Audio i video uređaji

Preporuka za auto pojačalo 4kanala

k_marijan_ sri 27.5.2020 20:38

Pozdrav, trebam preporuku 4kanalnog pojačala za zvučnike Alpine SPG17-CS 70W RMS @4ohm dvokomponentni, 4 komada imam

1. Class d ili class a/b i zašto, koje bi dalo kvalitetniji zvuk?


2. Da tražim pojačala u rangu 80-90W RMS ili može i 70W RMS koliko i zvučnici imaju?

3.  Koja marka pojačala?

4.  Budžet mi je 1000-2000kn

5.  Može više preporuka u budžetu. Naše trgovine ili neke njemačke trgovine


 

kiki005 sub 30.10.2021 13:37

Pozdrav svima, evo ovako, pokušat ću objasnit.

 

Nedavno sam promjenio tvorničke zvučnike na autu (renault clio iii) i ugradio Pioneerove 13" 40W, isto tako u zadnja vrata, s tim da su na prednjim vratima s odvojenim tweeterima i nešto skuplji od onih iza, u cijenovnom rangu 300-400 kn.

 

E sad, moj problem je u tome što se stražnji zvučnici slabo čuju te kad ih preko originalnog tvorničkog radio izbalansiram "fade" opcija tada kad pojačam stražnje zvučnike, prednji se smanje i ne mogu dobit dovoljnu glasnoču jer je tvornički radio pre slab (niti kad ga pojačam do kraja). 

 

Naravno mislio sam taj problem riješit i kupit novi radio npr 4x50W ali je problem što mi onda neće radit komande na volanu te sam radi toga od tog odustao. Jedino rješenje koje mislim da je moguće je ugradit iza pojačalo. U tome bi mi forum trebao pomoći jer se baš i ne kužim u to, te mi treba savjet nekoga sa znanjem u toj tematici, koje pojačalo će mi trebat, 4 kanalno pretpostavljam te koje jačine pojačalo. I planiram ugraditi subwoofer od 100,120W ništa pre veliko, npr: https://autosound.hr/alpine-sbg844br  , pa bi odmah uzeo pojačalo koje bi moglo spojiti sva 4 zvučnika + subwoofer. Hoće li biti dovoljno pojačalo 4x70W kao što je ovo: https://edigital.hr/pojacalo/sony-xmn1004eur-autohifi-pojacalo-p293601   ili ima nekakvih drugih opcija eto toliko o tome, nadam se da će mi netko moći odgovorit i da je sve jasno xD.

Dinceko pon 1.11.2021 08:22

Pozdrav,
U tvom slučaju je potrebno 4 kanalno pojačalo (4x70 rms je sasvim dovoljno), da pogura prednje zvučnike i subwoofer. Zadnje zvučnike ostaviš spojene na radio. Imam navedeni alpine subwoofer i vjeruj mi ispunia je sva moja očekivanja.