SuperHeroj ned 10.5.2020 20:08

Nasao sam neki stari backup od moba prije X godina, idem ga upaliti preko gom players, vlc  nista, idem uraditi convert nece, neki kazu invalid, a neki drm protected, skinem HRPU programa i nista, mislim da sam ih instalirao nekih 10 komada... cak sam pokusao video to jpg, znaci bilo sto da vidim sto je na tome video nista ne radi... tj stalno invalid ili drm protected.... a snimano s mobitela -.- Jeli se itko susreo s ovim?

mbaksa pon 8.6.2020 03:57

Nisi dao baš nikakve podatke o datoteci. Koji mobitel, koji kodek, rezolucija...? Probaj je otvoriti programom MediaInfo pa vidi karakteristike.

 

Nekako mi se čini čudnim da mobitel koristi DRM, tako da bih pretpostavio da je riječ o oštećenoj datoteci.

 

ihush pon 8.6.2020 12:16

backup može biti kriptiran-zaštićen tj resotre bi ga vratio na odgovarajući uređaj, ili je oštećen možda malware-crypt i sl.

-drm je samo jedan od načina zaštite koji se koristi za 'multimedijalne' sadržaje, možda programi pogrešno (pretpostave) prijave drm jer to možda očekuju ali ne znači da je to 100% točno, nego recimo zaštičeno-kriptirano i sl. dok način ovisi o uređaju na kojem je sadržaj kreiran i možda je npr imei dio ključa itd itd.

SuperHeroj pon 8.6.2020 16:10

Evo da vam istinu kazem, nasao sam taj mp4 format videa sto me zacudilo jer kako moze mob snimati u mp4 formatu i to 2015 (kako sam ja dosao do toga mp4 formata ne znam)....onda sam krenuo dalje i nasao .mov fajl koji je isti video, ali drugi format...tj mov je original, kada sam ga otvorio odmah sam znao sto je i bolje bi bilo da sam ta 2 videa izbrisao.....zasto?

 

Evo male price kome se da citati....davne 2015 neka zenska mi poslala na facebook poruku jesam li ja prijatelj od neke zenske, ja kazem da mi je samo poznanica i nakon toga mi salje video da skinem i normalno skinuo ga i imam sto viditi...ona njome gura prst u znate sto.... uglavnom lezbaca, nitko nije znao i nesto se posvadale, pa ova poludila i pocela dodavati sve njezine prijatelje na fb i slati taj video.

 

Ukratko, briga me vise za ovaj drm, neka admin slobodno izbrise temu ako hoce^^ i da....video je izbrisan iako je ta zenska teski psihopat i otisao sam je malo guglat kad taj isti video dan danas stoji na youtubeu^^ nevjerojatno...