Audio i video alati

Screenshot iz videa-gopro kamera

hkl1 uto 2.6.2020 00:10

Pozdrav, imam jedan video snimljen gopro kamerom. radi se o tandem skoku padobranom.. i sad ekipa je editala video i poslali su ga u .mp4 formatu, kolko se kuzim 60 fpsa je video

 

sad pitanje, na koji nacin mogu screenshot radit u videu? Probao sam photoshopom, lightroom i doslovno sve je mutno i mutno nema sanse. jel postoji jos koji nacin? barem da je oke kvaliteta. hvala

Posmatrač uto 2.6.2020 07:51
hkl1 kaže...

hvala, ali i dalje je sve mutno.. sad pokusavam nesto sa Sony vegasom al nije to to

 Maksimalno mozes dobiti rezu u kojoj je video i traziti frame koji ti pase. TO je max....Tesko ces naci cist frame ako je snimano sa 60 fps a brzi pokreti u kadru.....

Posmatrač čet 4.6.2020 07:20
hkl1 kaže...

ne kuzim, nije mi jasno.. gledam po Insta te slike pod #skydive evo npr i slike su totalno ciste, a gopro kamerom snimaju.. na koju foru?

 Prvo kako znas da slikaju sa gopro. Drugo sta znaci ciste? Visoke reze ili motion blur? Ako je ovo drugo idi na sto veci fps prilikom snimanja i trazi originalni video. Cim ga spusti na 60 fps gotovo je.....

mbaksa pon 8.6.2020 03:51
hkl1 kaže...

sad pitanje, na koji nacin mogu screenshot radit u videu? Probao sam photoshopom, lightroom i doslovno sve je mutno i mutno nema sanse. jel postoji jos koji nacin? barem da je oke kvaliteta. hvala

Da budemo precizni - imaš rekodirani/obrađeni video snimke snimljene GoProom, odnosno nemaš pristup originalnim snimkama.

 

Ako je u pitanju motion-blur, ne možeš si tu ništa previše pomoći. Motion-blur je posljedica odnosa brzine zatvarača i brzine pokreta. Eventualno možeš pokušati iskoristiti u novijim verzijama Photoshopa efekt Smart Sharpen s opcijom Remove: Motion Blur:

https://www.youtube.com/watch?v=US8yI3ymZEE

 

Možeš potražiti neki statični kadar. Ako je i statični kadar mutan, onda nije problem u motion bluru, nego je onda problem ili u samoj snimci ili u toj rekodiranoj datoteci.

 

Ako je problem u samoj snimci - tu si ne možeš previše pomoći. Možda je leća bila zaprljana, vlažna, oštećena ili štoveć? Malo oštrine možeš dobiti izoštravanjem slike, što možda može biti OK za thumbnail niže rezolucije, ako ti to treba, ali sve ovisi o "prirodi zamućenosti". Nisi dao primjer pa da vidimo s čim uopće imaš posla.

 

Ako je snimka dobro, korektno snimljena, onda je problem u obrađenoj/rekodiranoj datoteci - možda je korišten preniski bitrate (za kodek kojim je video kodiran), možda je rezolucija snižena, možda je nepropisno rađena konverzija frameratea... Zatraži originalne datoteke iz kojih želiš izvaditi sličicu ili zatraži od osobe koja ih ima da ti iz originalnih datoteka izvadi željene sličice.