zvonac pon 4.9.2017 10:18

Nema nikakvih tema za to područje pa da prodiskutiramo ovdje..

 

Prodao (Klipsche+Nad) stereo sistem i selim se na gore navedeni sistem, radi prostora..

 

Tražim neki soundbar za filmove i muziku, izvor zvuka, komp i eventualno telka..

 

Gledam nekaj do 5tkn max.. U tom cjenovnom rangu da se dobar sistem nać, samo kaj je ponuda velika, a odabir još teži..

Pikirao sam Denon Heos HomeCinema, bio na akciji za 4.4tkn, sad mu je regularna cijena 5.6tkn, što mi je malo previše, kolko sam ga slušao na kratko, zvuči odlično..

 

Slušam mišljenja..

 

MasterOfDisaster pon 4.9.2017 11:20
brijalec kaže...

Prije cca 2g uz Samsung smart tv uzel ovo:

http://www.ronis.hr/soundbar-samsung-hw-f450-280w-bluetooth/HW-F450%2FEN/product/

 

wifi, i ostale pizdarije i mogu ti reci da mi je cisto dosta za sobu od cca 20m2 ....
E sad ti mozes i jos vise izdvojiti tako da ni sa jednim od ovih gore nebus pogrijesil ...

Lp

I ja imam taj Samsung soundbar i zadovoljan sam. Ne trebaju mi nikakve perverzije i zvuk je sasvim solidan, a pošto nisam neki zagriženi audiofil nije mi niti više i potrebno. 

MasterOfDisaster pon 4.9.2017 12:08
Torent kaže...

Zar nije bolje uzeti neki 5.1 sistem ako je za tv jer pretpostavljam da su ti filmovi prioritet.....

U toj konfiguraciji (5.1) često je problem kuda sa zadnja 2 zvučnika ako nisu samostojeći, nego neki mali pikavci, a da ne govorim o žicama po cijelom boravku, itd.

hrcfaca uto 28.11.2017 21:08

Pozdrav, dakle trebao bi preporuku nekakvog sustava za tv (soundbara). Maksimalno do nekakvih 2000-2200 kn, no poželjno je da je sustav ćim manji jer mi je i soba dosta mala pa nemam baš kud puno mogučnosti s zvučnicima, dakle koristio bi se naravno najviše za tv, a i volio bi da ima bluetoth/wifi kako bi mogao i preko moba slušat neke stvari.

Hvala.

Lfbo uto 20.2.2018 13:25

Moze preporuka za soundbar od 1500-2000kn. Gledao sam sony htct290, al sam vidio da strasno govore o nedostatku srednjeg tona, bass nije kao kod konkurencije u tom rangu i da nisu usklađeni woofer i centralna jedinica.

Meni treba mi da kod tiseg slusanja muzike i filmova bude sto kvalitetniji zvuk koliko moze biti u tom cijenovnom rangu jer zivim u stanu i ne mogu bas nabijat.

Ima li tko da je probao nesto i da je zadovoljan, hvala.

Did12 uto 20.2.2018 23:43

Meni se sony htct380 pokazao OK, ali od soundbara ne očekuj čuda. Fino pojasni zvuk, doda bas, jednostavno se mijenja 5 tipova zvuka. Sve je odmah radilo savršeno i sa svim uređajima se bez problema povezao: Tv, mobitel i sl.

Lfbo sri 21.2.2018 12:05

Ma niti ne ocekujem cuda, htio bi nesto malo bolje od ovih zvucnika u tvu. A kakav je bass od 380 jer vidim da je 200w pa bi trebao biti slican kao i 290? Da li je tup ogranicen ili je fino prodoran? Ako me razumijes haha.

Did12 sri 21.2.2018 13:47

Dobra vijest je da ćeš dobiti okvirno 2x bolji zvuk nego s TVa, a sam bas je okvirno bolji 4x od Tva. Meni je bas bio odličan, ali uzmi u obzir da nisam audiofil i ne znam kako bi "audiofilski" bas i zvuk trebali zvučati.

matt750 sub 21.7.2018 21:29

Eto da napišem review.

 

Kupio sam Denon Home Cinema za 3.990,00kn u Ronisu. U ovom trenutku sam previše subjektivan jer ovo nema nikakve veze s tim da je malo poboljšan TV zvuk jer to nema nikakve veze sa TV zvukom.

Ako netko nema pripremu za Reciver i zvučnike i ne želi kablove po stanu onda nema što razmišljati.

 

Za ovu cijenu možda ćete složiti rabljeni i kvalitetniji zvukom set up, ali nema potrebe. Ja sam prezadovoljan. Preslušao sam i Samsungov hw-m650 koji je odličan ali nema dodatni subwofer pa je podosta tanašan u odnosu na ovaj Denonov setup, a trenutno cijenom je isti.

Sony tu ne bi uopće uspoređivao, makar sam imao savjete za njega.

 

Eto, tolko od mene. :) Naravno ako brijete na "zvuk" i "kablove" siguran sam da ćete primjetiti razliku ali ako nemate prostora, nemate pripremu za kvalitetniji suround nemate što razmišljati. :)

matt750 sri 8.8.2018 15:14

Hmm, Sonyev npr. HT-MT500 mi je imao prenapadan visoki zvuk, a bas je bio sirov, neuglađen.

Isto bi rekao da je sa ostalim Sony soundbarovima.

 

Samsungov hw-m650 pak s druge strane zvuči lijepo ali nema dubine, doslovce nedostaje dodatni subwoofer.

 

Jedino što mi sad možda fali na Denonu je BT, ali zbilja nije od presudne važnosti jer imam Sony KD-55XE8557 LCD i ako želim nešto vidjeti/čuti pustim preko njega.

Spajanje je preko HDMI ARC-a i s jednim daljinskim se može pojačavat/snižavati zvuk.

 

S druge strane postoji Denon Heos aplikacija, bez koje uopće ne bi preporučio korištenje. :D Preko aplikacije se dodatno može kontrolirati soundbar, podešavati equalizer, gasiti sub ili neki od dodatnih zvučnika iz Heos obitelji (ako se dodatno kupe).

Unutar Denon Heos aplikacije dodatno se mogu odabrati svjetske internet radio postaje. Moguće je spajanje na Deezer, soundcloud, spotify itd.

Ono što me oduševilo kod Denona je finoća zvuka te subwoofer koji se savršeno poklapa sa visokima. Zbilja sam ostao ugodno iznenađen tada, a zadovoljan sada :D

 

Naravno i 4kkn je dosta za soundbar koliko sam platio na popustu, ali za 6kkn koliko dođe Denon Home Cinema II bi zbilja razmislio dal bi uopće išao kupovati soundbar ili bi uzeo receiver sa dva zvučnika i subom.

cicek sri 13.2.2019 15:53

Pozdrav, imam pitanje.

 

Koristio sam prije samsung smart TV, jedan od onih prvih smat televizora koji su bili lansirani na trziste. Uz njega sam imao samsumgov soundbar kojeg sam bez problema spojio na TV putem "anynet" opcije na TV-u i "TV connect"(bezicne) opcije na soundbaru. Prije godinu dana sam kupio samsung 6 series (curved) TV i muku mucim s spajanjem bezicno, dakle preko TV connect opcije. Jedini nacin na koji sam uspio spojiti je bio putem "digital inputa".

 

Zanima me dal netko zna u cemu je caka? Ovo je noviji TV od onog prije koji sam imao, pa cisto sumnjam da nema tu opciju za bezicnim spajanjem.

 

LP

Filox uto 4.2.2020 14:42
skyline91 kaže...

Ima netko preporuku za 2.1 soundbar do cca 1500-1600kn? Po mogućnosti da podržava hdmi arc.

 Bilo koji aktivni monitori za te novce će bit kvalitetniji i bolji od bilo kojeg soundbara, ako nije problem smjestit 2 zvučnika sa strane TV-a. Edifier npr. Soundbarovi u pravilu imaju očajan zvuk, a 1500 kuna nije baš tako jeftino, odnosno tržište nudi dobre stvari za te novce. 

daniel2809 sri 5.2.2020 01:09

Ekipa, kupili smo nedavno tv philips 43" 7304, pa smo se mislili počastiti i soundbarom. Cilj je da se dobije čim više za čim manje novaca :D

Rekli su nam u elipsu da gledamo philipsov soundbar pošto je i tv philips da imamo jedan, a ne dva upravljača. Jel to istina?

 

Zapeli su nam ova dva sad za oko, pa molimo savjet jel skuplji opravdava razliku i jel ima šta bolje u tom rangu :)

 

https://www.mall.hr/kucna-kina/philips-zvucni-sustav-htl3310-10
https://www.mall.hr/kucna-kina/philips-htl1510b-12-soundbar-zvucnik

Posmatrač sri 5.2.2020 06:56
daniel2809 kaže...

Ekipa, kupili smo nedavno tv philips 43" 7304, pa smo se mislili počastiti i soundbarom. Cilj je da se dobije čim više za čim manje novaca :D

Rekli su nam u elipsu da gledamo philipsov soundbar pošto je i tv philips da imamo jedan, a ne dva upravljača. Jel to istina?

 

Zapeli su nam ova dva sad za oko, pa molimo savjet jel skuplji opravdava razliku i jel ima šta bolje u tom rangu :)

 

https://www.mall.hr/kucna-kina/philips-zvucni-sustav-htl3310-10
https://www.mall.hr/kucna-kina/philips-htl1510b-12-soundbar-zvucnik

 Opravdava razliku a za bolje ne znam... Ne pratim to trziste jer imam Z-5500

tintin sri 19.2.2020 16:21

Molim preporuku nekog 2.1 soundbara u rangu 1500-2000kn.
TV je Sony i ima hdmi/arc pa bi bilo poželjno da ga ima i soundbar da jednim daljincem kontroliram sve.
BT mora imati, a Wi-Fi i/ili LAN nije naodmet.
Ne razumijem se u to pa ne znam ni koju marku da gledam.

tintin čet 20.2.2020 07:56

Čisto za info da znam...
Imam Panasonic mini liniju koja je meni OK po zvuku i moga bih preko nje potegnuti zvuk. Ono što me zanima je jel općenito zvuk preko takvih linija bolji/lošiji od soundbara ili od slučaja do slučaja?
Druga stvar je udaljenost zvučnika od TV-a da nebu bilo smetnji u slici pošto zvučnici nemaju nikakvu antimagnetnu zaštitu?
Ili da odmah to zaboravim i fokusiram se na soundbar?