Audio i video alati

Problem sa titlovima linux

Darky pon 15.7.2019 20:18

Bok
imam jedan iritantan problem
Titlovi su neshirnoizirani sa filmom
ono, svako malo ubrzaju ili se uspore
već mi je dojadilo svako malo F1 ili F2 klikati
OS: Ubuntu 19-04
Player:
SMPlayer (mplayer/mvp)
VLC player
na oba playera je isto
kad otvorim titlove i video u Subtitle Composer Version 0.6.6 sve je OK

U njemu titlivi idu kako treba.

izađem van, pokrenem player i titlovi opet seruckaju (ubrzavaju ili kasne)

jel zna tko u čemu je problem ?

ihush uto 16.7.2019 00:34

u čemu god bio, nije povezano s linuxom, osom.. nego playerom i formatom titla... npr sejvaj u 'pravom' formatu, sub-srt i sl..

-pošto su playeri uobičajeni, ili ti fali neki updatean dll kao gstreamer ili imaš pogrešan fotmat-timekode u titlu, ovo drugo je logičan odogor za takvo ponašanje tj kad koristiš title editor prikazuje ispravno tj korigira vrijeme prikaza a to znači da ga nisi snimio u sub file jer bi ga tad i player ispravno čitao .. i zato moraš ručno ponavljati umjesto da jednom podesiš i tad sejvaš ispravan.

-alternativa, skini pravi title tj onaj koji odgovara tvom filmu-framerateu jer to je ugl razlog tom odstupanju npr 24-25-30..

Posmatrač uto 16.7.2019 08:06
Darky kaže...

Bok
imam jedan iritantan problem
Titlovi su neshirnoizirani sa filmom
ono, svako malo ubrzaju ili se uspore
već mi je dojadilo svako malo F1 ili F2 klikati
OS: Ubuntu 19-04
Player:
SMPlayer (mplayer/mvp)
VLC player
na oba playera je isto
kad otvorim titlove i video u Subtitle Composer Version 0.6.6 sve je OK

U njemu titlivi idu kako treba.

izađem van, pokrenem player i titlovi opet seruckaju (ubrzavaju ili kasne)

jel zna tko u čemu je problem ?

 sa mkv merge ubaci titlove u film i neces imati problema......

ihush uto 16.7.2019 08:47

imat će isti problem.. jedino što tad ne može ništa s titlom (ako je pogrešan timing tad je pogrešan.. i bio bi pogrešno naljepljen na film, što korigira composerom ali umjesto da takav korigirna tilt sejva tj napravi novi-dobar-ispravljen, ... itd.).

-tj ako je player isti kao kod ostalih koji nemaju taj problem tad nije player, ako ne može biti os, nešto deseto.. tad je jedini logični krivac sam title tj pogrešan timecod-frame.. i to treba ispraviti, tj to je trebao ispraviti onaj tko je rekodirao originalan film npr s 24 na 25 ili 30 frameova (ili obrnuto).. ali ingliš juzeri to ne rade za ingliš titlove jer ne čitaju tiltove svog govornog jezika.. i tad imaš ovo, tj pogrešan titletiming a upravo tome služe alati-editori titla..

-druga opcija je player kao bs, koji ima opcije +/- (ne znam pamti li za film neke postavke tj za korekciju titla, pamti staze-foldere-titlove i sl..) ali to nije pravi fix, jer greška je i dalje tu ali kompenzirana playanjem +-..

 

ubacivanje titla u film je zaobilaženje problema kod playera koji bi pogrešno čitao ili uopće ne bi čitao titlove, dok je mkv samo kontejner i ako se titl doda, nisi napravio ništa u odnosu dok je titl odvojen file, usporedivo, kao da si titl muvnuo iz jednog foldera (kontejnera) u drugi zajedno s filmom.. a to uopće nije problem palyera pa tako ni ne može biti fix.

 

-jedini mogući/logičan fix je popraviti ono što je pogrešno .. ili i dalje kompenzirati u playanju s playerom koji to nudi.

ihush uto 16.7.2019 09:18

-znam.. ne čitaš. :) čekout preciznije. Ubačneo u kontejner je i dalje isti problem.. ako je pogrešan time tad je pogrešan, neovisno gdje držiš titl, .. dok je identično ljepljenje u film, s identičnim problemom itd.

Posmatrač uto 16.7.2019 09:22
ihush kaže...

-znam.. ne čitaš. :) čekout preciznije. Ubačneo u kontejner je i dalje isti problem.. ako je pogrešan time tad je pogrešan, neovisno gdje držiš titl, .. dok je identično ljepljenje u film, s identičnim problemom itd.

 Zbunila me rijec nalijepis ;)

"kad otvorim titlove i video u Subtitle Composer Version 0.6.6 sve je OK". Znaci timing je ok i da pleyer zeza iz nekog razloga....

 

Ja uvijek sa subtitle edit podesim titlove i sa mkv merge ubacim u kontejner i nikad nemam problema nigdje.....Ni na tvu lapu mobu kompu.... Nigdje.....

Ajar uto 16.7.2019 09:25

svaki pošten i radišan videoreproduktor (na pr. GOM) ima mogućnost sinkronizacije podnapisa sa slikom (u nekom trenutku - čekaš pa brzo klikneš - pa se sve posloži prema tome i/ili ubrzavanje/usporavanje itd.) i spremanje tako dobivenog vremenskog usklađivanja. za automatiku učitavanja kopiraš naziv filma (čitav ali bez ekstenzije) i zalijepiš umjesto naziva titla. rtfm (help datoteka). hakuna matata. 

ihush uto 16.7.2019 09:38
Posmatrač kaže...
ihush kaže...

-znam.. ne čitaš. :) čekout preciznije. Ubačneo u kontejner je i dalje isti problem.. ako je pogrešan time tad je pogrešan, neovisno gdje držiš titl, .. dok je identično ljepljenje u film, s identičnim problemom itd.

 Zbunila me rijec nalijepis ;)

"kad otvorim titlove i video u Subtitle Composer Version 0.6.6 sve je OK". Znaci timing je ok i da pleyer zeza iz nekog razloga....

 

Ja uvijek sa subtitle edit podesim titlove i sa mkv merge ubacim u kontejner i nikad nemam problema nigdje.....Ni na tvu lapu mobu kompu.... Nigdje.....

 -ne moramo svi imati probleme.. ili kad ih imamo, fixamo ih (i tad to ostali forumaši ne vide-ne znaju..).. no početak je linux-ubuntu, vlk player.. i titlovi, .. a jedini problem je u titlfileu tj treba ga popraviti, tad ni u kojoj kombinaciji nemaš problem, tj kad već ima editor, logično bi bilo da ga ne koristi svaki put 'ručno' nego da jednom napravi ispravan titlfile i tad ga ima, tad radi u svakom playeru jednako neovisno ima li player plus-minus sinkronizaciju/opciju kao što ajar preferira gom.. ili micro ili bs.. tj nije stvar playera, pitanje, nije ni problem playanja titla pa da ga mora uljepiti na film (rekodirati).. nego samo timing-frame i jedini fix je isprvan timing.

-tj probaj staviti pogrešan titl u mkv i imat ćeš identičan rezultat, tj nevažno je playeru koji ima mogućnost izbora titla, jel je on u kontejneru ili nekom drugom folderu (kao i naziv filea..), važan je sam file-sadržaj i njegov timing koji nema veze s filmom-playerom-kodekom.. i sl. ili OSom. (ima jedinu vezu to što je tilt filma..).

Ajar kaže...

svaki pošten i radišan videoreproduktor (na pr. GOM) ima mogućnost sinkronizacije podnapisa sa slikom ..

 - gom je ok, kao i bilo koji drugi player.. + mogućnost sinkronizacije.

- ili popraviti file-titl.. pa tad radi u svim playerima jednako. Pošto već koristi sub-editor, ne vidim razlog da to ne napravi, a gom nekome nije alternativa.. (win-mac-andorid.. nema linux, pitanje je ubuntu..) :)

ihush uto 16.7.2019 13:11
Posmatrač kaže...
Joj. Subtitle edit sredis titl pa ga onda ubacujes u mkv 😁

Ko sad ne cita 😁

 pa da.. a kad središ titl, tad on radi onako kako treba, ubacio ga ili ne u kontejner.. i zato nije fix ubacivanje negdje, nego editirati-sejvati novi titl file i koristiti ispravan koji tad radi neovisno o opcijama playera.. :)

Posmatrač uto 16.7.2019 13:13
ihush kaže...
Posmatrač kaže...
Joj. Subtitle edit sredis titl pa ga onda ubacujes u mkv 😁

Ko sad ne cita 😁

 pa da.. a kad središ titl, tad on radi onako kako treba, ubacio ga ili ne u kontejner.. i zato nije fix ubacivanje negdje, nego editirati-sejvati novi titl file i koristiti ispravan koji tad radi neovisno o opcijama playera.. :)

 Jeste ako taj film gledas sa jedno 3 media servera i na jedno 6 razlicitih uredjaja ;) Necu da mi svaki server i uredjaj nesto mudruje ;) A pogotovo necu da sjedem gledati film i onda prvih pet ili 10 minuta podesavam titl ;) Ovako skinem 10tak filmova sredim titlove i kad imam vremena sjedem i uzivam ;) 

Posmatrač sri 17.7.2019 09:25
Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže...
Ovako skinem 10tak filmova sredim titlove i kad imam vremena sjedem i uzivam ;) 

 a gdje ti to skidaš tolike nesikronizirane titlove ?

na to godinama nisam naletio.. 

 Ko kaze da su nesinhronizovani? Ja provjerim prije nego sjedem gledati film jer kad odlucim i imam vremena gledati film ne pada mi na pamet petljati sa titlovima u tom momentu. Izaberem film, play i uzivam.... 

Ja ne gledma filmove on line niti preko kodija niti bilo sta slicno. Imam Z5500 i skidam filmove sa 5.1 zvukom i onda trazim odgovarajuci titl....