hvala što ste me podsjetili da trebam maknuti jedan od kabela koji mi idu po podu. Mučos gracijas!

 

Naime, imam MSI gafičku s DVI->HDMI adapterom. Da sam do sad ima dva kabela do TVa. HDMI i standardni audio.

Ova tema me podsjetila da imam i interni SPIDF kabel s kojim mogu povezati matičnu i grafičku i onda video i zvuk prenositi samo HDMI kabelom.

 

Postupak je prikazan u videu i promjenjiv je na svaku matičnu i grafičku.

http://www.msi.com/index.php?func=faq2show&faq_no=2126

 

badmad pon 10.1.2011 18:33

da li si rekodirao (ili kako se to već kaže) daljinski od maxtv-a da s njim možeš štimati master volume na tv-u ili samo štimaš dio jačine zvuka preko setboxa od maxtv-a? Sori ako sam zapetljao pitanje....

Kill Frenzy pon 10.1.2011 18:36

Nemam pojma.

Imao sam skart i sada sam stavio preko hdmi-a .Mogu prebacivat programe preko daljinskog od max-tv,sve radi ali samo ne štelanje zvuka.čudno.

 

 

evo ubo skart nazad i sad radi ali hoću da ide preko hdmi-a

DamageHigh ned 6.3.2011 12:51
emerik kaže...

Da ne otvaram novu temu tu postavljam pitanje.Kada kupujem kabel HDMI da spojim komp i TV trebam male-male?

Da.

schwarz3108 kaže...

Hoce li mi dvi/hdmi prenosit i zvuk?

Za hdmi/hdmi znam da hoce :)

Jedino ako imaš poseban ATI-jev konverter.

movie ned 6.3.2011 22:55
Apa kaže...

eh ovako neki dan sam kupio lcd 42'' i kućno kino, povezao ih preko HDMI. hoću da mi zvuk od tv-a (npr. film na novoj tv)   ide preko kućnog kina, ali 5.1, ne stereo....da li je to ostvarivo sa optičkim digitalnim audio kablom? ili može preko SCART kabla? ili pak može nekako preko ovog postojećeg HDMI kabla...uvezao sam jednom preko izlaza za slušalice, ali je to samo stereo...molim pomoć!

 

kako bi dobio 5.1 kada ti nova ili bilo koja druga tv postaja filmove pušta stereo?

Elles D. ned 6.3.2011 23:14
DamageHigh kaže...
schwarz3108 kaže...

Hoce li mi dvi/hdmi prenosit i zvuk?

Za hdmi/hdmi znam da hoce :)

Jedino ako imaš poseban ATI-jev konverter.

Ne mora.

Na Nvidiju spojiš spdif s matične i imaš zvuk preko najobičnijeg DIV/HDMI konvertera.

Pogledaj moj post od prije :)

Ambush sri 18.5.2011 23:13

Trebam hitno pomoc!

Jel mi moze tko reci!!

Uvijek kada upalim pc, upaljen mi je hdmi, ali mi se ne da svi put stavaljti i spajati kablevo!!

jel se moze nariktati prek pc da se iskljici hdmi kabel??

Inace sam pokusavao traziti po opcijama, ali nisam naso!

Zin8 pet 7.9.2012 18:44

Da ne otvaram novu temu.Kupio sam hdmi kabel,kutni od 2,5m cini mi se

Povezao i radi monitor ali je slika manja tj, imam crne rubove oko slike i opcenito nije ostrina dobra i sve je sitno i mutno.help

EDIT:Za sve one s AMD grafuljom i istim problemom.Treba otvorit AMD Vision Control center -> My digital Flat Panels->Scaling i tamo namjestit na nulu i sve 5.