snake44 pet 23.11.2012 17:11

Pozdrav, može li mi netko preporučiti koji media player kupiti, znači potrebno je da podržava sve moderne formate (avi, mkv itd), da ima dobru podršku za titlove(za naše hrvatske znakove) i da ima usb 3.0.  Jer uz media player planiram kupiti i eksterni hard disk također usb 3.0, jer mi nije baš praktično da ugrađujem hdd u sam media player, pa da ga premještam i  nosim od kompa koji mi je u sobi do dnevnog di mi je televizija. Pa bi koristio taj eksterni, i onda da media player direktno sa njega čita filmove.

 

Od media playera za oko su mi zapeli slijedeći: http://protis.hr/products/details/media-player-mede8er-med500x2/46433  ,   http://www.protis.hr/products/details/media-player-asus-oplay-hd2/39383  ,  http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=363000050

 

A od eksternih hdd-a : http://www.protis.hr/products/details/hdd-external-35-3-tb-wd-my-book-essential-usb-30-wdbacw0030hbk-crni/44631  ,  http://www.protis.hr/products/details/seagate-hdd-external-expansion-desktop-35-3tb-usb-30-black-stbv3000200/63266 

 

snake44 pet 23.11.2012 18:02

Također vidio sam da dosta ljudi prakticira to sa ugrađenim hdd-om. Kako to funkcionira? šta se mora uređaj onda svaki put otkapčat sa žica od televizije i onda spajat na komp? Zato mi se to čini dosta nepraktično...

alfie ned 25.11.2012 20:26

nekako najisplativiji, best buy je WD live!

trebaš ga spojit na komp sa LANom i sve streamaš peko žice, komp ti je slobodan za sve ostalo, ne treba ti ext HDD ni prebacivanje iz kompa na ext HDD, titlovi uredno sa HR znakovima, tajming titla, veličina slova, podrška u FWu, internet radio, fejs i sl gađetarije.-...

 

ja ga imam i odlično radi.

snake44 pon 26.11.2012 18:36

Ovo sa LAN povezivanjem mi nažalost nije baš praktično, jer se radi o odvojenim sobama...  

A planiram potrošiti max oko 1200-1300 na player.

Ma mislim da sam odlučio da ću uzet mede8era jer ima jako dobru podršku, i da ću uzeti interni hdd i ugradit u njega. Pa kako budem nabavljao novije filmove , onda ću samo preko usb sticka prebacivat između kompa i playera.

marky1607 pon 26.11.2012 18:45

Medo 500 ako želiš ugraditi disk (imam 500X već par godina i player je odličan, meni osobno jedino fali ponekad 1Gbps mreža kod velikih kopiranja). Fantastična podrška uz uređaj. Kupio bih trojku (MED500X3) i zamijenio jedinicu da se ima para, ali trenutno mogu sve ugodno raditi i s prvotnim modelom.

 

Ako misliš koristiti vanjski disk, tada definitivno WDTV Live. Lijep, dokazan i pouzdan proizvod.

alfie uto 27.11.2012 10:11
snake44 kaže...

Ovo sa LAN povezivanjem mi nažalost nije baš praktično, jer se radi o odvojenim sobama...  

 

A planiram potrošiti max oko 1200-1300 na player.

Ma mislim da sam odlučio da ću uzet mede8era jer ima jako dobru podršku, i da ću uzeti interni hdd i ugradit u njega.

 

Pa kako budem nabavljao novije filmove , onda ću samo preko usb sticka prebacivat između kompa i playera.

zašto?? ako sam ja mogao provući 20tak m  UTPa i krimpati ne vidim razlog za tvoju lijenost??

i računaj da "vajrlesom" nebu 720p radio baš glatko a 1080p nikako!!

 

i računaj da "prebacivanje" filma od 5-8 GB (dakle 720p)  sa kompa na USB pa ponovo na HDD u Mede8eru traje i traje...

marky1607 uto 27.11.2012 18:30
alfie kaže...
snake44 kaže...

Ovo sa LAN povezivanjem mi nažalost nije baš praktično, jer se radi o odvojenim sobama...  

 

A planiram potrošiti max oko 1200-1300 na player.

Ma mislim da sam odlučio da ću uzet mede8era jer ima jako dobru podršku, i da ću uzeti interni hdd i ugradit u njega.

 

Pa kako budem nabavljao novije filmove , onda ću samo preko usb sticka prebacivat između kompa i playera.

zašto?? ako sam ja mogao provući 20tak m  UTPa i krimpati ne vidim razlog za tvoju lijenost??

i računaj da "vajrlesom" nebu 720p radio baš glatko a 1080p nikako!!

 

i računaj da "prebacivanje" filma od 5-8 GB (dakle 720p)  sa kompa na USB pa ponovo na HDD u Mede8eru traje i traje...

OK, kopiranje traje, ali čemu bi kopirao s USB-a na HDD u medi? Ako već koristiš stick, onda možeš jedino pogledati direktno s njega.Nikako ne preporučam da ti je to glavno sredstvo kopiranja.

No, svakako se slažem da UTP rješava sve te zavrzlame oko kopiranja i direktnog streamanja s mrežne lokacije.

 

BTW, Medo ima jedan port kao USB host i s Medom se dobije USB kabel kojim povežeš računalo i Medu. Tad se Medo upali i uđe u host mode. Tad se uređaj ne upali kao inače, nego samo služi kao ladica za HDD i prikaže ti ugrađeni disk kao USB disk na računalu. Tada možeš direktno kopirati stvari s kompa na Medu i to po pristojnoj brzini koju dopušta USB. Kod mene to zna biti i oko 40-50 MB/s (ne Mbps, nego megabajta po sekundi). Jedini je problem što imaš samo oko 1 metar USB kabela, tako ti player mora doći blizu kompa. Ako imaš laptop, tada nema brige.

 

Ovo zasigurno radi s MED500X i MED500X2, Za X3 ne znam jer je to potpuno novi produkt koji nisam probao, ali vjerujem da nisu maknuli tu funkciju.

ihush uto 27.11.2012 19:17
snake44 kaže...

..potrebno je da podržava sve moderne formate (avi, mkv itd), da ima dobru podršku za titlove(za naše hrvatske znakove) i da ima usb 3.0.  Jer uz media player planiram kupiti i eksterni hard disk također usb 3.0, jer mi nije baš praktično da ugrađujem hdd u sam media player, pa da ga premještam i  nosim od kompa koji mi je u sobi do dnevnog di mi je televizija. Pa bi koristio taj eksterni, i onda da media player direktno sa njega čita filmove.

..

-ni jedan player ne može konkurirati PCu po cijeni i mogućnostima ako je 'baš sve' potrebno uz mogućnost da sutra izađe neki novi format-standard-uređaj...

-npr netboot-notebook ili desktop, NASevi su skupi, SetTopBoxovi jednako. Treba računati na HDD, LAN-WLAN..

-ali, dali je potreban takav player? TV s USBom ili LANom može nešto od tog kao i DVBt s USBom (150-400kn) ali je ograničen firmwareom. Ako zadovoljava potrebe to je najpovoljnije i najpraktičnije. Sve ostalo je neisplativo u odnosu na PC rješenje. (jer su zapravo to mini PC, ali ograničenih mogućnosti nadogradnje). Samo je pitanje kako se korisnik snalazi da to sve složi ili kupi gotovo rješenje 'u kutiji' na kojoj piše (nešto)Player..

 

snake44 čet 29.11.2012 14:30

Ma provlačit kabel neću sigurno, jer to kupujem prvenstveno radi starog, a on želi čim to dođe da se odmah gleda :D .

 

A ovo prebacivanje sa usba sam ovako zamislio: kad kupim uređaj, spojit ću ga sa kompom, i napunit ga sa svim filmovima i serijama što imam u kompu (cca 500gb). I dođe neki novi film, cca 3-4gb skinem, prebacim na usb. i onda to iskopiram u hdd u medotu. Naravno kupit ću si neki dobar usb3.0 stick pa mislim da oko toga neće biti problema. Naravno ako se odjednom nakupi 15-20gb, u tim slučajevima ću spojit medota direktno sa kompom i to je to.

smirnoff sub 1.12.2012 17:11
snake44 kaže...

Ma provlačit kabel neću sigurno, jer to kupujem prvenstveno radi starog, a on želi čim to dođe da se odmah gleda :D .

 

A ovo prebacivanje sa usba sam ovako zamislio: kad kupim uređaj, spojit ću ga sa kompom, i napunit ga sa svim filmovima i serijama što imam u kompu (cca 500gb). I dođe neki novi film, cca 3-4gb skinem, prebacim na usb. i onda to iskopiram u hdd u medotu. Naravno kupit ću si neki dobar usb3.0 stick pa mislim da oko toga neće biti problema. Naravno ako se odjednom nakupi 15-20gb, u tim slučajevima ću spojit medota direktno sa kompom i to je to.

vidim da su ti mnogi rekli - to će bit prava jebada oko prebacivanja...dobro ak sve napraviš odjednom, al za svako slijedeće prebacivanje bit će nestrpljivosti i kod tebe i starog.

a i film od 3-4 GB i  nije baš "neka" kopija - pogotovo ak ima full HD TV...

Yovitssa sri 12.12.2012 11:48

Pozdrav!

Nadam se da nije offtopic... {#}

Naime, ja bih kupio neki media player, ali da mi taj player "glumi" smart tv. Imam dobru telku i ne bih je mijenjao, ali mi se strašno sviđa ona opcija kod smart tv-a gdje ideš na youtube, onda one sve net kanale i slično... Znači, kupio bih media player koji ima sve te opcije... Je li WDTV najbliže tome??? Postoji li neka recenzija WDTV-a ili sličnog uređaja...?

Hvala!

 

BTW, koja je razlika između wdtv-a i wdtv hub-a???

Hvala!

Smretko sri 12.12.2012 13:13

Sta se tice ovog energy media playera bas jucer san ga i ja dobija u ducan kod sebe pa san odma mora provat i sve uglavnom na net se nisan spaja tako da nemogu rec kako funkcionira sve ovo ali ocu sigurno kroz dan-dva, ima ugraden wifi, ima 4gb interne memorije za spremat razno razne stvari,utor za sd karticu koja podrzava do 64gb......jucer san samo za probu zavrtija jedan film priko svog externog diska od 500gb uglavnom bija je neki mkv sa dts zvukom nikakvih problema.....sutra ujutro cu se malo pozabavit sa njim da vidin sve kako funkcionira ;)

Duxy007 sri 12.12.2012 13:17

moja vam je topla preporuka da kupite media playere sa androidom jer praktički dobivate računalo za male novce, a naravno podrška za formate nove i stare je neusporedivo bolja.

Šteta što kod nas još nema onih Android multimedia stickova poput MK802 modela i sl. Ako možda netko zna da ima neka svakako napiše gdje :D

Yovitssa sri 12.12.2012 13:44
Duxy007 kaže...

moja vam je topla preporuka da kupite media playere sa androidom jer praktički dobivate računalo za male novce, a naravno podrška za formate nove i stare je neusporedivo bolja.

Šteta što kod nas još nema onih Android multimedia stickova poput MK802 modela i sl. Ako možda netko zna da ima neka svakako napiše gdje :D

 

Jel ovaj?

alfie pet 14.12.2012 21:22

ma dajte dečki...za 900 kn imate NOVI i već opjevani WD live koji radi kak spada i vrti sve...a vi tu bacate neke no name kvazi plejere i onda ćete ovdje plakati kad ne budu prikazivali HR titlove i sl...

Budokai sub 15.12.2012 22:34
alfie kaže...

ma dajte dečki...za 900 kn imate NOVI i već opjevani WD live koji radi kak spada i vrti sve...a vi tu bacate neke no name kvazi plejere i onda ćete ovdje plakati kad ne budu prikazivali HR titlove i sl...

Ma dajte dečki !?

Ja kupio prije godinu i pol Asus O!Play HDP-R1 Media Player i nema video formata/codeca ili titla kojeg do danas nije htio pročitati.

Koštao je 599 kn.

Vjerojatno i taj "mini" čita sve a jeftin je.

 

Nekome 300 kn puno znači.

sudy_freak ned 16.12.2012 10:29

Pozdrav.


Da ne otvaram novu temu, pišem ovdje.
Čitam malo vaše komentare i nisam ništa zaključio iz njih.

 

 

Kakav je WD TV live? (službena stranica)
Hoće li uredno raditi ako ga spojim s eksternim diskom i onda preko njega puštam?
Inače, nije mi zgodno provlačiti UTP kabel jer imam samo jednu cijev {#}.

 


p.s. ne bih uzimao da nemam problema s TV-om i PC-om koji su povezani HDMI-om.
Naime, kada god nešto gledam preko TV-a, a pustio sam s PC-a, slika iz neutvrđenog razloga pozeleni.
Samo napominjem, znam da nije vezano za temu, ali svejedno.


Pozdrav i hvala.

sudy_freak ned 16.12.2012 10:48
Budokai kaže...

Vrhunski uređaj, možda ponajbolji u tom cjenovnom rangu.

Normalno da će uredno raditi s eksternim diskom. Na to se nitko još na svijetu nije požalio, pa vjerojatno nećeš ni ti. {#}

Odlično, hvala.
Vidim da je u Linksu na akciji 789,00 kn pa nije loš izbor.

 

 

A samo još jedno pitanje, što dobivam ako ga spojim na mrežu, odnosno spojim ga UTP-om?

Ups. dva pitanja, on nema svoj interni hard disk?

alfie ned 16.12.2012 11:07
Budokai kaže...
alfie kaže...

ma dajte dečki...za 900 kn imate NOVI i već opjevani WD live koji radi kak spada i vrti sve...a vi tu bacate neke no name kvazi plejere i onda ćete ovdje plakati kad ne budu prikazivali HR titlove i sl...

Ma dajte dečki !?

Ja kupio prije godinu i pol Asus O!Play HDP-R1 Media Player i nema video formata/codeca ili titla kojeg do danas nije htio pročitati.

Koštao je 599 kn.

Vjerojatno i taj "mini" čita sve a jeftin je.

 

Nekome 300 kn puno znači.

pa i moj WD live na akciji je bio 699 kn...

alfie ned 16.12.2012 11:10
sudy_freak kaže...
Budokai kaže...

Vrhunski uređaj, možda ponajbolji u tom cjenovnom rangu.

Normalno da će uredno raditi s eksternim diskom. Na to se nitko još na svijetu nije požalio, pa vjerojatno nećeš ni ti. {#}

Odlično, hvala.
Vidim da je u Linksu na akciji 789,00 kn pa nije loš izbor.

 

 

A samo još jedno pitanje, što dobivam ako ga spojim na mrežu, odnosno spojim ga UTP-om?

Ups. dva pitanja, on nema svoj interni hard disk?

što dobiješ?

 

1 - uštedu na ext hdd-u

2 - stabilni stream bez zastajkivanja

3 - nepotrebno gubljenje vremena za prebacivanje sadržaja sa PCja na USB ili ext hdd

sudy_freak ned 16.12.2012 11:16
alfie kaže...

pa i moj WD live na akciji je bio 699 kn...

Ma pare mi neće predstavljati baš toliki problem ako ću se riješiti problema koji sada imam s HDMI-om.

alfie kaže...

što dobiješ?

 

1 - uštedu na ext hdd-u

2 - stabilni stream bez zastajkivanja

3 - nepotrebno gubljenje vremena za prebacivanje sadržaja sa PCja na USB ili ext hdd

Onda ga fučkaj, kako bi rambox rekao.

Probat ću ga provući i vidjeti što ću dobiti.
Taman imam jedan UTP viška koji mi ničemu ne služi {#}.

 

ihush ned 16.12.2012 13:41
alfie kaže...
..

A samo još jedno pitanje, što dobivam ako ga spojim na mrežu, odnosno spojim ga UTP-om?

Ups. dva pitanja, on nema svoj interni hard disk?

što dobiješ?

 

1 - uštedu na ext hdd-u

2 - stabilni stream bez zastajkivanja

3 - nepotrebno gubljenje vremena za prebacivanje sadržaja sa PCja na USB ili ext hdd

 +3a - ovisno od kud se strema sadržaj, NAS-PC-internet, jer je neki izvor potreban ako nema vlastiti medij. Čak i kad se koristi externi-USB-HDD praktičnije ga je spojiti na player, mrežno korsititi s PCa (download na ext disk koji je na playeru) i eliminira se problem da PC mora biti upaljen. Jednako kao s urešajem koji ima ugrađen disk i lan ali je ovo praktičniji način.